Akcje Take-Two Interactive na sporym minusie po wycieku pierwszych materiałów z GTA VI
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
19 wrz 2022, 15:24

Akcje Take-Two Interactive na sporym minusie po wycieku pierwszych materiałów z GTA VI. To jeden z największych ataków hakerskich w branży gier

W sieci krążą pierwsze materiały z gry GTA VI. Atak hakerski na Rockstar Games nazywany jest jednym z największych przecieków w historii branży gier. Akcje amerykańskiego w handlu przedsesyjnym są notowane na około 6% minusie.

Na pewno nie tak Rockstar Games, należący do Take-Two Interactive, wyobrażał sobie prezentację pierwszych materiałów ze swojej kultowej produkcji jaką jest Grand Theft Auto. Pierwsze, oficjalne informacje, że studio pracuje nad kolejną odsłoną GTA pojawiły się jeszcze na początku 2022 roku. Gracze mogli wreszcie odetchnąć z ulgą, bo od premiery piątej części minęło już… 9 lat. Analitycy pokusili się nawet o szacowaną datę premiery, która według ich obliczeń powinna mieć miejsce w 2024 roku.

Szacowanie premiery tak dużego projektu jest jak wróżenie z fusów, ponieważ nie wiemy na jakim dokładnie etapie jest obecnie produkcja. Jednak w weekend, dzięki sprytnemu hakerowi, mogliśmy zobaczyć pierwsze materiały z GTA VI. Informacje te potwierdził znany dziennikarz, Jason Schreier, a Rockstar intensywnie usuwa filmy oraz screeny publikowane w internecie. Choć jak wiecie, w internecie nic nie ginie. 
 


Rockstar Games dopiero przed chwilą wystosował oficjalne oświadczenie.
 

Zobacz także: Cyberpunk 2077 z największą liczbą graczy od 1.5 roku. Serial anime Cyberpunk: Edgerunners sprawił, że gra wróciła do łask

Problemy Take-Two Interactive

Trzeba przyznać, że wokół szóstej części GTA pojawia się wiele „niepotwierdzonych informacji”. Głównie wynika to z niecierpliwości graczy, którzy od 2013 roku czekają na oficjalne potwierdzenie, że powstanie nowe Grand Theft Auto. Bo właśnie wtedy wydano ostatnią część, która do dzisiaj jest jedną z najlepiej sprzedających się gier. Rockstar Games, które odpowiada za te produkcje, starał się trzymać w tajemnicy wszelkie informacje na temat nowej odsłony znanego tytułu. To się jednak nie udało.

W miniony weekend do sieci wyciekły pliki z pierwszych prac nad grą, a Jason Schreier potwierdził u źródła, że materiały pochodzą z GTA VI. Amerykański deweloper stara się usunąć wszelkie filmy czy screeny, które pojawiły się w internecie. Podobno udostępnione materiały pochodzą ze Slacka pracowników Rockstara, jednak trzeba mieć na uwadze, że są to dość surowe materiały, które nie przedstawiają jeszcze docelowej rozgrywki.

Wspomniany Jason Schreier określił atak hakerski mianem jednego z największych w historii branży gier wideo. Wcześniej, bo jeszcze w lipcu br. podał kilka konkretnych informacji dotyczących jednej z najpopularniejszych produkcji w branży. Mowa o tym, że GTA VI został nazwany wstępnie „Project Americas” i po raz pierwszy w odsłonie GTA będzie można zagrać kobietą, która będzie Latynoską. Jak donoszą plotki, fabuła ma być inspirowana historią Bonnie i Clyde’a.

Jak jeszcze informował wtedy Jason Schreier, który na co dzień jest reporterem Bloomberga, Rockstar Games zmieniło podejście do pracowników. Zdecydowano zniwelować tzw. crunche, czyli pracę po godzinach czy weekendami oraz zwolniono osoby, które dotychczas nadużywały władzy.
 


Jak podaje agencja Reuters, analitycy Jefferies oceniają, że przecieki nie wpłyną na odbiór czy sprzedaż gry. Jeszcze w handlu przedsesyjnym akcje Take-Two Interactive spadły blisko o 6%, natomiast od początku roku o około 30%.

Notowania Take-Two Interactive – 1 rok

notowania Take-Two

Źródło: Trading Economics

Zobacz także: Indeks WIG-Gry słabszy nawet niż WIG20, jest najniżej od 2018 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.