Premiera Dying Light 2 za dwa tygodnie. Tymczasem hit Techlandu już okupuje pierwsze miejsce globalnych bestsellerów Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 sty 2022, 11:51

Premiera Dying Light 2 za dwa tygodnie. Tymczasem hit Techlandu już okupuje pierwsze miejsce globalnych bestsellerów Steam

Dokładnie 4 lutego zadebiutuje druga część Dying Light od Techlandu, tymczasem na Steamie gra trafiła już na pierwsze miejsce Global Top Sellers. Wiemy również, że liczba zapisów na wishlistę tytułu przekroczyła 3 mln.

Dying Light 2 będzie zapewne największą premierą na polskim rynku gier w 2022 roku. W końcu Techland, obok CD PROJEKT, to jedna z niewielu rodzimych firm, która produkuje gry z segmentu AAA. Druga część zostaje wydana po ponad 7 lat od premiery pierwszej wersji i trafi ona jednocześnie na konsole starej jak i nowej generacji. Tak niestety nie było w przypadku Cyberpunka i dopiero w tym kwartale gra powinna dopiero trafić na next-geny. Jednak wracając do Dying Light 2, od grudnia 2020 roku tytuł okupuje podium zestawienia Global Top Wishlist Steama, natomiast na kilkanaście dni przed premierą trafiła na 1 miejsce globalnych bestsellerów. Polska produkcja tym samym wyprzedziła ostatni hit na Steamie jakim jest God of War wydany w wersji pecetowej 14 stycznia.

Premiera Dying Light 2 będzie ważnym wydarzeniem na polskim rynku gier. Co prawda Techland nie jest spółką notowaną na warszawskim parkiecie, jednak odbiór tak dużego tytułu będzie ważny w postrzeganiu całej branży, szczególnie po nie najlepszych premierach Cyberpunka oraz Outriders. Kto wie, ostatnie plotki na temat możliwego giełdowego debiutu Techlandu pojawiały się jeszcze w sierpniu 2021 roku.

Zobacz także: Akcje CD PROJEKT +6,5% po informacji o tym, że Microsoft przejmie Activision Blizzard

Dying Light 2 globalnym bestsellerem jeszcze przed premierą

Marketing gry Dying Light 2 rozpoczął się już w zeszłym roku. Wtedy też ruszyła przedsprzedaż tytułu, a Techland zaoferował graczom trzy edycje: standardową, deluxe oraz kolekcjonerską. Premiera pierwszej części miała miejsce pod koniec stycznia 2015 roku i do dzisiaj gra wciąż dobrze się sprzedaje, a polski tytuł jest wielokrotnie wyróżniany wśród najlepszych gier co roku na Steamie, obok Wiedźmina III. Bo trzeba przyznać, że Dying Light jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich IP na globalnym rynku gier.

W drugiej części znów powrócimy do świata zombie wykreowanego przez wrocławski Techland. Niedawno media obiegła informacja, że poznanie całej gry na 100% zajmie aż 500 godzin. Oczywiście Dying Light 2 jest produkcją oferującą graczom otwarty świat, jednak chwilę później spółka uspokoiła, że przejście głównego wątku to jedynie 20 godzin, natomiast 80 godzin zajmie nam wykonanie głównego wątku wraz z pobocznymi zadaniami. Dodatkowo, spółka poinformowała ostatnio, że zaplanowała wsparcie produkcyjne drugiej części na kolejne 5 lat.

Premiera Dying Light 2 może być największą premierą z perspektywy polskiego rynku gier. Dodatkowo będzie ważnym wydarzeniem dla gier z segmentu AAA, po nie najlepszych debiutach takich tytułów jak Cyberpunk od CD PROJEKT czy Outriders od PCF Group. Gra od Techlandu tak naprawdę od premiery Cyberpunka na początku grudnia 2020 roku, utrzymywała się na 1 miejscu Global Top Wishlist Steam. Dopiero w ostatnich dniach polska produkcja spadła o jedno miejsce na rzecz gry Elden Ring, która będzie mieć premierę na koniec lutego. Wrocławska spółka pochwaliła się ponadto, że liczba zapisów na wishlistę drugiej części osiągnęła już poziom 3 mln.

Od dwóch tygodni jednym z najlepiej sprzedających się tytułów pozostawał God of War, produkcja która wcześniej była exclusivem na PlayStation 4. Po minionym weekendzie to właśnie Dying Lightt 2 trafił na 1 miejsce listy Global Top Sellers Steama, na dosłownie blisko 2 tygodnie przed premierą. 4 lutego gra zostanie udostępniona w wersji pecetowej oraz konsolowej, a w odróżnieniu od Cyberpunka, tytuł będzie dostępny zarówno w wersji old-gen jak i next-gen.

Zamierzamy śledzić premierę Dying Light 2, mimo że Techland nie jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. Plotki o możliwym debiucie co prawda pojawiały się już kilkukrotnie, jednak były one dementowane przez spółkę. Ostatnie pogłoski w tym temacie były w sierpniu 2021 roku, kiedy okazało się, że Techland ma doradców w zakresie IPO, a jeszcze wcześniej przekształcono firmę w spółkę akcyjną.

Zobacz także: W gamingu może nastąpić długo oczekiwane odbicie za sprawą CD PROJEKT. Oto prognozy dla polskiego rynku gier na 2022 rok

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost