Trwa emisja akcji Draw Distance. Krakowska spółka chce tworzyć jednocześnie dwie gry AA
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 lip 2021, 08:00

Trwa emisja akcji Draw Distance. Krakowska spółka chce tworzyć jednocześnie dwie gry AA

Do 14 lipca br. trwa emisja akcji Draw Distance, krakowskiego studia znanego z takich gier jak Serial Cleaner czy Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Celem jest pozyskanie około 4,5 mln zł.

Jeszcze pod koniec czerwca spółka Draw Distance rozpoczęła emisję akcji serii C, a cena emisyjna została ustalona na 2 zł. Dzięki prowadzonej ofercie spółka chce pozyskać do 4,5 mln zł na realizację kilku celów. Jednym z nich jest dokończenie prac nad Serial Cleaners oraz kampania marketingowa tytułu, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Spółka zamierza również przeznaczyć część kwoty na dalsze prace nad Project Cardinal, powiększenie zespołu produkcyjnego oraz realizację projektu w ramach programu GameINN.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych prowadzone są do 14 lipca przez Dom Maklerski NWAI za pośrednictwem platformy inwestycyjnej eNWAI.pl. Warto zaznaczyć, że możliwość złożenia w pełni elektronicznego zapisu dostępna jest dla wszystkich inwestorów, niezależnie od podmiotu prowadzącego rachunek maklerski.

„Chcemy pozyskać maksymalnie do 4,5 mln zł brutto. Nie mamy minimalnego progu emisji, dlatego bez względu na liczbę zapisów nie zrezygnujemy z oferty. Dwa cele emisyjne dotyczą konkretnie naszych produkcji, czyli Serial Cleaners oraz Project Cardinal. Serial Cleaners to nasza główna produkcja, której premiera odbędzie się w tym roku. Project Cardinal powstaje przy współpracy z naszym partnerem Paradox Interactive” - mówi Strefie Inwestorów Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

Draw Distance jest notowany na rynku NewConnect od 2016 roku, wcześniej pod nazwą iFun4All. W akcjonariacie spółka jest inna krakowska firma, Bloober Team. Aktualnie cena za akcję Draw Distance znajduje się na poziomie 2,1 zł, a kapitalizacja studia wynosi ponad 27,5 mln zł.
 

Notowania Draw Distance

Draw Distance akcje

Zobacz także: Draw Distance rozpoczyna publiczną emisję akcji

Praca równolegle nad dwoma produkcjami

Kwota 4,5 mln zł jest potrzebna spółce na realizację kilku celów. Krakowskie studio dąży do realizacji modelu biznesowego, który zakłada produkcję dwóch tytułów jednocześnie. Mają to być tytuły większe od realizowanych do tej pory, a z tym wiążą się większe budżety produkcyjne gier. Docelowo mają to być gry AA posiadające wyższe ceny wyjściowe (od 29,99 USD).

Pierwszym z nich jest dokończenie prac nad grą Serial Cleaners, który jest sequelem popularnego tytułu z 2017 roku. Premiera gry jest zaplanowana jeszcze na ten rok, a tytuł ukaże się zarówno w wersji PC jak i konsolowej. Niezależnie od kwoty, jaką uda się pozyskać, gra zadebiutuje w tym roku. Spółka już rozpoczęła kampanię marketingową produkcji, wielokrotnie biorąc udział w targach branżowych jak chociażby E3.

Draw Distance aktualnie prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania wydawcy dla tytułu. Jak zapowiedział Michał Mielcarek, mają one zostać zakończone do końca lipca br. Krakowska spółka podejmie wtedy ostateczną decyzję czy zdobędzie zewnętrznego wydawcę czy postawi na self-publishing. W przypadku drugiej opcji, część kwoty z emisji akcji (250-500 tys. zł) zostanie przeznaczona na rozbudowaną kampanię marketingową Serial Cleaners. Budżet gry to około 2,5 mln zł.

„Chcemy zakończyć rozmowy w sprawie pozyskania wydawcy dla Serial Cleaners do końca miesiąca. Wtedy też podejmiemy ostateczną decyzję czy będzie to zewnętrzny wydawca czy jednak zdecydujemy się na self-publishing. Jeżeli będziemy wydawać sami, zamierzamy część kwoty z emisji przeznaczyć na kampanię marketingową Serial Cleaners. Na ten moment szacujemy, że może to być 250-500 tys. zł” – komentuje Michał Mielcarek.
 


Kolejnym projektem, na który spółka zamierza przeznaczyć finansowanie z emisji akcji, jest Project Cardinal. Jest to tytuł roboczy gry, która powstaje we współpracy ze szwedzkim wydawcą Paradox Interactive. Krakowskie studio miało już okazję pracować wspólnie z zagraniczną firmą przy produkcjach z serii Vampire: The Masquerade. Zakończenie prac produkcyjnych nad Project Cardinal, a tym samym premiera jest zaplanowana na 2023 rok. Finansowanie projektu należy również do Paradox Interactive, a warunki współpracy zostały ustalone na zasadzie partnerskiej.

Draw Distance wspólnie z Paradox Interactive ustalił konkretne milestony do zrealizowania. Pierwsze z nich zostały już oddane szwedzkiej spółce. Projekt będzie zdecydowanie większy od produkcji Serial Cleaners czy Vampire: The Masquerade. „Paradox Interactive oczekiwał od nas konkretnych propozycji dotyczących tego projektu, a my je dostarczyliśmy. Jednak na prezentację pierwszych materiałów z gry będziemy musieli jeszcze zaczekać” – mówi prezes Draw Distance.

Zobacz także: Draw Distance liczy na stałą współpracę z Paradox Interactive – rozmowa z Michałem Mielcarkiem, prezesem spółki

Większe gry = większy zespół

Realizacja powyższych celów nie będzie możliwa, jeżeli Draw Distance nie powiększy zespołu produkcyjnego oraz marketingowego studia. Aktualnie krakowska spółka zatrudnia 35 osób i chce go powiększyć w najbliższym czasie do 45-50 osób. Wzmocnienie zespołu pozwoli również na tworzenie gier o dwukrotnie większym budżecie niż do tej pory.

Dodatkowo Draw Distance pracuje nad projektem badawczo-rozwojowym realizowanym w ramach programu GameINN. Ma to być autorski koncept na „opracowanie systemu narracyjnego do tworzenia gier fabularnych przy użyciu silnika Unity”. Całkowita wartość projektu to 7,9 mln zł, natomiast przyznane dofinansowanie od NCBiR wyniosło 5,3 mln zł.
 


W celach emisyjnych spółki nie został uwzględniony Project Swan. Draw Distance stworzył koncepcję gry, którą przedstawił konkretnemu wydawcy. Jak informowała ostatnio firma, projekt został już przekazany do oceny, a decyzja wydawcy powinna być znana w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Project Swan to autorski projekt krakowskiego studia, a za prace koncepcyjne otrzyma wynagrodzenie. Jeżeli wydawcy spodoba się pomysł polskiej spółki, to gra trafi do produkcji.

Zobacz także: Draw Distance pracuje nad dokumentacją koncepcyjną do „Project Swan”

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost