Contraband Police podbija akcje grupy PlayWay. Kolejna udana premiera w tym tygodniu.
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
09 mar 2023, 10:48

Contraband Police podbił akcje grupy PlayWay. Kolejna udana premiera polskiego gamingu w tym tygodniu

Contraband Police zaliczył jeden z najlepszych debiutów w grupie PlayWay. To kolejna, po grze Hotel Renovator od Two Horizons z grupy The Dust, udana premiera w tym tygodniu w polskim gamingu. Wydarzenie bardzo ważne, bo widać nawet reakcję na kusie akcji wycenianej na ponad 3 mld zł grupie PlayWay.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu zadebiutowała gra I am Your President z portfolio PlayWaya. Zarówno liczba pozytywnych opinii oraz peak graczy na pewno nie jest zadowalający. Odwrotna sytuacja miała miejsce wczoraj, gdy na platformie Steam zadebiutowała gra Contraband Police, która była wyczekiwana przez graczy co najmniej 2 lata. Jeszcze na początku 2021 roku udostępniono prolog tytułu, którego oceny na poziomie 89% pozytywnych pokazały, że produkcja broni się jakościowo. Wczorajszy peak graczy okazał się jednym z 6. najwyższych w całej grupie PlayWay. Większą liczbę graczy przyciągnęły takie tytuły jak House Flipper czy dwie część Car Mechanic Simulator.
 


Sukcesem okazała się w tym tygodniu również gra Hotel Renovator od Two Horizons z grupy The Dust. Tytuł na pewno cieszy się zainteresowaniem wśród odbiorców m.in. House Flippera. W dwa dni od premiery peak graczy na Steamie przekroczył 2,4 tys. osób, a liczba pozytywnych recenzji sięga 79%.

Zobacz także: Hotel Renovator, pierwsza gra od Two Horizons z grupy The Dust, zalicza udaną premierę

Czas premier w grupie PlayWay

Produkcje I am Your President i Contraband Police to dopiero początek premier w grupie PlayWay w tym roku. Wystarczy zerknąć w kalendarz premier spółki, ponieważ na 2023 roku szykowane są debiuty takich sequeli jak House Flipper 2 czy Thief Simulator 2, ale również długo wyczekiwanych produkcji jak Occupy Mars: The Game oraz Builders of Egypt.

Jak już wspomnieliśmy, I am Your President okazał się przeciętną premierą. Zainteresowanie produkcją jest małe, ale również liczba pozytywnych ocen zatrzymała się na poziomie 64%, co daje mieszane opinie na platformie Steam. Zdecydowanie udaną premierą jest Contraband Police, za produkcję której odpowiada zespół Crazy Rocks. Ten debiut jest udany nie tylko ze względu na wysoki peak graczy, ale również pozytywne opinie, których jest aż 96%.

Warto podkreślić, że gra zadebiutowała w środę i jeszcze większe zainteresowanie polskim tytułem może zaskoczyć w weekend. Co ciekawe, Contraband Police to nie tylko gra o wcieleniu się w rolę strażnika granicznego. Produkcja przenosi gracza do lat 80. XX wieku, gdzie w państwie komunistycznym musi zmagać się z przemytem czy też korupcją.

W recenzji portalu eurogamer.pl można przeczytać, że Contraband Police wcale nie jest kolejnym typowym symulatorem. Studio Crazy Rocks zapewnia graczom sporo pomysłowych mechanik oraz angażującą historię. Jeszcze w styczniu prezes PlayWaya, Krzysztof Kostowski podkreślał, że Contraband Police to jedna z ulubionych gier testerów.

PlayWay posiada 77,9% udziałów w Crazy Rocks. Od wczoraj kurs akcji spółki Krzysztofa Kostowskiego wzrósł o kilka procent, a cena za akcję sięga już 470 zł i jest najwyżej od 2021 roku.

Notowania PlayWay

PLayWay (2)

Zobacz także: Szacunkowe wyniki Ultimate Games za 4 kwartał 2022 r. sugerują niewielki spadek przychodów. Analitycy oczekują informacji o najważniejszych grach spółki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.