Brave Lamb Studio z grupy Movie Games zamierza współpracować z globalnymi wydawcami
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 wrz 2021, 07:30

Brave Lamb Studio zamierza współpracować z globalnymi wydawcami. Spółka z grupy Movie Games przygotowuje się do debiutu

Brave Lamb Studio to jedna ze spółek zależnych należących do grupy Movie Games. Studio tworzy ambitny projekt War Hospital, którego wydawcą została francuska firma Nacon.

Nowe studio z grupy Movie Games chce tworzyć gry, które sami nazywają „emotional choices driven”. Tym samym swoją pierwszą produkcję, jaką jest War Hospital, porównują do tytułów od 11 bit studios – This War of Mine oraz Frostpunka. Podczas tegorocznych targów Gamescom, Brave Lamb Studio zaprezentowało pierwszy materiał ze swojego flagowego projektu, a jeszcze niedawno poinformowano o podpisaniu umowy wydawniczej z francuską firmą Nacon. Międzynarodowy wydawca ma już na swoim koncie takie tytuły jak seria gier WRC czy Warhammer: Chaosbane.

„Obecnie pracujemy na wersją Pre Alpha gry zgodnie ze wspólnie uzgodnionym z nowym wydawcą harmonogramem. Pre Alpha oznacza zamknięcie głównej rozgrywki w pierwszych godzinach obcowania z nią przez gracza” – opowiada Michał Dziwniel, członek zarządu Brave Lamb Studio. „Zdecydowanie sprzyja nam porównanie do takich tytułów jak This War of Mine, Frostpunk, Papers Please czy They are Billions – to nasze designerskie benchmarki i z tych tytułów czerpiemy główne inspiracje do naszego projektu” – dodaje.

Ambitny projekt Brave Lamb Studio

Trzeba przyznać, że polskie spółki coraz częściej pozyskują zagranicznego, znanego wydawcę na swoją produkcję. Dominującą rolę odgrywa włoska firma 505 Games, która ma na swoim koncie m.in. Ghostrunnera (One More Level) czy Total Tank Simulator (Noobz from Poland). Brave Lamb Studio, pomimo krótkiej obecności na rynku gier, już pozyskało wydawcę dla swojej pierwszej produkcji. Będzie nim Nacon, który na starcie wypłaci polskiej spółce wysoką zaliczkę na poczet tantiem ze sprzedaży gry.

„Mamy świadomość, że nasz projekt jest niecodzienny względem średniej rynkowej, a jego specyfika powoduje konieczność pozyskania partnera oferującego dedykowane podejście do kampanii marketingowej danego projektu. Wierzymy, że współpraca z globalnym partnerem posiadającym również dostęp do bogatej sieci dystrybucji poza cyfrowej pozwoli nam zmaksymalizować przychody, a co za tym idzie wolumen sprzedanych kopii” – komentuje Michał Dziwniel.

War Hospital (wcześniej znany pod nazwą Field Hospital) przeniesie graczy do 1917 roku, czyli I wojny światowej. Zadaniem będzie dowodzenie szpitalem polowym w najtrudniejszych warunkach do tej pory, ponieważ główną postacią jest emerytowany medyk. Tytuł będzie produkcją z gatunku society survival. Na ten moment premiera jest planowana na IV kwartał 2022 roku zarówno w wersji na PC jak i konsole nowej generacji.

Aby jak najlepiej oddać historyczne aspekty produkcji, Brave Lamb Studio podjęło współpracę z brytyjskim muzeum Imperial War Museums. Dzięki wspólnym działaniom, polskie studio odwzoruje historyczne wydarzenia z I wojny światowej. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że War Hospital będzie pierwszą grą, która uzyskała oficjalną licencję Imperial War Museums.

Zobacz także: Frostpunk od 11 bit studios jest dla nas inspiracją – rozmowa z członkiem zarządu Brave Lamb Studio, Michałem Dziwnielem

Kolejne projekty studia oraz plany debiutu

War Hospital nie jest oczywiście jedyną produkcją, nad którą pracuje Brave Lamb Studio. Na stronie spółki można znaleźć informacje na temat jeszcze jednego tytułu – Enemy of the State. Podobnie jak przy War Hospital, polska spółka już rozważa pozyskanie zewnętrznego wydawcy z zagranicy. Na ten moment studio kończy fazę konceptualną, a na pierwsze materiały jeszcze będziemy musieli zaczekać.

„Kończymy fazę conceptualną, posiadamy również już concept arty – wiec złapaliśmy styl graficzny i główną obietnicę tytułu. Obecnie rozpoczynamy fazę konsultacji z wydawcami światowymi – chcemy im zaprezentować pitch projektu z prośbą o feedback dotyczący koncepcji, tak by przystąpić do fazy prototypowania bogatsi o tą wiedzę. Dodatkowo planujemy powiększyć zespół o specjalistów, którzy utworzą zespół zalążkowy, odpowiedzialny za prototyp Enemy of the State” – zapowiada członek zarządu Brave Lamb Studio.

Spółka dodatkowo dywersyfikuje swoje przychody poprzez świadczenie usług consultingowych dla innych producentów gier. Aktualnie stale współpracuje z 3 klientami. Brave Lamb Studio przygotowuje się również do debiutu na warszawskim parkiecie. Na platformie CrowdConnect można już znaleźć zapowiedź oferty publicznej akcji, która ma się odbyć na jesieni, jednak spółka nie zdradza na razie więcej szczegółów. Michał Dziwniel nie wyklucza nawet możliwości debiutu na głównym rynku, jednak ten wątek jest na razie na etapie analiz.

Zobacz także: Podsumowanie Gamescom 2021: mocna reprezentacja polskich spółek, oto jakie gry pokazały

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.