Premiera DRIFT21 już dziś. Gra ECC Games wychodzi z wczesnego dostępu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 cze 2021, 07:55

Premiera samochodówki DRIFT21 już dziś. Gra ECC Games wychodzi z wczesnego dostępu

DRIFT21, który jest flagowym projektem spółki ECC Games, wychodzi dzisiaj z formuły wczesnego dostępu na platformie Steam.

7 maja 2020 roku na Steamie zadebiutowała wczesna wersja gry kierowcy driftowego tworzona przez ECC Games. Po ponad roku pracy nad tytułem, wychodzi on w pełnej wersji, który ma dostarczyć graczom m.in. nowe samochody, tory, ale również ulepszoną fizykę jazdy. O grze pisaliśmy wielokrotnie na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy wokół produkcji pojawiło się niemałe zamieszanie – od daty premiery po samego wydawcę. Ostatecznie wydawcą DRIFT21 zostało 505 Games, który ma już na swoim koncie grę wyścigową Assetto Corsa Competizione.

„Największą i najważniejszą z naszej perspektywy zmianą jest nowy system fizyki oraz Force Feedback. Oba te systemy stanowią najbardziej skomplikowane mechanizmy gry, i na oba te aspekty najbardziej zwracali uwagę gracze w czasie wczesnego dostępu. Wykonaliśmy dużo pracy, aby doszlifować te elementy. Stworzyliśmy Testing Center w Gdańsku, gdzie współpracowaliśmy z topowymi zawodnikami simracingowymi, driftingowymi i wyścigowymi. Zostały przepisane systemy odpowiedzialne za opony, zawieszenia oraz obsługę kierownic. Współpracowaliśmy w tym celu ze specjalistami od simracingu oraz osobami od naszego wydawcy 505 Games związanymi z serią gier Assetto Corsa” - opowiada nam spółka ECC Games.

ECC Games jest notowany na rynku NewConnect od 2018 roku. Od premiery DRIFT21 we wczesnym dostępie, kurs akcji spółki spadł o ponad 40%, a kapitalizacja firmy wynosi około 50 mln zł.
 

Notowania ECC Games

ECC Games
 

Zobacz także: Premiera Drift21 od ECC Games już dziś. Symulator kierowcy driftowego zadebiutuje na platformie Steam we wczesnym dostępie

DRIFT21 dojechał do mety

Jak już wspominaliśmy, DRIFT21 jeszcze przed wydaniem zaliczył kilka problemów. Zacznijmy od samego tytułu, który początkowo brzmiał DRIFT19. Liczba w nazwie oczywiście wskazywała na rok premiery polskiej produkcji, która została przełożona ze względu na brak autoryzacji przez zespół testowy grupy PlayWaya. Spółka Krzysztofa Kostowskiego miała być również wydawcą tytułu, jednak w międzyczasie ECC Games informował o umowie wydawniczej z 505 Games.

Tym samym włoska spółka jest jedynym wydawcą polskiego tytułu, a ECC Games odpowiada za produkcję. 505 Games jest również odpowiedzialny za marketing gry. „Firma 505 GAMES jest wydawcą takich gier jak Assetto Corsa, czy Assetto Corsa Competizione, które na stałe wpisały się do wirtualnego świata motoryzacji, uznane za jedne z najlepszych symulatorów wyścigów. Mamy nadzieję, że korzystając z tak bogatego doświadczenia naszego wydawcy, będziemy mogli dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych graczy i fanów driftu” - mówi dalej spółka ECC Games.

W prace nad grą był zaangażowany kierowca driftowy Paweł Grosz, który aktualnie prowadzi swój kanał na YouTube pod nazwą Drift Patriot i ma 200 tys. subskrybentów. 

Statystyki od wydania wczesnego dostępu prezentują się następująco:

  • peak graczy: 827 użytkowników,
  • liczba recenzji: ponad 950,
  • liczba ocen pozytywnych: 70%,
  • liczba ocen z ostatnich 30 dni: 12 (mieszane).
     

Statystyki DRIFT21 na SteamDB

drift21 steam

Źródło: SteamDB
 

Co będzie zawierać pełna wersja gry? 13 torów, w tym aż 7 licencjonowanych tras z EBISU w Japonii oraz 12 licencjonowanych samochód takich marek jak BMW czy Nissan. Ponadto, gracze będą mieli możliwość wyboru 4 wariantów rozgrywki. Jednym z nich będzie tryb kariery, a kolejnym wersja sandbox. ECC Games przygotowało również coś dla fanów driftowania, czyli tryb Quick Race oraz wersję multiplayer.

DRIFT21 to nie jedyny projekt, nad którym pracowała spółka w ostatnim czasie. ECC Games planuje rozwijać się w segmencie gier mobilnych i obecnie pracuje nad grą mobilną Car Mechanic Simulator Racing. „Rozwijamy dział gier mobilnych, w którym obecnie pracujemy nad kontynuacją naszego hitu mobilnej wersji gry Car Mechanic Simulator. Nowa część będzie nosiła nazwę Car Mechanic Simulator Racing, ponieważ skupiać się będzie właśnie na wyścigach. Analizując wszystkie aspekty poprzedniej części gry doszliśmy do wniosków, że najistotniejszym elementem, który pozwoli znacząco zwiększyć przychody z gry jest aspekt rywalizacji oraz poprawa retencji. Wieloosobowe wyścigi (multiplayer) spełniają oba te założenia. Obecnie spółka optymalizuje rozgrywkę testując nowe rozwiązania, finalizujemy również prace nad materiałami marketingowymi” - zapowiada ECC Games.

Spółka rozwija też projekt Gearshift, który został dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu ECC Games pracuje nad udoskonaleniem systemu fizyki zachowania samochodów, co przełoży się w późniejszym czasie na lepszą jakość dostarczanych produkcji. 

Zobacz także: Gracze na Steam rozchwytują prologi polskich gier. Prison Simulator, Motorcycle Mechanic Simulator i Gas Station Simulator w gronie najpopularniejszych

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.