11 bit studios przedstawia kolejną autorską grę - The Alters. Warszawska spółka wyda również grę Niezwyciężony od Starward Industries
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 cze 2022, 07:56

11 bit studios przedstawia kolejną autorską produkcję - The Alters. Warszawska spółka wyda również grę Niezwyciężony od Starward Industries

Już we wtorek odbędzie się coroczna konferencja 11 bit studios, tymczasem spółka podczas PC Gaming Show zapowiedziała kolejny własny projekt zatytułowany The Alters. Warszawskie studio poinformowało również, że wyda inną polską grę Niezwyciężony notowanej na NewConnect spółki Starward Industries oraz zaangażuje się w nią kapitałowo.

Od zapowiedzi pierwszej z trzech produkcji własnych warszawskiego studia mija już blisko rok. W połowie sierpnia 2021 roku zaprezentowano pierwszy zwiastun Frostpunka 2, który bardzo szybko zbudował większą wishlistę w porównaniu do pierwszej części wydanej w 2018 roku. Podczas niedzielnego eventu PC Gaming Show, który jest jednym z wydarzeń zastępujących odwołane w tym roku targi E3, pokazano kolejny autorski projekt studia. Będzie to The Alters, wcześniej znane jako projekt Dolly.

„The Alters to gra o zmieniających życie momentach. Tych binarnych decyzjach, zapadających w ułamku sekund, ale mających wpływ na całe twoje życie. Gdy spojrzysz w głąb siebie, we własną przeszłość, odkryjesz, że jesteś kim jesteś jako suma wszystkich tych decyzji. A kiedy już to zrobisz, pojawi się fundamentalne pytanie: A CO, JEŚLI?” - czytamy na karcie Steam gry.
 


Jednak to nie koniec najnowszych informacji od 11 bit studios. Warszawska spółka poszerzyła swoje portfolio wydawnicze o inny polski tytuł - Niezwyciężony od Starward Industries. Premiera planowana jest na 2023 rok, zarówno w wersji pecetowej jak i konsole nowej generacji. Ponadto, 11 bit studios zamierza zainwestować w Starward Industries i docelowo posiadać 5% w akcjonariacie spółki. 
 

Zobacz także: Ta książka to niezbędnik każdego inwestora kupującego akcje producentów gier wideo. Recenzja „Gaming na giełdzie” Pawła Sugalskiego

Nowe zapowiedzi od 11 bit studios

O tym, że warszawskie studio przedstawi niebawem szczegóły kolejnej produkcji wiedzieliśmy już z forum inwestorskiego spółki. Również na początku czerwca na swoim profilu na Twitterze zaprezentowano kilkusekundowy filmik zapowiadający udział w PC Gaming Show. Jest to event, który w tym roku jest jednym z kilku wydarzeń zastępujących odwołane targi E3. Tak naprawdę od 9 czerwca mamy okazję poznawać nowe tytuły, również od polskich spółek, w tym Layers of Fears od Bloober Team. Dla osób, które myślą, że największe targi branżowe, czyli E3 już nie powrócą, mamy dobrą wiadomość. Organizatorzy ostatnio potwierdzili, że przygotowują się do stacjonarnej konferencji w 2023 roku.
 


Jednak wróćmy do nowej zapowiedzi 11 bit studios. Podczas PC Gaming Show polska spółka zaprezentowała kolejny, autorski projekt pod tytułem The Alters. Tym samym studio odsłoniło karty produkcji znanej wcześniej inwestorom pod nazwą projekt Dolly. Jak na razie nie znamy więcej szczegółów, nawet przybliżonej daty premiery. Wiemy, że gra w dniu premiery zadebiutuje na platformach Steam, GOG oraz Epic. To oznacza, że wersję konsolową pewnie dostaniemy nieco później.

Kurs akcji 11 bit studios od początku 2021 roku

11 bit studios


Na forum inwestorskim pod koniec maja spółka zaktualizowała informacje dotyczące zespołów pracujących nad produkcjami własnymi. Największym zespołem, liczącym ponad 30 osób jest zespół zajmujący się "Projektem 8". Zespół, który stworzył "Frostpunka" i zajmował się następnie (w nieco mniejszym, ok. 50-osobowym składzie) rozwojem tytułu (dodatkami) podzielił się na dwie, w miarę porównywalne liczebnie części. Jedna zajmuje się przygotowaniem trzeciego DLC do "Frostpunka", który trafi do sprzedaży w tym roku. Druga pracuje nad prototypem kolejnej gry o roboczym tytule "Projekt 9". Zespół, który do jesieni 2019 roku zajmował się rozwojem "TWoM", zajmuje się pracami prototypowymi gry "Projekt 10". Zespół liczy ok. 15 osób” – napisano na forum.

Przypomnijmy, że spółka od wydania gry Children of Morta w 2019 roku, nie miała na swoim koncie premiery. Zgodnie z wielokrotnymi zapowiedziami kulminacja premier ma nastąpić w latach 2023/2024. Łącznie w 3 autorskie projekty 11 bit studios zamierza zainwestować 110 mln zł, które zostaną przeznaczone tylko na development.

Nie lada zaskoczeniem może być fakt, że 11 bit studios poszerza również swoje portfolio wydawnicze. Studio zostanie wydawcą gry Niezwyciężony od Starward Industries. Planowana premiera to 2023 rok i obejmuje zarówno wersję pecetową jak i konsolową. Co więcej, 11 bit studios zamierza zainwestować w Starward Industries.

Kurs akcji Starward Industries od debiutu na NewConnect

Starward Industries


„Porozumienie zawiera zapisy dotyczące inwestycji Wydawcy w akcje Spółki. Emitent zobowiązał się do zwołania walnego zgromadzenia, na którym poddane pod głosowanie zostaną uchwały pozwalające na zaoferowanie Wydawcy objęcia 75 000 (siedemdziesięciu pięciu tysięcy) nowo wyemitowanych akcji Spółki za cenę emisyjną wynoszącą 79,00 zł (siedemdziesiąt dziewięć złotych zero groszy) za każdą akcję, tj. za łączną kwotę wynoszącą 5 925 000,00 zł (pięć milionów dziewięćset dwadzieścia pięć tysięcy złotych zero groszy), a Wydawca zobowiązał się te akcje objąć” - czytamy w komunikacie prasowym.

Zobacz także: Inwestowanie w producentów gier i sektor gamingowy oczami profesjonalnego inwestora - Paweł Sugalski - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.