SimulaMaker z Grupy PlayWay zaprezentuje demo oraz prolog gry I am Jesus Christ. Debiut na NewConnect coraz bliżej
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
01 cze 2021, 08:01

SimulaMaker z Grupy PlayWay zaprezentuje demo oraz prolog gry I am Jesus Christ. Spółka przygotowuje się do debiutu na NewConnect

Zapowiedź tej gry wywołała nie lada kpiny na rynku gier. Mowa o I Am Jesus Christ od SimulaMaker z Grupy PlayWay. Prezes spółki zapewnia nas, że poważnie podchodzi do produkcji tego tytułu, a w tym roku planuje debiut na giełdzie.

Pierwszy trailer I Am Jesus Christ został zaprezentowany w grudniu 2019 roku. Od tego czasu na kanale IGN na YouTube film ma już 5,8 mln wyświetleń. Wtedy też polski tytuł od spółki SimulaMaker stał się obiektem żartów, zarzucano, że nie jest to poważna produkcja. Teraz wiemy, że już niebawem zostanie zaprezentowane pierwsze demo oraz prolog gry. Co więcej, jest to najważniejszy projekt firmy z Grupy PlayWay, który jest traktowany jak najbardziej poważnie przez twórców oraz Krzysztofa Kostowskiego.

„Na początku mieliśmy bardzo różne zdania na ten temat. Wielu uważało, że próbujemy zrobić sobie żart z tej gry. Jednak od początku mówiliśmy, że to będzie poważna gra. Ten pomysł chodził we mnie od bardzo dawna. Zainspirowały mnie komputerowe filmy rysunkowe takie jak Toy Story, Shrek i inne 20 lat temu. I pomyślałem, że hej, byłoby wspaniale zrobić taki komputerowy film animowany o Jezusie Chrystusie. Później pomysł ten przekształcił się w grę, a firma Playway poparła go, gdy im go przedstawiłem” – mówi Strefie Inwestorów Maksym Vysochanskiy, prezes zarządu SimulaMaker.

Rok później od prezentacji pierwszego trailera, przedstawiono nowy materiał. Do tej pory na kanale IGN film z I Am Jesus Christ ma już ponad 1,1 mln wyświetleń.

I Am Jesus Christ jako najważniejsza produkcja SimulaMaker

Miał być skandal, a jest poważna produkcja od spółki z Grupy PlayWay. Po pierwszej prezentacji gry, polski tytuł wywołał spore zamieszanie. Jak już wspominaliśmy i potwierdził to również prezes, początkowo uważano, że gra nie dojdzie do skutku. Po 1,5 roku od prezentacji wiemy, że produkcja I Am Jesus Christ jest w toku. Na ten moment na Steamie widnieje informacja, że premiera jest zaplanowana na 2022 roku.

Premierę gry poprzedzi wydanie dema oraz prologu gry. Demo ma zostać zaprezentowane jeszcze podczas planowanej kampanii tytułu na Kickstarterze, jednak na razie nie znamy dokładnej daty rozpoczęcia zbiórki. Na Steamie deweloperzy gry na bieżąco informują graczy o postępach w produkcji. W kwietniowej odsłonie dev-loga, SimulaMaker zaprezentował aktualną mapę gry, która jest zdecydowanie większa od poprzedniej wersji. Jak wiadomo, gra zaoferuje graczom otwarty świat z zadaniami głównymi oraz pobocznymi. Co więcej, będziemy mogli zawalczyć z samym Szatanem.

„Ta gra jest najważniejszym projektem w naszej firmie, ponieważ zwróciła uwagę czołowych mediów na całym świecie. Słynny IGN już 2 razy wspominał o naszym projekcie i za każdym razem otrzymaliśmy wiele milionów wyświetleń tych trailerów. W tym momencie zdecydowaliśmy się zmienić silnik gry na Unreal, aby uczynić grę bardziej nowoczesną, z realistyczną grafiką i elementami. Nasza społeczność poparła tę decyzję, ponieważ chce zobaczyć grę na najwyższym możliwym poziomie jakości. W tym roku planujemy zaprezentować demo podczas kampanii na Kickstarterze, a także prolog” – komentuje Maksym Vysochanskiy.

Zobacz także: „W roku 2021 skupiamy się bardziej na spółkach z grupy i dołączaniu nowych zespołów w już działające firmy” - relacja czatu z prezesem Grupy PlayWay

Model biznesowy SimulaMaker

I am Jesus Christ to oczywiście nie jedyny projekt, nad którym pracuje spółka. Model biznesowy SimulaMaker zakłada produkcję nisko- oraz średniobudżetowych tytułów, które w pierwszej kolejności będą wydawane w wersji na PC oraz Nintendo Switch. Dopiero później najlepiej sprzedające się gry będą trafiać na konsole Playstation oraz Xbox.

„Pracujemy nad różnymi innymi grami średnimi i małymi, aby zmniejszyć ryzyko dla naszej firmy. Z tego powodu, mamy dobrą dywersyfikację naszych gier. Istnieją świetne tytuły takie jak Moon Farming, Jungle House, Horse Shelter 2022, które są na TOP listach życzeń na Steam. A także kilka małych projektów indie, które przygotowujemy na platformy PC i Nintendo” – mówi prezes SimulaMaker.

Gry SimulaM

Źródło: Spółka

SimulaMaker, jak przystało na spółkę z Grupy PlayWay, przygotowuje się również do debiutu na rynku NewConnect. Wejście na giełdę powinno nastąpić jeszcze w tym roku. W lutym br. SimulaMaker zakończyło proces przekształcenia w spółkę akcyjną. Aktualnie trwają przygotowania do emisji publicznej za pośrednictwem domu maklerskiego Qsecurities.

Zobacz także: W wakacje nie będzie nudy. Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier gier na ten okres

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.