CreativeForge Games ustalił kiedy nastąpi premiera Aircraft Carrier Survival. Spółka rozpoczyna kampanię marketingową tytułu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 kwi 2022, 20:07

CreativeForge Games ustalił kiedy nastąpi premiera Aircraft Carrier Survival. Spółka rozpoczyna kampanię marketingową tytułu

20 kwietnia 2022 roku. Tego dnia odbędzie się premiera pierwszej w tym roku gry od CreativeForge Games, czyli Aircraft Carrier Survival. Spółka potwierdziła informację, która podał Krzysztof Kostowski jeszcze na początku tygodnia.

Niektórzy stwierdzą, że wreszcie znamy datę premiery Aircraft Carrier Survival. Na pewno pojawią się też głosy, że zbyt długo czekaliśmy aż ten tytuł trafi do graczy. Trzeba przyznać, że trochę trwało nim poznaliśmy oficjalną datę premiery produkcji CreativeForge Games. W szczególności, że była ona kilkukrotnie przekładana. Spółka już była rozliczana ze słów, które padły podczas Ultimate Games Investor Days. Wtedy też prezes Piotr Karbowski zapowiadał, że premiera tytułu powinna odbyć się w marcu, a poprzedzi ją dwutygodniowa, intensywna kampania marketingowa. 

„Zaplanowana na 20 kwietnia premiera Aircraft Carier Simulator jest początkiem komercjalizacji naszego portfela, nad którym pracowaliśmy od ponad 2 lat. Ostatecznie do graczy trafi tytuł dużo większy niż początkowo zakładaliśmy. Gra posiada wiele mechanik, które powinny naszym zdaniem przypaść oczekującym na nią do gustu. Mamy konkretny plan na premierę i rozwój tytułu, ale na ten moment zależy nam aby dostarczyć graczom po prostu dobra grę, która będzie się sprzedawać przez długi czas” - komentuje Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

Aircraft Carrier Survival, to obok House Flipper City, wyczekiwana produkcja od CreativeForge Games. Obydwu tytułów, nie tylko gracze, ale również inwestorzy spodziewali się znacznie wcześniej. Piotr Karbowski, prezes CFG, jeszcze podczas lutowej konferencji zapowiadał, że Aircraft ma być pierwszą grą, która zadebiutuje w tym roku. Ponadto, od spółki można oczekiwać nawet 7-8 premier w 2022 roku.
 

Zobacz także: Kalendarz premier polskich gier na kolejne miesiące. Co szykują spółki notowane na giełdzie?

Pierwsza premiera od CreativeForge Games w 2022 roku

CreativeForge Games to spółka, która ma za sobą wyboistą drogę na rynku gier. Głównie mowa o zmianach w zespole, który miały miejsce na początku 2019 roku, kiedy na czele spółki stanął Piotr Karbowski. Wtedy też, wraz ze zmianą prezesa, CreativeForge Games ukończyło prace pre-produkcyjne nad grą Aircraft Carrier Survival. Po ponad 3 lat pracy nad tytułem, wreszcie będziemy mogli zobaczyć jej efekty, a dokładnie 20 kwietnia, kiedy gra zadebiutuje. Aktualnie produkcja znajduje się na 110 miejscu zestawienia Global Top Wishlist Steam, a im bliżej premiery tym zapisy na grę mogą jeszcze rosnąć.

Jeszcze w ubiegłym roku w marcu udostępniono prolog gry, który według danych SteamDB uzyskał już 72% pozytywnych recenzji od graczy. Za produkcję pełnej wersji tytułu odpowiedzialne jest Gambit Games Studio. Tak jak zapowiadano, przed premierą zostaje uruchomiona intensywna kampania marketingowa, a to dopiero pierwsza premiera od spółki zaplanowana na ten rok.

W pipelinie CreativeForge Games znajdują się jeszcze takie tytuły jak House Flipper City, Builders of Greece czy Stargate: Timekeepers. Pierwszy z nich, według zapowiedzi prezesa jeszcze z lutego, mógłby zadebiutować latem, jednak wstępnie w formule wczesnego dostępu. Natomiast premiera Stargate: Timekeepers, produkcji przy której zawarto umowę wydawniczą z brytyjskim Slitherine Software, również jest planowana na okres wakacyjny, ale ostateczne decyzje w tym zakresie podejmuje wydawca. Teoretycznie miałaby ona się zbiec z rocznicą premiery serialu, na podstawie którego powstaje gra.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, w tym roku CreativeForge Games planuje, aby do skutku doszło 7-8 premier. Oczywiście są to wstępne szacunki, a jak wiadomo daty premier mogą ulec zmianie. Aktualna kapitalizacja spółki przekracza 75 mln zł. 

Kurs akcji CreativeForge Games od początku 2020 roku

CFG akcje

Zobacz także: Historyczny rekord! W marcu 2022 r. Strefę Inwestorów odwiedziło 836 tys. realnych użytkowników

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.