House Flipper 2 otrzymał pierwszy gameplay trailer. Premiera już w przyszłym roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 wrz 2022, 16:09

House Flipper 2 otrzymał pierwszy gameplay trailer. Premiera już w przyszłym roku

House Flipper to niekwestionowany hit od Frozen District i PlayWaya z 2018 roku. Druga część właśnie otrzymała gameplay trailer, a jej premiera jest zaplanowana na przyszły rok.

House Flipper to jeden z tych symulatorów, który ma długi ogon sprzedażowy. Symulator remontów zawdzięcza to nie tylko dzięki jakości produkcji, ale wydawanym regularnie dodatkom. Co ciekawe, DLC poświęcone zwierzętom wydane w maju 2022 roku „wywindowało” peak graczy podstawowej wersji.

Zapowiedź powstania drugiej części otrzymaliśmy już w lutym br., jednak to dzisiaj na kanale IGN pojawił się pierwszy pełnoprawny trailer tytułu. Już w ubiegłym tygodniu na swoim Twitterze prezes PlayWaya, Krzysztof Kostowski zapowiadał prezentację nowej produkcji. Premiera gry planowana jest na 2023 rok, zarówno w wersji pecetowej jak i konsolowej.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 z największą liczbą graczy od 1.5 roku. Serial anime Cyberpunk: Edgerunners sprawił, że gra wróciła do łask

House Flipper 2 już w przyszłym roku

W tym roku raczej nie możemy narzekać na liczbę premier symulatorów, jednak jest kilka flagowych, na które czeka rynek. Należy do nich właśnie House Flipper, który został oficjalnie zapowiedziany. Co prawda, pierwsze wzmianki o kontynuacji tytułu z 2018 roku pojawiły się jeszcze w lutym 2022 roku, jednak to teraz gracze mogą oglądać pierwszy gameplay trailer.

Przypomnijmy, że pierwsza część została wydana w maju 2018 roku. Obok Car Mechanic Simulator, jest najpopularniejszym symulatorem z portfolio PlayWaya, który pomimo upływu lat wciąż generuje przychody. Do tej pory na rynku pojawiło się sporo dodatków, zarówno płatnych jak i darmowych. Ostatni z nich House Flipper: DLC Pets przyniósł sporą popularność podstawowej wersji. Dzięki temu odnotowany peak graczy na Steamie przebił dotychczasowy rekord i wynosi obecnie ponad 13 tys. użytkowników platformy.

W kolejce czeka premiera kolejnego dodatku zatytułowanego Farm Flipper, zaplanowana na marzec 2023 roku. I jak przystało na porządną produkcję, DLC znajduje się wysoko w zestawieniu Global Top Wishlist platformy Steam. Obecnie to 109 miejsce.

Nowa odsłona House Flippera ma być czymś więcej niż symulator, jak prezentuje Frozen District na trailerze. Premiera również jest planowana na 2023 roku, jednak na razie nie znamy przybliżonej daty. Gra ma trafić zarówno na pecety jak i duże konsole w pierwszej kolejności. Sprawdziło się to w przypadku wydania w ubiegłym roku nowego Car Mechanica.

W kolejce na kontynuację czeka jeszcze Cooking Simulator od Big Cheese Studio czy Thief Simulator. PlayWay szykuje się do mocnych premier, choć kurs akcji od początku roku spadł o ponad 30%.

Notowania PlayWay

PLAYWAY AKCJE

Zobacz także: Food Truck Simulator nie dorównał Gas Station. Kurs DRAGO entertainment spada o kilkanaście procent

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.