Ovid Works i Movie Games rozpoczynają wrzesień od premier Interkosmos 2000 na Oculus i Mythbusters: The Game na platformie Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
31 sie 2022, 08:00

Ovid Works i Movie Games rozpoczynają wrzesień od premier Interkosmos 2000 na Oculus i Mythbusters: The Game na platformie Steam

1 września odbędą się dwie premiery polskich produkcji: Interkosmos 2000 na gogle Oculus Quest 2 od Ovid Works oraz Mythbusters: The Game z portfolio wydawniczego Movie Games.

Wrzesień rozpoczniemy od dwóch premier z rodzimego rynku. Jedną z nich będzie kolejna propozycja na gogle VR, a konkretnie na platformę Oculus Store. Mowa o grze Interkosmos 2000 z portfolio Ovid Works. Spółka niedawno otrzymała akceptację tytułu od firmy Meta, dzięki czemu w dniu premiery gra trafi na najpopularniejszą platformę VR-ową.
 


Natomiast drugą premierą będzie MythBusters: The Game - Crazy Experiments Simulator z portfolio wydawniczego Movie Games. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w czerwcu, jednak z przyczyn niezależnych od spółki datę zmieniono właśnie na 1 września.

Kolejna polska propozycja na Oculus Store

Jeszcze na początku sierpnia pisaliśmy, że polskie produkcje w ostatnim czasie podbijają zestawienie bestsellerów na platformie Oculus Store. Najpierw podium zajął Green Hell VR od Incuvo, natomiast w lipcu podobny sukces odniósł Cooking Simulator VR wydany przez GameBoom VR oraz Big Cheese Studio. Na liście Oculusa dość wysoko znajduje się stary polski hit jakim jest Superhot VR. Pytanie czy dobra passa zostanie podtrzymana przez Ovid Works?

Interkosmos 2000 będzie kontynuacją tytułu Interkosmos, wydanego w 2017 roku. Co prawda gra otrzymała 86% pozytywnych recenzji, jednak z zaledwie 350 wystawionych komentarzy na platformie Steam. Kontynuacja może mieć większe szanse na odniesienie sukcesu, gdyż trafi od razu na najpopularniejsze gogle VR na rynku, czyli Oculus Quest 2. Ponadto, od 2017 rynek VR zdecydowanie się rozwinął, a z raportu przygotowanego przez Carbon Studio i Iron VR wynika, że sam rynek gier VR osiągnie wartość 1,6 mld USD w 2022 roku.

Ovid Works w kontynuacji tytułu zapewnił większą modularność gry, co oznacza, że gracz będzie miał okazję zrealizować kilka różnych scenariuszy rozgrywki. Po premierze spółka ma w planach rozwijanie tytułu poprzez udostępnianie darmowych aktualizacji.

„Rozgrywka opiera się na zarządzaniu systemami kapsuły oraz nawigacji w przestrzeni kosmicznej. Gracz będzie miał okazję wykonywać manewry inspirowane rzeczywistością: transfery orbit, dokowanie, oblatywanie kosmicznych obiektów, manewrowanie poprzez pola przeszkód. Będzie musiał zachować zimną krew by móc zarządzać awariom i przeżyć wśród wrogiej kosmicznej pustki” – możemy przeczytać w raporcie finansowym spółki za II kwartał br.
 


Skoro już o Ovid Works mowa, to warto przypomnieć, że spółka pracuje również nad pełna wersją gry Nemesis: Distress. W połowie czerwca wydano tytuł we wczesnym dostępie na platformie Steam i spotkał się on ze sporymi problemami technicznymi. Na ten moment gra ma 69% pozytywnych recenzji.

„Plan naprawy tytułu rozpoczął się z dniem premiery. Zespół od razu reagował na pojawiające się problemy. Gra co tydzień otrzymywała aktualizacje. Pod tym względem premiera “Nemesis: Distress” w wersji EA pozwala doprecyzować szczegółowy plan działania do oficjalnej premiery finalnej wersji gry. Na koniec sierpnia planowane jest zamknięcie głównego developmentu, a następnie praca z wybranym community, aby doprowadzić grę do momentu jej wyjścia z Early Access. W kolejnych miesiącach rozwijane będą elementy wzbogacające grę, od meta-rozgrywki, przez zmiany zwiększające nacisk na aspekt “zdrady”, nowe przedmioty i misje” – napisała spółka w raporcie.

Zobacz także: Rynek gier VR osiągnie wartość 2,4 mld USD w 2024 roku – wynika z raportu Carbon Studio

Pogromcy mitów z portfolio Movie Games

Mythbusters: The Game to propozycja od studia Byte Barrel realizowana na podstawie programu Discovery o pogromcach mitów. Tytuł zostanie wydany przez Movie Games. Pierwotna data premiery była ustalona na początek czerwca, jednak z przyczyn niezależnych od spółki musiała ona zostać przełożona. Ostatecznie datę ustalono na 1 września i też tego dnia gra pojawi się na platformie Steam.

W maju br. spółka udostępniła prolog gry zatytułowany Mythbusters: The First Experiment, który niestety nie otrzymał najlepszych ocen. Na SteamDB prolog otrzymał zaledwie 38% pozytywnych recenzji. Pytanie, które się nasuwa to czy spółka wyciągnie lekcje z komentarzy graczy i wprowadzi zmiany, aby na premierze osiągnąć lepszy efekt. Gra jeszcze na dwa dni przed premierą była na 198. miejscu zestawienia Global Top Wishlist platformy Steam.
 


Bardziej wyczekiwaną premierą z portfolio wydawniczego Movie Games jest jednak Food Truck Simulator. DRAGO entertainment przygotowuje się do debiutu gry zaplanowanego na 14 września, czyli w rocznicę premiery Gas Station Simulator.

Zobacz także: Gamescom 2022. Podsumowanie prezentacji polskich produkcji na targach gamingowych

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.