Premiera Hotel Renovator, pierwszej gra od Two Horizons z grupy The Dust, bardzo udana
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 mar 2023, 13:08

Hotel Renovator, pierwsza gra od Two Horizons z grupy The Dust, zalicza udaną premierę

7 marca odbyła się premiera gry Hotel Renovator od Two Horizons z grupy The Dust. Debiut okazał się udany, peak graczy jest na poziomie 1,8 tys. osób, a liczba pozytywnych ocen na Steamie sięga 83%.

Rok 2023 zapowiadał się gorącym okresem w branży gier pod względem premier, jednak na razie wciąż nie ogłoszono dat dziennych największych produkcji jak Phantom Liberty czy The Lords of the Fallen. Tymczasem 7 marca odbyła się premiera zdecydowanie mniejszej gry, Hotel Renovator z portfolio Two Horizons, która została wydana przez francuską firmę Focus Entertainment. Gra spodobała się graczom, w dzień od premiery peak sięgnął 1,8 tys. osób na platformie Steam, a liczba pozytywnych opinii wynosi obecnie 83%.
 

hotel steamdb

Źródło: SteamDB
 

Two Horizons to spółka należąca do grupy The Dust, która posiada 46,75% udziałów w kapitale zakładowym. Firma zajmuje się jedynie grami z gatunku symulatorów oraz renowatorów, a Hotel Renovator to jej pierwsza premiera. Na razie gra zadebiutowała w wersji pecetowej, a w planach jest udostępnienie jeszcze na konsolach.

„Rok 2022 był przełomowy w kwestii prac nad Hotel Renovator. Uzyskane dzięki umowie wydawniczej środki pozwoliły nam na ukończenie prac w zaplanowanym terminie (...). Premiera Hotel Renovator to niezwykle ważne wydarzenie w historii spółki Two Horizons i przedsmak tego, co chcemy osiągnąć w długoterminowym planie jej rozwoju. Spodziewajcie się więcej ogłoszeń jeszcze w tym roku” – mówił jeszcze przed premierą Krzysztof Wagner, CEO Two Horizons.

Zobacz także: Bloober Team chce zostać światowym liderem horroru. Spółka aktualizuje strategię na lata 2023-2027

Pierwsza premiera Two Horizons

Two Horizons zostało założone pod koniec 2020 roku i dopiero teraz zaprezentowano pierwszy tytuł na rynku. Temat produkcji okazał się dobrym kierunkiem, gdyż Hotel Renovator może przypominać popularną grę z portfolio PlayWaya, a dokładniej House Flippera. Obydwie produkcje stawiają na remontowanie, w pierwszym przypadku hoteli, a w drugim domów.

Spółka z grupy The Dust w swoim portfolio stawia na średniobudżetowe produkcje i na ten moment zakłada wydawanie gier wspólnie z partnerami. Dopiero w przyszłości będzie rozważany model self-publishingu. Obecnie w produkcji znajduje się gra Airport Renovator, prace zostały wznowione w sierpniu 2022 roku i okres produkcyjny jest przewidziany na 18-20 miesięcy. Dlatego premiera najwcześniej odbędzie się w 2024 roku.

Jeszcze w połowie lutego spółce udało się podpisać umowę wydawniczą ponownie z Focus Entertainment, który wyda również Airport Renovator. Jest to francuski wydawca, który wydał m.in. A Plague Tale: Requiem, SnowRunner, Evil West and Blacktail. Two Horizons otrzyma od wydawcy 1,68 mln euro na rozwój tytułu, natomiast w przypadku Hotel Renovator kwota wynosiła 940 tys. euro.

Spółka jeszcze w 2021 roku miała zapowiedzianą grę Car Thief Simulator, jednak sprzedano niedawno prawa do tego tytułu. Two Horizons zamierza skupić się na produkcji renowatorów/builderów.

Two Horizons nie jest notowane na giełdzie, choć ma w planach debiut na NewConnect. Podczas dzisiejszej sesji kilka procent zyskuje The Dust. Wycena rynkowa spółki w tym momencie oscyluje w okolicy 33.5 mln zł

Notowania The Dust

The Dust

Zobacz także: Szacunkowe wyniki Ultimate Games za 4 kwartał 2022 r. sugerują niewielki spadek przychodów. Analitycy oczekują informacji o najważniejszych grach spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.