Food Truck Simulator nie dorównał premierze Gas Station. Kurs akcji DRAGO entertainment spada o kilkanaście procent
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 wrz 2022, 16:53

Food Truck Simulator nie dorównał Gas Station. Kurs DRAGO entertainment spada o kilkanaście procent

Food Truck Simulator nie okazał się sukcesem na miarę Gas Station. Gracze w pierwszych recenzjach wskazują na słabą optymalizację produkcji.

DRAGO entertainment osiągnęło sukces dzięki grze Gas Station Simulator, wydanej dokładnie rok temu na platformie Steam. Koszty produkcji zwróciły się w zaledwie 90 minut od premiery. Dlatego też zarówno gracze, jak i inwestorzy, mieli nadzieję, że Food Truck Simulator powtórzy historię symulatora stacji benzynowej. Blisko 24 godziny od premiery nie otrzymaliśmy komunikatu, że sprzedaż gry zwróciła koszty produkcji, a niepokojące są pierwsze recenzje. Według danych SteamDB liczba pozytywnych komentarzy przekracza jedynie 60%, a użytkownicy narzekają na słabą optymalizację tytułu.

Na koniec 2021 roku DRAGO entertainment było jedną z nielicznych spółek, które zadebiutowały w ubiegłym roku na NewConnect i miały stopę zwrotu na plusie (YTD: +165%). Natomiast tylko dzisiaj kurs akcji krakowskiej spółki spada o kilkanaście procent, a w ciągu 5 dni spadł o ponad 30%.

Notowania DRAGO entertainment

DRAGO WYKRES

Zobacz także: Pierwsza premiera od DRAGO entertainment w tym roku już dzisiaj. W wersji pecetowej debiutuje Food Truck Simulator

Gas Station pozostaje głównym motorem

Premiera symulatora stacji benzynowej była udana i to było zaskoczenie. W tym segmencie sukcesy osiągają głównie produkcje „ze stajni" PlayWaya (jak Car Mechanic Simulator, House Flipper czy Cooking Simulator). Gas Station od DRAGO entertainment w kilka godzin od premiery znalazło się na podium listy Global Top Sellers platformy Steam.

Gas Station Simulator od roku napędza wyniki krakowskiej spółki, a do tej pory wydano dwa DLC – jedno darmowe, a drugie już płatne. Studio zapowiedziało dzisiaj premierę kolejnego, bezpłatnego dodatku pod tytułem Party Time w ramach rocznicy premiery symulatora. Dotychczas gra jeszcze nie przekroczyła sprzedaży symbolicznego miliona, ale już w październiku tytuł trafi na wszystkie konsole.

Po sukcesie Gas Station, wiele osób liczyło na powtórkę w przypadku premiery Food Truck Simulator. Dodatkowo, spółka również pokładała ogromne nadzieje w tej produkcji. W blisko 24 godziny od premiery tytuł nie zdobywa zbyt wielu pozytywnych recenzji, głównie ze względu na słabą optymalizację. Według danych serwisu SteamDB na 150 opinii, tylko 65% z nich jest pozytywnych, co kwalifikuje do „mieszanych ocen”. Jak wiadomo, peak graczy nie świadczy o sukcesie, jednak w tym przypadku jest on wielokrotnie mniejszy w porównaniu do Gas Station. Symulator stacji benzynowej w pierwszych dniach od debiutu miał ponad 12 tys. użytkowników platformy Steam grających jednocześnie, natomiast Food Truck przekroczył zaledwie 1 tys.

food truck simulator steamdb

Źródło: SteamDB

Premiera Food Truck Simulatora na ten moment okazała się przeciętna. Przyjęło się, że kluczowy jest jeszcze pierwszy weekend od premiery, ponieważ wtedy gracze mają więcej czasu na ogrywanie produkcji. Przekonamy się czy tak będzie też w tym przypadku, choć na naprawę optymalizacji potrzebne będzie trochę czasu.

Mimo wszystko, spółka jeszcze 27 października br. wyda jedną grę. Mowa o Winter Survival, który zadebiutuje na razie w formule wczesnego dostępu. Produkcja będzie się różnić od dotychczasowych symulatorów DRAGO entertainment, głównie ze względu na elementy survivalu.

Zobacz także: Indeks WIG-Gry słabszy nawet niż WIG20, jest najniżej od 2018 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.