Chernobylite od The Farm 51 wśród największych premier lipca na Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 sie 2021, 12:02

Chernobylite wśród największych premier lipca platformy Steam, a kurs The Farm51 po premierze się konsoliduje

W najnowszym zestawieniu platformy Steam, wśród największych premier ubiegłego miesiąca znalazł się jeden polski tytuł – Chernobylite od The Farm 51.

Chernobylite po premierze pełnej wersji okazał się bardzo dobrą produkcją, chętnie ogrywaną przez graczy. Od udostępnienia tytułu pod koniec lipca, gra od gliwickiego studia The Farm 51 otrzymała na platformie Steam 87% pozytywnych recenzji. Na portalu Metacritic początkowo media branżowe oceniały polską produkcję na 75 pkt, teraz ocena spadła do 74 pkt. Chernobylite jeszcze we wrześniu będzie mieć premierę w wersji konsolowej.

Survival horror od The Farm 51 został wyróżniony w najnowszym zestawieniu platformy Steam i znalazł się wśród największych premiery ubiegłego miesiąca. Na liście 20 największych premier lipca nie znajdziemy jednak innych polskich tytułów, które trafiły na rynek w poprzednim miesiącu. Mowa chociażby o Eldest Souls od United Label oraz Nemezis: Mysterious Journey III od Detalion Games.
 

chernobylite steam

Zobacz także: Premiera CMS21, Chernobylite, SGWC2 - polskie spółki gamingowe notują świetną biznesową passę, czy wyrwie to ich kursy akcji z marazmu?

Udana premiera Chernobylite, teraz czas na World War 3

Chernobylite to jedna z dwóch flagowych produkcji należących do spółki The Farm 51. Wczesny dostęp tytułu trafił do graczy w połowie października 2019 roku i minęło blisko 2 lata zanim wydano pełną wersję. Przed gliwickim studiem jeszcze premiera konsolowa, która została zaplanowana na początek września - 7 września w USA, 10 września w Europie. Wydawcą wersji na Xboxa oraz PlayStation jest spółka All in! Games, która na swoim koncie ma już takie tytuły jak Paradise Lost czy Metamorphosis.

W ostatnich 30 dniach gra otrzymała ponad 1,8 tys. recenzji, z czego aż 87% z nich jest pozytywnych. Według danych na SteamDB, najwyższy peak graczy został osiągnięty ponad 20 dni temu i wyniósł blisko 4 tys. użytkowników grających jednocześnie. Jak informowała spółka jeszcze na początku sierpnia, liczba sprzedanych egzemplarzy Chernobylite wyniosła 200 tys. kopii dotychczas. Natomiast do końca czerwca br. przychody ze sprzedaży wyniosły 7,8 mln zł.

Na portalu Gaming Analitycs dostępny jest wykres, który pokazuje dzień po dniu jak wygląda sprzedaż Chernobylite na platformie Steam.
 

sprzedaż chernobylite

Źródło: Gaming Analitycs
 

Oprócz premiery konsolowej Chernobylite, The Farm 51 przygotowuje się również do premiery World War 3. Tytułu, który zdecydowanie dłużej jest we wczesnym dostępie, bo od 2018 roku. W lipcu gliwicka spółka udostępniła pierwszy gameplay po dłuższym braku komunikacji. Jeszcze w ubiegłym roku informowano również, że wydawcą gry będzie rosyjska firma MY.GAMES. Przy okazji publikacji gameplaya, kurs akcji Chernobylite znalazł się na historycznych maksimach.

Notowania The Farm 51

The Farm 51

Zobacz także: The Farm 51 podaje pierwsze dane sprzedażowe Chernobylite. Koszty produkcji zwróciły się jeszcze przed premierą pełnej wersji

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.