Premiera trybu co-op Medieval Dynasty od Render Cube już jutro
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
06 gru 2023, 17:07

Premiera trybu co-op „Medieval Dynasty” ze stajni Render Cube już jutro. Gra cieszy się coraz większym zainteresowaniem

W czwartek zadebiutuje wyczekiwany tryb kooperacyjny. W środę "Medieval Dynasty" jest jedną z najbardziej polecanych produkcji według witryny Steamlikes.

Do końca września sprzedano około 1,5 mln kopii „Medieval Dynasty”. Co więcej, kolejnych 1,3 mln graczy posiada produkcję na swojej liście życzeń na platformie Steam. Dodatkowo, w ciągu ostatniej doby pozycję poleciło ponad 24 tys. graczy, co plasuje tytuł na wysokim czwartym miejscu w rankingu witryny Steamlikes.

Zobacz także: Praca nad trybem kooperacyjnym w „Medieval Dynasty” trwa. Data premiery dodatkowej zawartości gry niezagrożona

Marketing idzie pełną parą

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa Damiana Szymańskiego, spółka we współpracy z wydawcą Toplitz Production podjęła szereg działań marketingowych, obejmujących m.in. specjalną ofertę zakupu gry wraz z „Green Hell” czy konkurs, w którym do wygrania jest m.in. edycja kolekcjonerska. Co więcej, aktualnie na platformie Steam tytuł jest też przeceniony o 25 proc.


„Toplitz Productions angażuje się w premierę nowego trybu do „Medieval Dynasty”, prowadząc rozmowy z influencerami czy wymyślając kampanie marketingowe. Budżet marketingowy nie jest ani duży, ani specjalnie mały. Dużą korzyścią jest społeczność, jaka zbudowała się wokół produkcji” komentował podczas ostatniego webinaru prezes Szymański.

„Medieval Dynasty” pozostanie najważniejszym projektem

Po premierze trybu co-op 7 grudnia najważniejszym celem firmy będzie debiut „Medievala Dynasty” na konsolach najnowszej generacji, do którego ma dojść w I połowie 2024 r. Zespół nie wyklucza również dodania kolejnych dodatków do gry, możliwe jest też wdrożenie płatnych skórek. W I półroczu przyszłego roku pojawi się również gra VR tworzona w oparciu o „Medieval Dynasty” przez Spectral Games.

„Tworzenie gry jest na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Należy ją traktować bardziej jak spin off „Medievala Dynasty”. Będzie też połączenie fabularne” stwierdził Szymański.
 

Lista najchętniej polecanych gier.

medieval dynasty lajki

Źródło: Steamlikes.co

Zobacz także: Gra Medieval Dynasty wciąż dobrze się sprzedaje. Render Cube przygotowuje się do premiery trybu kooperacyjnego

Za rogiem przenosiny na główny parkiet GPW

W ciągu pierwszych trzech kwartałów Render Cube wypracował 8,9 mln zł przychodów, o 25,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk netto z kolei podskoczył o 11,5 proc. do niespełna 4 mln zł. Na koniec września w kasie spółki było 21,5 mln zł. Prezes Szymański nie wyklucza podzielenia się zyskami z akcjonariuszami. Kluczowe będą jednak rezultaty premiery nowego trybu.

„Wypłata dywidendy chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Posiadamy odpowiednie zasoby, jednak to od premiery trybu kooperacyjnego zależeć będzie jej wypłata. Dodatkowo chciałbym mieć pewność, że mamy w spółce zabezpieczone środki m.in. na planowane zwiększenie zespołu czy realizację kolejnych pomysłów” podsumował prezes. Co więcej, przejście na główny parkiet GPW ma nastąpić na przełomie roku.
 

render cube wykres 3

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.