Premiera Stargate, największego tytułu CreativeForge Games, może nastąpić latem 2022
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 gru 2021, 18:54

Slitherine przedstawia gameplay i kartę Steam Stargate: Timekeepers. Premiera największego tytułu CreativeForge Games nastąpi latem 2022

Slitherine Software przedstawił najnowsze materiały z gry Stargate: Timekeepers, której producentem jest CreativeForge Games. Brytyjski wydawca spodziewa się, że wersja beta gry będzie gotowa w marcu 2022 roku, a premiera tytułu nastąpi w lipcu - sierpniu tego samego roku.

O tym, że CreativeForge Games pracuje nad grą na podstawie serialu „Gwiezdne Wrota” dowiedzieliśmy się w maju br. Wtedy też zaprezentowano pierwszy teaser tytułu i ogłoszono, że jest to największy projekt w portfolio spółki. Umowę wydawniczą ze Slitherine Software podpisano jeszcze w 2020 roku i od tego momentu trwają prace produkcyjne nad tytułem.

Na dzisiejszym evencie poświęconemu tytułom z portfolio wydawniczego brytyjskiego Slitherine zaprezentowano elementy gameplayu tytułu i odsłoniło kartę gry na Steam, który będzie grą taktyczną w czasie rzeczywistym w stylu znanej gry Commandos. W trakcie eventu przedstawiciele wydawcy zapowiedzieli, że tytuł będzie oferował około 16 godzin rozgrywki. W tym jest już przygotowanych 14 poziomów gry, a produkcja koncentruje się obecnie już na kwestiach dźwięku i dialogach. Premiera tytułu ma nastąpić latem przyszłego roku i jest to ważna rocznica dla Stargate. Wtedy bowiem mija 25 lat od premiery pierwszego odcinka serialu. 

Zobacz także: CreativeForge Games realizuje Gwiezdne Wrota. Slitherine przedstawił trailer gry, której realizację powierzył CFG

CreativeForge Games odkrywa karty największego projektu

Jeszcze po pierwszej prezentacji projektu Stargate: Timekeepers, prezes Piotr Karbowski zapowiadał, że „Stargate to największy i najbardziej rozpoznawalny tytuł w historii CFG”. Jak już wspomnieliśmy, gra jest wzorowana na serialu „Gwiezdne Wrota” emitowanego w latach 1997-2007. Tylko dla przypomnienia, jednostka specjalna SG-1 przemierza odległe galaktyki właśnie za pośrednictwem tytułowych gwiezdnych wrót.
 

ss_a92de910272ca8c76462fb4b99d98f8a099c3256.1920x1080

Zrzut z gameplaya Stargate Timekeepers


Dzisiaj odbył się event brytyjskiego wydawcy Slitherine, podczas którego zaprezentowano najnowsze materiały z portfolio firmy. Wśród nich znalazł się również projekt CreativeForge Games.

Pierwotnie premiera Stargate: Timekeepers miała się odbyć jeszcze w tym roku, jednak decyzją wydawcy została przeniesiona na 2022 rok. Prezes Karbowski jeszcze we wrześniu w materiale wideo wspominał o planowanym już DLC do tytułu. CreativeForge Games ma już dwie umowy wydawnicze ze Slitherine Software. Pierwsza z nich została zawarta w czerwcu 2020 roku, natomiast drugą podpisano w październiku 2020 roku.

Prezes CreativeForge Games liczy, że premiera Stargate: Timekeepers umożliwi spółce pozyskiwanie jeszcze większych IP. Na ten moment wśród znanych produkcji prowadzone są jeszcze prace nad grą Postal: Brain Damaged (umowa z Running With Scissors) czy tytułem na podstawie serialu „Było sobie życie”. Warto wspomnieć, że aktualnie trwają również prace nad kilkunastoma tytułami, a wśród nich można wymienić Phantom Doctrine 2, Aircraft Carrier Survival czy też House Flipper City.

Zobacz także: Podsumowanie premier najważniejszych gier od spółek z GPW w 2021 roku - Outriders, Sniper Ghost Warrior Contracts 2, Car Mechanic Simulator 2021

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.