Premiera House Flipper 2 - tytuł z portfolio PlayWay cieszy się dużym zainteresowaniem graczy
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
14 gru 2023, 16:24

Premiera House Flipper 2 cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Akcjonariusze PlayWay wierzą w potencjał tytułu

Pierwsze godziny po debiucie symulatora renowatora mieszkania pokazują duże zainteresowanie graczy. Inwestorzy na razie nie reagują znacząco na te do niesienia. Po południu notowania PlayWay’a rosną o niespełna 3 proc.

Godzinę po publikacji gry studia Frozen District z grupy PlayWay, peak „House Flippera 2” opiewa na niemal 9 tys. osób. Gra jest również wśród pięciu najlepiej sprzedających się produktów na platformie Steam i jednocześnie najpopularniejszym polskim tytułem, wyprzedza grę Cyberpunk2077 oraz popularny ostatnio Medieval Dynasty.

Lista światowych bestsellerów Steam

Zrzut ekranu 2023-12-14 162002

Źródło: Steam

Pozytywne recenzje ekspertów się potwierdzają

Przypomnijmy, że w środę pojawiły się oceny branżowych ekspertów, którzy mieli wcześniej okazję ogrywać drugą część „House Flippera”. Na platformie Metacritic recenzenci wystawili ocenę 81/100. Jeszcze lepiej sytuacja prezentuje się na witrynie Opencritic, gdzie rekomendacje sięgają poziomu 90 proc., a rating brzmi „mighty” (ang. „potężny” – red.). Już samo to przyczyniło się do przeszło 6-proc. skoku w górę notowań PlayWay’a w środę.
 

Zobacz także: Akcje PlayWay w górę, bo „House Flipper 2” gromadzi dobre oceny. Premiera kluczowej gry w portfolio spółki już w czwartek

Poprawny początek

Pierwsze godziny po premierze „House Flippera 2” przebiegają pomyślnie. Oprócz okupowania pozycji w top 5 listy bestsellerów platformy Steam, ciągle rośnie peak graczy, a produkcja pojawiła się wśród 20 najbardziej polecanych na platformie Steamlikes (monitoruje ona, jak bardzo inne gry polecają daną produkcję, zgodnie z algorytmem Steam - red.). Co więcej, peak graczy na poziomie około 9 tys. jest już lepszy niż w przypadku „House Flippera”.
 

Liczba graczy "House Flippera 2" w pierwszych godzinach po premierze

Zrzut ekranu 2023-12-14 162311

Źródło: Steamdb

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Przypomnijmy, że na rodzimym rynku gracze zapłacą za wersję PC „House Flippera 2” około 100 zł, a w USA – 40 dolarów. Do sprzedaży trafił również pakiet zawierający pierwszą i drugą odsłonę tytułu, którego cena opiewa na 180 zł. Premierę na konsolach najnowszej generacji zaplanowano na 21 marca 2024 r.

Choć „Huse Flipper 2” trafił na rynek dopiero kilka godzin temu, to już można pokusić się o pierwsze porównania do innego hitu z grupy PlayWay: „Car Mechanic Simulatora 2021”. Tytuł, który w momencie premiery miał cenę zbliżoną do HF2, swój peak opiewający na 22,5 tys. osób osiągnął w weekend tuż po premierze. Z kolei sprzedaż po 72 godzinach od premiery na PC wyniosła 132 tys. egzemplarzy.
 

Notowania PlayWay od początku 2023 r.

PLW wykres

Zobacz także: Podsumowanie ostatnich premier polskich gier. Do końca 2023 roku zadebiutuje jeszcze kilka ważnych tytułów

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost