Sniper Ghost Warrior Contracts 2 zbiera wysokie oceny i sprzedaje się o 170% lepiej od pierwszej części
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 cze 2021, 12:29

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 zbiera wysokie oceny i sprzedaje się o 170% lepiej od pierwszej części. Akcje CI Games mocno w górę!

W piątek odbyła się premiera drugiej części Sniper Ghost Warrior Contracts. Nowa produkcja spółki została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. To najlepiej oceniana gra ze snajperskiej serii studia w całej historii CI Games.

Aktualnie na platformie Steam w nowego Snipera gra ponad 3 tys. użytkowników, a dotychczasowy peak graczy przekroczył 7 tys. osób. Jest to zdecydowanie lepszy wynik w porównaniu do pierwszej odsłony Sniper Ghost Warrior Contracts wydanej w listopadzie 2019 roku. Dzisiaj spółka poinformowała, że sprzedaż nowej części również prezentuje się lepiej – przychody są wyższe o 170% w porównaniu do poprzedniej odsłony.

Akcje CI Games są jednymi z tych co najmocniej zyskują na wartości w trakcie dzisiejszej sesji, a kurs rośnie o niemal 16%. Tym samym jest najwyżej od 2020 roku.

Notowania CI Games

CI Games akcje

Zobacz także: Dzisiaj premiera kolejnej odsłony serii snajperskiej od CI Games - Sniper Ghost Warrior Contract 2

Najlepsza premiera od CI Games

Spółka CI Games jest najbardziej znana właśnie ze swojej snajperskiej serii gier, którą wydaje już od ponad 10 lat. Od tego czasu sprzedano już ponad 11 mln egzemplarzy, a 4 czerwca miała miejsce premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Gra na razie zadebiutowała w wersji na PC, konsolach starej generacji oraz Xbox Series S/X. Jeszcze w tym roku powinna trafić do sprzedaży na Playstation 5, a przesunięcie premiery wynika z problemów technicznych.

Druga odsłona Sniper Ghost Warrior Contracts okazała się zdecydowanie lepszą premierą w porównaniu do wersji z 2019 roku. Przypomnijmy, że wtedy planowano wydanie jeszcze trybu multiplayer, jednak został on udostępniony z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Natomiast SGWC 2 od początku jest promowane jako typowy singleplayer. Zarząd spółki wielokrotnie sygnalizował, że budżet drugiej odsłony tytułu będzie niższy od pierwszej, a mimo to nie stanęło to na drodze do sukcesu komercyjnego.

Na platformie Steam w grze jest ponad 3 tys. użytkowników, a do tej pory największy peak jednocześnie grających osób przekroczył 7 tys. CI Games podał również pierwsze dane sprzedażowe. Przychody ze sprzedaży w ciągu 2 dni od premiery były o 170% wyższe w porównaniu do pierwszej części. Również sprzedaż pre-orderów prezentuje się lepiej o 30%. Na razie są to dane pochodzące z wersji na PC. Konsolowe zostaną opublikowane później.
 

Sniper Steam


CI Games już pracuje nad pierwszym dodatkiem do gry, który będzie bezpłatny na wszystkich platformach. Aktualnie jest on w fazie produkcji.

Zobacz także: Przychody ze sprzedaży "SGWC 2" na platformie Steam wyższe niż pierwszej części gry - CI Games

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.