Duże transakcje pakietowe na akcjach CI Games. Kurs producenta Lords of the Fallen jednym z najsilniejszych na GPW
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 maj 2022, 10:09

CI Games jedną z najsilniejszych spółek na sesji. To efekt dużych transakcji pakietowych na akcjach producenta Lords of the Fallen

Po zakończeniu wczorajszej sesji, na akcjach CI Games miały miejsce dwie duże transakcje pakietowe. W dwóch transakcjach doszło do nabycia ponad 18 mln akcji po cenie 2 zł za akcje, czyli o 30% wyższej od obecnej na rynku.

Wczoraj pojawiły się dwie transakcje pakietowe na akcjach CI Games. Jak wynika z danych na stooq.pl w dwóch transakcjach zakupiono akcje polskiej spółki gamingowej po cenie 2 zł za akcję przy kursie sesyjnym na poziomie 1,53 zł. Na ten moment nie mamy oficjalnych informacji, kto pojawił się w akcjonariacie CI Games. Jako, że całość transakcji opiewa na niemal 9% akcji spółki przekonamy się o tym zapewne wkrótce. Nieoficjalnie pojawiają się spekulacje, że mogą to być fundusze zagraniczne, ze względu na trwający przegląd opcji strategicznych oraz planowany dual listing na giełdzie w Londynie. Niewykluczone, że może to być też jakiś inwestor strategiczny.

Zaledwie od 10 maja kurs akcji CI Games wzrósł o ponad 17%, choć do tegorocznych maksimów ze stycznia wciąż brakuje. Aktualna kapitalizacja producent serii snajperskich gier to ponad 290 mln zł, a wskaźnik C/Z wynosi 7,93.
 

Notowania CI GAMES

CI Games

Zobacz także: Przychody z rynku gier przekroczą 200 mld USD w 2022 roku, wynika z raportu Newzoo. Większość wciąż będą generować produkcje mobilne

Duże transakcje na akcjach CI Games

W ciągu 2 dni na giełdzie miało miejsce kilka transakcji pakietowych, jednak te na akcjach CI Games były największe. W dwóch transakcjach doszło do nabycia akcji producenta gier po niemal 19 mln zł. Akcje zostały zakupione po cenie 2 zł, przy kursie sesyjnym 1,53 zł. Tylko na otwarciu dzisiejszej sesji kurs CI Games rośnie o kilka procent. Warto przypomnieć, że aktualnie prezes zarządu, Marek Tymiński jest w okresie zamkniętym, dlatego to nie on dokonał tych transakcji.
 

transakcje CIG

Źródło: stooq.pl

Warto pamiętać, że w spółce od 2021 roku trwa przegląd opcji strategicznych, w wyniku którego niebawem CI Games ma być spółką notowaną również na giełdzie w Londynie. Firma jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęła szerszą komunikację z podmiotami zagranicznymi, dlatego pojawiają się liczne spekulacje, że to właśnie przez fundusze zagraniczne mogło dojść do transakcji. Kto mógł być sprzedającym? Spekuluje się, że transakcji sprzedaży mógł dokonać Rockbridge Gier i Innowacji, który według danych na Stooqu, aktualnie ma 8,59% udziałów w spółce. Za takim scenariuszem przemawia fakt, że prezes Tymiński wielokrotnie zapowiadał, że nie zamierza sprzedawać swoich akcji w efekcie zakończenia przeglądu opcji strategicznych, a ponadto jest on w tej chwili objęty okresem zamkniętym w związku ze zbliżającą się publikacją wyników za 1 kwartał 2022.
 


Przypomnijmy, że CI Games pracuje obecnie nad 3 projektami. Jeden z nich to kolejna odsłona serii snajperskiej, drugi to projekt z gatunku survivalu, natomiast trzeci i jednocześnie najważniejszy to Lords of the Fallen 2. Produkcja ma zadebiutować w 2023 roku. Jeszcze na koniec kwietnia br. spółka zawarła umowę kredytu z PKO BP do 29 mln zł. Kredyt został udzielony do 31 grudnia 2023 roku.

„Pozyskane finansowanie zapewnia nam większą elastyczność, w kontynuowaniu realizowania czterofilarowej strategii rozwoju i sprzedaży naszego portfolio produktów” - powiedział, cytowany w komunikacie, CFO David Broderick.

Zobacz także: Seria Sniper Ghost Warrior Contracts napędzała wyniki CI Games. W 2021 roku przychody spółki przekroczyły 100 mln zł

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.