Rockbridge TFI sprzedał wszystkie akcje CI Games. Kurs spółki wzrósł w ciągu tygodnia o blisko 30%
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 maj 2022, 19:11

Rockbridge TFI sprzedał wszystkie akcje CI Games. Kurs spółki wzrósł w ciągu tygodnia o blisko 30%

Jeszcze w czwartek pisaliśmy, że na akcjach CI Games miały miejsce dwie transakcje pakietowe, w ramach których doszło do nabycia ponad 18 mln akcji po cenie 2 zł za akcję. Według oficjalnych informacji sprzedającym 9,4 mln akcji było Rockbridge TFI, które po transakcji nie posiada żadnych akcji spółki.

W środę 11 maja, po zakończeniu sesji, na akcjach CI Games doszło do dwóch dużych transakcji pakietowych. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy kto był sprzedającym i kupującym. A dokładniej kto zakupił ponad 18 mln akcji po cenie 2 zł za akcję, czyli o 30% wyższej od obecnej na rynku. Ze względu na trwający przegląd opcji strategicznych od 2021 roku pojawiały się oczywiście spekulacje, że może lub mogą to być fundusze zagraniczne.

W dzisiejszym komunikacie ESPI poinformowano, że sprzedającym było Rockbridge TFI, które przed transakcją posiadało 5,17% w kapitale zakładowym CI Games. W zaledwie kilka dni od nabycia akcji, kurs CI Games wzrósł o 15%, a od ubiegłego poniedziałku o prawie 30%. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 318 mln zł.

Notowania CI Games

CIG AKCJE

W poniedziałek, późnym wieczorem, poinformowano, że kupującym był Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS z siedzibą w Luksemburgu. Przed transakcją fundusz posiadał 3,93% ogólnej liczby akcji, natomiast teraz posiada 14,13% udziałów w akcjonariacie CI Games.

Zobacz także: CI Games jedną z najsilniejszych spółek na sesji. To efekt dużych transakcji pakietowych na akcjach producenta Lords of the Fallen

Transakcje pakietowe w CI Games

Do transakcji pakietowych na akcjach CI Games doszło w środę 11 maja po zakończeniu sesji. W dwóch transakcjach łącznie zakupiono ponad 18 mln akcji spółki po cenie 2 zł za akcję przy kursie sesyjnym na poziomie 1,53 zł. Na ujawnienie kupujących wciąż czekamy, chyba, że nie przekroczą oni progu 5% akcji, to nie poznamy takich informacji. Wcześniej spekulowano, że może to być fundusz zagraniczny, ze względu na trwający przegląd opcji strategicznych oraz plany dual listingu na giełdzie w Londynie. Jedno było pewne, transakcji nie mógł dokonać Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games, gdyż jest on w okresie zamkniętym przed publikacją wyników kwartalnych zaplanowanych na 25 maja.

Marek Tymiński posiada obecnie 29,02% udziałów w akcjonariacie CI Games. Posiadane akcje, a dokładniej 5,17% w kapitale zakładowym producenta serii snajperskiej, sprzedało Rockbridge TFI. „Przed Transakcją Fundusze posiadały łącznie 9 459 651 akcji Spółki, które stanowiły 5,17% kapitału zakładowego i uprawniały do 9 459 651 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki oraz reprezentowały 5,17% ogólnej liczby głosów w Spółce. Transakcja została rozliczona w dniu 13 maja 2022 roku. Po zawarciu i rozliczeniu Transakcji Fundusze nie posiadają żadnych akcji Spółki” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Niebawem poznamy wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku. Według danych za 2021 rok, CI Games wypracowało 105,5 mln zł przychodów, a zysk netto był na poziomie 38,3 mln zł. Oczywiście głównym motorem napędowym wyników była sprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts 2, gry która została wydana w czerwcu 2021 roku.

Przypomnijmy, że w CI Games trwają prace nad 3 projektami. Pierwszy i najważniejszy to Lords of the Fallen 2, z premierą planowaną na 2023 rok. Następną produkcją będzie kolejna odsłona serii snajperskiej, natomiast ostatni projekt to nowość z gatunku survival. Oprócz prac nad grami, spółka przygotowuje się do dual listingu na londyńskiej giełdzie. Na koniec kwietnia zawarto również umowę kredytu z PKO BP do kwoty 29 mln zł.

Zobacz także: Przychody z rynku gier przekroczą 200 mld USD w 2022 roku, wynika z raportu Newzoo. Większość wciąż będą generować produkcje mobilne

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.