Steam Summer Sale 2021. Wiedźmin III, Outriders, Green Hell i wiele innych polskich produkcji w promocyjnych cenach
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 cze 2021, 10:00

Trwa letnia wyprzedaż na platformie Steam. Wiedźmin III, Outriders, Green Hell i wiele innych polskich produkcji w promocyjnych cenach

Do 8 lipca br. potrwa letnia wyprzedaż na platformie Steam, podczas której można zakupić wiele znanych, w tym polskich gier, w atrakcyjnych cenach.

Platforma Steam w ciągu roku organizuje kilka wyprzedaży, podczas których przeceniana jest większość dostępnych tytułów. Letnia wyprzedaż rozpoczęła się 24 czerwca i potrwa 2 tygodnie, do 8 lipca. Oczywiście wśród przecenionych gier można również znaleźć polskie produkcje, które zmieniają układ listy bestsellerów Steama. Aktualnie na 14 miejscu mamy Cyberpunka 2077, na 18 miejscu Wiedźmina III, a później dopiero na 110 pozycji znalazł się Dying Light.

Zobacz także: Chernobyl Liquidators Simulator, Ultimate Fishing Simulator 2, Punk Wars - podsumowanie letniej edycji Festiwalu Steam Next

Polskie gry na wyprzedaży

Warto wiedzieć, kiedy platforma Steam organizuje tego typu wyprzedaże. Jest to świetna okazja do zakupu bestsellerów w promocyjnych cenach. Niezmiennie Wiedźmin III, pomimo 6 lat od premiery, cieszy się ogromną popularnością na wyprzedaży Steama. Aktualnie grę można kupić w cenie 19,99 zł. Produkcję ogrywa aktualnie ponad 25 tys. użytkowników Steama. Atmosferę podkręca jednocześnie wydarzenie WitcherCon, które jest zaplanowane na 9 lipca. Podczas eventu prawdopodobnie poznamy szczegóły drugiego sezonu serialu na Netflixie oraz wersjiWiedźmina na konsole nowej generacji.

Na wyprzedaży, choć już nie pierwszej, jest również Cyberpunk 2077. Został on przeceniony o 33%, a tym samym w ciągu 7 dni znalazł się już na 14 miejscu Global Bestsellers platformy Steam. Niezmiennie podwyższoną sprzedażą cieszy się inny polski hit, jakim jest Dying Light. Obecnie w grze jest ponad 15 tys. użytkowników, a pierwszą część z 2015 roku można kupić za 33,99 zł.

Na wyprzedaż trafiły również mniejsze polskie produkcje. Warto wspomnieć o tytule Green Hell od spółki Creepy Jar. Symulator amazońskiej dżungli tylko w ciągu 7 dni „podskoczył” o ponad 100 pozycji na liście globalnych bestsellerów Steama, tym samym trafiając na 136 miejsce. Gra na letniej wyprzedaży została przeceniona o 30%.

Wśród hitów równie dobrze sprzedają się produkcje od Grupy PlayWay. Wysoko na liście bestsellerów znajdują się takie tytuły jak Thief Simulator czy House Flipper. W promocyjnej cenie można też kupić Car Mechanic Simulator 2018, a już w tym roku spółka Krzysztofa Kostowskiego wyda najnowszą wersję swojego bestsellera.

Jakie jeszcze gry można upolować na wyprzedaży?

Zobacz także: Podsumowanie targów E3. Techland, Movie Games, The Farm 51 i wiele innych polskich spółek wzięło udział w największej konferencji gamingowej

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.