Steam wprowadza zmiany na liście globalnych bestsellerów platform. Od tej pory uwzględnia gry free-to-play
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 paź 2022, 07:01

Steam wprowadza zmiany w zestawieniu globalnych bestsellerów platformy. Pierwsze miejsca na liście okupują gry free-to-play

Na platformie Steam zaszło kilka zmian. W zestawieniu Global Top Sellers na pierwszych miejscach znalazły się gry free-to-play, które wcześniej nie były uwzględniane w tym zestawieniu.

Nowa „polityka” Steam mogła być szansą dla polskiej gry World War 3, która w ubiegłym tygodnia zadebiutowała w modelu free-to-play. Na liście bestsellerów od niedawna zaczęły pojawiać się właśnie produkcje, w które gracze mogą grać za darmo. Od razu zajęły one pierwsze miejsca w zestawieniu. Dodatkowo, jak czytamy w komunikacie Steama, nowa lista bestsellerów pozwala graczom lepiej ocenić, co jest obecnie popularne.

„Z biegiem czasu zauważyliśmy, że gry wykorzystują wiele różnych podejść do ustalania ceny. Tradycyjnie nasze notowania bestsellerów obejmowały tylko przychody z zakupu droższych gier, ale to przesłaniało niezwykle popularne darmowe lub niedrogie gry, w których gracze kupują przepustki sezonowe, ogromne dodatki lub inne formy nowej zawartości. Ten format pozwala nam również łączyć wiele wydań tej samej gry, aby uniknąć powielania ich w notowaniach” – czytamy w oficjalnym komunikacie.
 

steam global top sellers

Źródło: Steam

Zobacz także: World War 3 od The Farm 51 po raz kolejny zalicza nieudany start, pomimo 4 lat od pierwszej premiery projektu

Zmiany na platformie Steam

W ostatnim czasie w zestawieniu Global Top Sellers platformy Steam można było zauważyć pewne zmiany. Na pierwszych miejscach pojawiły się gry free-to-play, popularność których wcześniej można było śledzić za pośrednictwem strony Steam DataBase. Teraz na platformie pojawiły się notowania zarówno tygodniowe jak i miesięczne, które gry sprzedają się najlepiej i które są najchętniej ogrywane.

„Nowe cotygodniowe notowania pokazują 100 najlepiej sprzedających się gier na podstawie wygenerowanego przychodu w danym tygodniu, zaczynając i kończąc się w poniedziałek o 19:00 czasu polskiego. Te listy pokazują, ile tygodni z rzędu każda gra była na cotygodniowych notowaniach oraz wszelkie zmiany w rankingu w stosunku do poprzedniego tygodnia” – napisano w komunikacie.
 

bestsellery najczęściej grane

Źródło: Steam
 

Nowości na liście globalnych bestsellerów mogły wspomóc premierę gry World War 3 od gliwickiego studia The Farm 51. W ubiegłym tygodniu spółka udostępniła otwarte beta testy projektu w modelu free-to-play. Jednak ze względu na ogromne problemy z optymalizacją, gracze na razie nie są chętni na ogrywanie polskiej produkcji. World War 3 jest obecnie na 684 miejscu listy i co gorsza, cały czas spada.

Jeszcze dla porównania warto zerknąć, że wśród najczęściej ogrywanych gier, peak użytkowników wynosi nawet kilkaset tysięcy osób. W przypadku World War 3 najwyższy, dotychczasowy peak wynosi… blisko 11,8 tys. Liczby mówią same za siebie.

Zobacz także: Nowa strategia CD PROJEKT może rozpocząć short squeeze na akcjach spółki. Fundusze grające na spadek akcji producenta Wiedźmina w opałach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.