Premiera Infection Free Zone od Games Operators coraz bliżej
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
15 sty 2024, 09:19

Premiera Infection Free Zone od Games Operators coraz bliżej. Udana sprzedaż gry w formule super early access poprawi jakość i usprawni rozgrywkę

Udostępnienie tytułu przez Games Operators w ramach tzw. super early access przyniosło spółce nie tylko dodatkowe środki, ale i ważne wskazówki co do rozwoju gry.

Co więcej, prace nad produkcją mają postępować bardzo dobrze, a premiera może nastąpić przed najbardziej wyczekiwaną w tym roku polską grą, czyli Manor Lords.

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Gracze wspierają rozwój

Polska produkcja według serwisu Gamalytic widnieje na liście życzeń niemal 1 mln graczy. Co więcej, prolog tytułu został przez nich bardzo dobrze oceniony, a 92 proc. recenzji jest pozytywnych.

Liczba graczy prologa Infection Free Zone

liczba graczy prolog Infection Free Zone

Źródło: Steamdb

„Jesteśmy w intensywnym okresie prac nad grą. Feedback graczy, dzięki udostępnieniu możliwości zakupu kilku tysięcy sztuk gry w formule super early access, jest dla nas bardzo cenny. W porównaniu do np. playtestów dostajemy opinie graczy, którzy zapłacili za produkt, a nie dostali go za darmo w formie darmowego prologu. Daje to bardzo dobry obraz tego, jak tytuł jest postrzegany przez graczy” mówi „Strefie Inwestorów” Jakub Ananicz, członek zarządu Games Operators.

Przypomnijmy, że spółce udało się sprzedać wszystkich 5 tys. kluczy gry, a cena kopii wynosiła około 32 dolarów. Choć gra popularna jest w Chinach, to niewielu graczom udało się nabyć kod.

„Odnotowaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących problemów technicznych związanych z dokonaniem płatności przez graczy z Chin, co przełożyło się na ich relatywnie niski udział. Możliwość zakupu gry w formule early access celowo nie była nagłaśniana marketingowo na żadnym rynku ze względu na skromną liczbę 5 tys. kluczy. Ograniczyliśmy się do ogłoszenia na naszym kanale discord” dodaje Ananicz.

Lista pięciu najchętniej dodawanych polskich gier do listy życzeń Steam

najbardziej wyczekiwane polskie gry

Źródło: Gaminganalytics

Zobacz także: Infection Free Zone jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich gier. Games Operators udostępnia prolog tytułu

Duży potencjał zysków

Za stworzenie tytułu odpowiada Jutsu Games, natomiast Games Operators z grupy PlayWay jest jego wydawcą. Na potencjalnej dobrej sprzedaży produkcji najwięcej zyska właśnie wydawca.

„Do Games Operators trafia całość zysków za wyjątkiem Azji, gdzie dzielimy się z wydawcą 50/50. Dodatkowo, kluczowi członkowie zespołu mają dodatkowe wynagrodzenie w postaci tzw. revshare (ang. revenue share)” zdradza członek zarządu Games Operators.

Twórcy już wcześniej podkreślali, że produkcja zyskuje popularność w Chinach, stąd współpraca z HeyBox.

"Sprzedaż wersji super early access odbyła się za pośrednictwem naszej strony internetowej, której technicznym dostawcą jest Xsolla i pobiera z tego tytułu znacznie mniejszą prowizje niż Steam, ale też nie zapewnia dostępu do graczy. Steam pozostaje dla nas głównym kanałem sprzedaży. Na rynku chińskim współpracujemy z wydawcą, który we własnym zakresie podejmuje decyzje o współpracy z dystrybutorami na rynku chińskim oraz posiada własną platformę sprzedażową" zauważa Ananicz.

W I półroczu okienko wydawnicze jest dosyć wąskie. Na 26 kwietnia zapowiedziana jest wyczekiwana premiera gry strategicznej Manor Lords. Z kolei w II kw. ukazać ma się Frostpunk 2 ze stajni 11 bit studios.

„Jesteśmy ciągle w fazie developmentu, a to oznacza, że decyzja o premierze będzie podjęta wtedy, gdy będziemy pewni co do jakości gry. Jeżeli chodzi o okienko wydawnicze, to chcemy być w bezpiecznej odległości od premiery Manor Lords i Frostpunk 2. Jeżeli w marcu gra będzie gotowa pod względem jakości, to możemy się spodziewać premiery przed Manor Lords” podsumowuje Ananicz.

Notowania Games Operators w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Games Operators notowania

W ciągu ostatniego roku notowania Games Operators wzrosły o niespełna 190 proc. Kapitalizacja firmy przekracza 185 mln zł.

Zobacz także: Kurs akcji Games Operators ponownie wystrzelił. Inwestorzy coraz bardziej wyczekują premiery gry Infection Free Zone

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost