Sprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts 2 przekracza milion, a kampania Lords of the Fallen 2 rozpocznie się już w III kwartale br.
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
25 maj 2022, 11:05

Sprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts 2 przekracza milion, a kampania Lords of the Fallen 2 rozpocznie się już w III kwartale 2022

CI Games w I kwartale 2022 roku wypracował 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 51% rdr. Jeszcze wczoraj spółka poinformowała, że blisko rok od premiery Sniper Ghost Warrior Contracts 2, sprzedaż tytułu przekroczyła milion egzemplarzy.

CI Games jest znane inwestorom z produkcji Lords of the Fallen oraz snajperskiej serii. Od niedawna spółka pracuje nad nowym, trzecim IP z gatunku survival. Jednak to rozwój snajperskiej serii okazał się kamieniem milowym w historii spółki. Jak pokazują poniższe wyniki za I kwartał 2022 rok to właśnie ona odpowiada za większość generowanych przychodów, a w ostatnim czasie aż 56% z nich stanowi wersja gry wydana 4 czerwca 2021 roku.
 

sprzedaż CI Games

Źródło: CI Games
 

W ostatnim czasie sporo się dzieje w CI Games, w szczególności przed planowanym dual listingiem w Londynie. Podczas dzisiejszego webinaru z zarządem CI Games, David Broderick, CFO podtrzymał plany wprowadzenia akcji jeszcze w tym roku. Zaledwie kilka dni temu w akcjonariacie polskiej spółki pojawił się nowy fundusz Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS z siedzibą w Luksemburgu, który aktualnie posiada 14,13% akcji CI Games. Swoje akcje sprzedał natomiast Rockbridge TFI. Ponadto, na początku czerwca rozpoczną się zapisy na sprzedaż akcji United Label, spółki zależnej odpowiedzialnej za wydawanie niezależnych gier. W planach jest zdjęcie firmy z giełdy, a CI Games chce posiadać 100% udziałów.

Zobacz także: CI Games ogłasza wezwanie na sprzedaż akcji United Label, chce wycofać spółkę z giełdy

Co się dzieje w CI Games?

Trzeba przyznać, że CI Games było ostatnio „gorącą spółką” na giełdzie. Kiedy na akcjach miały miejsce transakcje pakietowe, kurs producenta Lords of the Fallen rósł o kilkanaście procent. Chwilę później emocje opadły i już cena za akcję znajduje się na poziomie 1,70 zł. Przed CI Games ważne miesiące. Wciąż trwa przegląd opcji strategicznych (rozpoczęty w połowie 2021 roku), w ramach którego zdecydowano się na dual listing na giełdzie w Londynie. Wprowadzenie do obrotu ma nastąpić jeszcze w tym roku, co zapewniał podczas dzisiejszego webinaru David Broderick.
 

Notowania CI Games

CI GAMES AKCJE


Jednak to nie wszystko zaplanowane na ten rok. Marek Tymiński, prezes CI Games podtrzymał plany rozpoczęcia globalnej kampanii marketingowej Lords of the Fallen 2 w III kwartale 2022 roku. Być może prezentacja tytułu nastąpi np. na Gamescomie, targach branżowych, które odbywają się w sierpniu w Kolonii. Wiemy, że będzie to największy kamień milowy spółki, a premiera została wstępnie zaplanowana na 2023 rok. Nad grą pracuje Hexworks, w którym pracuje 68 osób.

Aby usprawnić prace nad produkcjami spółka przerzuciła się na Unreal Engine 5 w swoich 3 projektach. Skupiają się na rozwoju swoich dwóch najważniejszych IP, czyli Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen. Ich największy team ma siedzibę w Hiszpanii. W projektach CI Games chce skupiać się na grach single player, ale zamierza implementować tryb multiplayer w swoich produkcjach.

Dzisiaj przed rozpoczęciem sesji CI Games opublikowało wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku. Przychody wyniosły 12,9 mln zł, a zysk netto był na poziomie 4,1 mln zł. Na koniec marca środki pieniężne na koncie CI Games wynosiły 34,6 mln zł. Dodatkowo spółka dysponuje umową limitu kredytowego w PKO BP do kwoty 29 mln zł. Jeżeli producent Snipera zdecyduje się wziąć kredyt w polskiej walucie to będzie on oprocentowany o stawkę WIBOR, natomiast w przypadku zaciągnięcia go w euro to o stawkę EUROIBOR, która aktualnie jest ujemna.

I na koniec kwestia wezwania na sprzedaż akcji United Label. Aktualnie CI Games posiada 78,43% udziałów, a chce dojść do 100%. Zapisy rozpoczną się na początku czerwca, a celem wezwania jest zdjęcie firmy z giełdy. Jak podkreślono na dzisiejszym webinarze, United Label jest dla nich ważną spółką i zgodnie ze swoją strategią chcą mieć pełną koncentrację i kontrolę nad spółką. Aktualnie tytuły firmy odpowiadają za 14% przychodów w CI Games.
 

Zobacz także: Rockbridge TFI sprzedał wszystkie akcje CI Games. Kurs spółki wzrósł w ciągu tygodnia o blisko 30%

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.