Wiedźmin 3 trafi na konsole nowej generacji i doczeka się darmowych DLC nawiązujących do serialu Netflix

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 lip 2021, 08:53

Wiedźmin 3 trafi na konsole nowej generacji i doczeka się darmowych DLC nawiązujących do serialu Netflix - podsumowanie WitcherCon

Za nami pierwsze takie wydarzenie w historii – Netflix wspólnie z CD PROJEKT zorganizował event WitcherCon w całości poświęcony wiedźmińskiemu uniwersum.

Netflix połączył siły z CD PROJEKT organizując wydarzenie w pełni poświęcone uniwersum wiedźmińskiemu. Wszystko za sprawą serialu stworzonego właśnie dla tej platformy w grudniu 2019 roku, który cieszył się ogromną popularnością i wpłynął na sprzedaż gier z serii od warszawskiej spółki. Teraz wiemy, że 17 grudnia 2021 roku nadchodzi drugi sezon serialu, powstaje prequel The Witcher: Blood Origin, Wiedźmin III w tym roku trafi na konsole nowej generacji, a gracze wciąż po cichu liczą na zapowiedź czwartej części gry.

WitcherCon został podzielony na dwie części, a w obydwu panelach wzięli udział przedstawiciele spółki CD PROJEKT oraz ekipy serialowej Wiedźmina. Wydarzenie zostało zakończone rozmową z Henrym Cavillem, odtwórcą głównej roli czyli Geralta z Rivii. Całość była transmitowana na YouTube oraz Twitch.
 

W trakcie wydarzenia został też zaprezentowany pierwszy trailer drugiego sezonu Wiedźmina.
 

Zobacz także: Cyberpunk 2077 wraca do PlayStation Store, a kurs akcji CD PROJEKT spada. Sprawdzamy dlaczego

Uniwersum wiedźmińskie wciąż na topie

Na to wydarzenie czekało na pewno wielu fanów uniwersum wiedźmińskiego. Można śmiało stwierdzić, że Wiedźmin pozostanie już wiecznie żywy. Najpierw saga napisana przez Andrzeja Sapkowskiego, później krótki epizod z polskim serialem z Michałem Żebrowskim w roli głównej, następnie seria gier od CD PROJEKT, a na koniec serial stworzony dla Netflixa. Tak wygląda historia uniwersum wiedźmińskiego, która znana jest na całym świecie od około 30 lat.

WitcherCon odbył się oczywiście w formule online i został podzielony na dwie części. W każdej z nich udział wzięli przedstawiciele spółki CD PROJEKT, aktorzy oraz ekipa związana z serialem Netflixa, ale również osoby związane z uniwersum wiedźmińskim m.in. Łukasz Woźniak, który jest projektantem gry planszowej. Planszówka odniosła ostatnio spektakularny sukces na platformie Kickstarter, o czym pisaliśmy

Podczas wydarzenia najważniejszą zapowiedzią była premiera drugiego sezonu Wiedźmina, która odbędzie się 17 grudnia br. Przypomnijmy, że premiera pierwszego sezonu Wiedźmina na Netflixie odbyła się w grudniu 2019 roku. W tym czasie saga wiedźmińska napisana przez Andrzeja Sapkowskiego znalazła się na 1 miejscu listy bestsellerów Amazona, natomiast Wiedźmin III Dziki Gon od CD PROJEKT był najchętniej ogrywaną grą na platformie Steam. Wtedy też padł rekord – w szczytowym momencie jednocześnie grało ponad 100 tys. użytkowników.
 


Jeszcze wcześniej, 23 sierpnia br. na Netflixie będzie mieć premierę film anime poświęcony tym razem nie Geraltowi z Rivii, a wiedźminowi Vesemirowi. Jest to mentor oraz nauczyciel Geralta, a film będzie zatytułowany Wiedźmin Zmora Wilka. Producentem jest Lauren Schmidt Hissrich, która jest odpowiedzialna również za przygody Geralta z Henrym Cavillem.

Na WitcherCon nie mogło zabraknąć informacji oczywiście o grach CD PROJEKT. Podczas eventu zapowiedziano, że trzecia część w wersji na next-geny trafi jeszcze w tym roku. Co ciekawe, twórcy zapowiedzieli kilka darmowych DLC, które będą inspirowane serialem Netflixa.
 

Zobacz także: Gra Wiedźmin 3 od CD PROJEKT przeżywa renesans. Wczoraj na Steam grała w nią rekordowa liczba graczy

Wróci dobra passa dla CD PROJEKT?

Wielokrotnie pojawia się pytanie kiedy skończy się zła passa dla CD PROJEKT. Decyzja Sony o powrocie Cyberpunka do PlayStation Store dała chwilowe odbicie na akcjach największej spółki gamingowej w Polsce, jednak wciąż kapitalizacja firmy jest dwukrotnie niższa od rekordowych szczytów w ubiegłym roku. Dalszy rozwój wiedźmińskiego uniwersum może wpłynąć pozytywnie na notowania CD PROJEKT. Już 21 lipca zadebiutuje gra mobilna The Witcher: Monster Slayer stworzona przez zależne studio Spokko. W tym roku również trzecia część Wiedźmina trafi na konsole nowej generacji.

„W mojej opinii wycena spółki jest obecnie wygórowana biorąc pod uwagę spodziewane wyniki. Dlaczego kurs rośnie? Być może kupujący uważają, że wszystkie złe informacje już się pojawiły i są zdyskontowane lub rynek pogodził się ze słabymi wynikami w najbliższych latach. Być może część inwestorów liczy też, że coś ciekawego zostanie pokazane na WitcherCon - spotkałem się ze spekulacjami nt. dodatku do Wiedźmina 3, ale wątpię, że to się wydarzy” – powiedział dla PAP Biznes Tomasz Rodak z DM BOŚ.

Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research w wywiadzie dla Strefy Inwestorów stwierdził, że w przyszłości to Wiedźmin 4 może być impulsem dla notowań CD PROJEKT. Jednak prawdopodobna premiera to dopiero 2025 rok według analityka

„Wiedźmin 4 to pieśń odległej przyszłości. Wydaje mi się, że premiera tej gry będzie miała miejsce w 2025 roku, a jeszcze długo nie poznamy szczegółów jej dotyczących. Dlatego nie sądzę, żeby Wiedźmin 4 w najbliższych kwartałach był driverem dla kursu akcji CDR” – powiedział Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Zobacz także: Notowania CD PROJEKT zależą od sprzedaży Cyberpunka po powrocie do PlayStation Store – mówi Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.