Premiera Occupy Mars: The Game we wczesnym dostępie już dzisiaj. Pyramid Games pracuje nad trybem online co-op do gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 maj 2023, 08:00

Premiera Occupy Mars: The Game we wczesnym dostępie już dzisiaj. Pyramid Games pracuje nad trybem online co-op do gry

Już dzisiaj na platformie Steam debiutuje najważniejszy projekt spółki Pyramid Games, czyli Occupy Mars: The Game. Po 5 latach developmentu, tytuł na razie będzie dostępny w formule early access.

Jeszcze przed debiutem giełdowym spółki w 2020 roku, pisaliśmy, że Occupy Mars: The Game jest najważniejszą grą w portfolio Pyramid Games. Wtedy też udostępniono prolog gry na platformie Steam, który spotkał się z pozytywnym odbiorem. Jednak produkcja tytułu mocno się przedłużyła, a jego development trwał 5 lat. Warto dodać, że jak na razie Occupy Mars zadebiutuje we wczesnym dostępie, a jego rozwój do pełnej wersji może potrwać nawet 2 lata.

W ostatnich latach Pyramid Games zaliczyło kilka premier m.in. Rover Mechanic Simulator czy Dinosaur Fossil Hunter. Dlatego też dzięki sprzedaży back-katalogu, spółka zamknęła 2022 rok z zyskiem netto na poziomie 1 mln zł. Mimo to, od debiutu na rynku NewConnect w 2020 roku, kurs akcji spadł o ponad 55%, a kapitalizacja studia to około 57 mln zł.

Notowania Pyramid Games

PYRAMID GAMES wykres

Zobacz także: Vivid Games rozczarował wynikami za IV kwartał 2022 roku. Analitycy obniżają prognozy dla spółki na najbliższe lata

Najważniejsza premiera Pyramid Games

Pyramid Games, które od 2017 roku współpracuje z grupą PlayWay, jest obecny na rynku gier znacznie dłużej. Swoją działalność prowadzi od 2012 roku, a pierwsze doświadczenie studio zdobywało przy produkcjach mobilnych. W jednym z wideo spółki, Jacek Wyszyński, prezes zarządu podkreślał, że premiera Occupy Mars: The Game jest najważniejsza w dotychczasowej historii firmy.

Development gry trwa już 5 lat, jednak po premierze nie zostanie on zakończony. Tytuł debiutuje na razie w formule wczesnego dostępu, a jak czytamy na Steamie: „oczekujemy, że faza wczesnego dostępu potrwa około jednego lub dwóch lat”. W planach jest również dodanie trybu online co-op do gry. Warto przypomnieć, że spółka kilka lat temu otrzymała dofinansowanie w ramach programu GameInn na stworzenie systemu kooperacyjnego online do gier symulacyjnych.

Na dzień przed premierą, Occupy Mars było na 64. miejscu Global Top Wishlist Steam. Aby wesprzeć grę marketingowo, spółka przeprowadziła na początku roku kampanię na Kickstarterze. W jej ramach pozyskała 120 tys. CAD (dolarów kanadyjskich), co pozwoli spółce na realizację obiecanych rozszerzeń do gry w trakcie kampanii.

„W dniu 17 stycznia 2023 r. rozpoczęła się kampania gry Occupy Mars w serwisie Kickstarter. Podstawowy cel kampanii został określony na 30 tys. dolarów kanadyjskich. Celem kampanii była promocja gry przed premierą, ustalenie wraz ze społecznością fanów - roadmapy aktualizacji gry, a także pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych na marketing przedpremierowy projektu. Podstawowy cel kampanii, określony na 30 tys. dolarów kanadyjskich został osiągnięty w ciągu pierwszych 17 godzin. Kampania trwała 31 dni i zakończyła się 17 lutego 2023 r. W czasie kampanii pozyskano łącznie ponad 120 tys. dolarów kanadyjskich, a więc 402% zakładanej kwoty” – napisano w liście do akcjonariuszy.

Ostatnie polskie premiery raczej nie wywołują euforii na rynku. Mowa m.in. o Oddyssey: Your Space, Your Way od Weird Fish czy The Last Case of Benedict Fox od studia Plot Twist. Pytanie jak wypadnie debiut Occupy Mars, który wzbudził pozytywne emocje po premierze prologu w 2020 roku, jednak jak na produkcję gry symulacyjnej minęło sporo czasu.

Na koniec, wśród najbliższych planów spółki po premierze Occupy Mars są prace nad portami konsolowymi gry Dinosaur Fossil Hunter. Spółka cały czas buduje wewnętrzny zespół, który będzie przygotowywał ich produkcje na konsole PlayStation oraz Xbox. Prezes Jacek Wyszyński w materiale wideo zdradził również, że trwają prace już nad kolejnym projektem.

Zobacz także: CD Projekt wypłaci dywidendę. Producent gier podzieli się zyskiem z akcjonariuszami trzeci rok z rzędu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.