CI Games ogłasza wezwanie na sprzedaż akcji United Label. Spółka ma zostać wycofana z giełdy
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 maj 2022, 16:15

CI Games ogłasza wezwanie na sprzedaż akcji United Label, chce wycofać spółkę z giełdy

United Label, spółka zależna CI Games, zaledwie rok od debiutu na rynku NewConnect ma zostać wycofana z rynku równoległego. CI Games ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji firmy wydawniczej po cenie 18,02 zł za akcję.

Minęła zaledwie chwila od transakcji pakietowych na akcjach CI Games i informacji na temat sprzedającego oraz kupującego, a producent serii snajperskiej ogłasza kolejnego „newsa”. Tym razem spółka wzywa do sprzedaży akcji United Label, firmy zajmującej się wydawaniem niezależnych gier. Celem wezwania jest wycofanie akcji z obrotu NewConnect. Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 8 czerwca, a zakończy 7 lipca 2022 roku. Planowaną datą rozliczenia transakcji nabycia akcji jest 15 lipca 2022 roku.

„Efektywna współpraca z United Label pozwala na tworzenie nowego i atrakcyjnego kontentu dla międzynarodowej grupy fanów, co było naszym kluczowym założeniem wynikającym z zaktualizowanej strategii” – mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games. „Pełne posiadanie spółki United Label w ramach grupy CI Games pomoże nam lepiej wspierać dalszy wzrost United Label oraz naszą wspólną społeczność graczy, przy jednoczesnej kontynuacji działań w celu potencjalnego dual-listingu w Londynie. Umożliwi nam to również zwiększyć skalę przyszłych sukcesów grupy kapitałowej poprzez zrównoważone inwestycje we wszystkie cztery filary naszej strategii rozwoju oraz wykorzystać naszą globalną strukturę organizacyjną do dostarczenia najmocniejszego portfolio gier w historii grupy” – dodaje.

Na koniec dzisiejszej sesji kurs akcji United Label rośnie o 12,4%.

Notowania United Label

UNITED LABEL AKCJE

Zobacz także: Rockbridge TFI sprzedał wszystkie akcje CI Games. Kurs spółki wzrósł w ciągu tygodnia o blisko 30%

Zaskakujące wezwanie na akcje United Label

Dzisiejsza informacja może być nie lada zaskoczeniem, ponieważ po ponad roku od debiutu na rynku NewConnect spółka United Label ma zostać wycofana z obrotu. Ogłoszenie wezwania na sprzedaż 275 tys. akcji ogłosił główny udziałowiec firmy, CI Games. Oferuje on cenę 18,02 zł za akcję spółki wydawniczej, czyli wyższą o 14,7% w stosunku do ceny akcji na zakończenie sesji giełdowej z 16 maja, która wyniosła 15,70 zł. Wartość transakcji opiewa na 4,955 mln zł.

Akcjonariat United Label

akcjonariat united label
Źródło: Spółka

Zgodnie z harmonogramem przyjmowanie zapisów rozpocznie się w przyszłym miesiącu, dokładnie 8 czerwca i potrwa miesiąc, do 7 lipca. Rozliczenie transakcji powinno nastąpić w połowie lipca br.

„Zamiarem wzywającego jest wycofanie akcji emitenta z obrotu na NewConnect. W tym celu po zakończeniu wezwania lub w zależności od okoliczności podczas jego trwania wzywający planuje doprowadzić do podjęcia na Walnym Zgromadzeniu uchwały o wycofaniu akcji emitenta z obrotu na ww. rynku notowań, a następnie wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o udzielenie stosownego zezwolenia” - napisano w wezwaniu.

Przypomnijmy, że United Label to spółka z portfela CI Games, która zajmuje się wydawaniem niezależnych gier. Na swoim koncie ma kilka tytułów, które odniosły mniejszy lub większy sukces na rynku. Mowa o Röki, Eldest Souls czy Tails of Iron. Jeszcze w 2020 roku United Label przeprowadziło kampanię crowdfundingową, z której pozyskała ponad 4 mln zł finansowania. Spółka została wtedy wyceniona na 20,4 mln zł i dwa lata po kampanii jej kapitalizacja na rynku NewConnect jest niewiele wyższa, bo wynosi 22,5 mln zł.

Zobacz także: House Flipper z portfolio grupy PlayWay bije rekord popularności, mimo 4 lat od premiery

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.