11 bit studios pokazało gameplay trailer Frostpunka 2. Od pierwszego dnia premiery gra dostępna w PC Game Pass | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
16 sty 2024, 15:04

11 bit studios pokazało gameplay trailer Frostpunka 2. Od pierwszego dnia premiery gra dostępna w PC Game Pass

Gracze oraz inwestorzy wreszcie mogli zobaczyć pierwsze znaczące materiały jednej z najbardziej wyczekiwanych gier w tym roku.

Druga odsłona strategicznej produkcji od 11 bit studios aktualnie jest na piątym miejscu na świecie wśród tytułów najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń platformy Steam. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, premiera Frostpunka 2 powinna nastąpić w I półroczu.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane premiery gier od spółek z GPW w 2024 roku. Kto i co może pozytywnie zaskoczyć inwestorów?

Inna skala rozgrywki

Najnowszy gameplay trailer rzuca nieco światła na to, jak może wyglądać rozgrywka w drugiej odsłonie Frostpunka. W oczy rzuca się przede wszystkim znacznie większa niż w poprzedniej części osada, którą prawdopodobnie będzie kierować gracz.
 


Aktualnie tytuł ze stajni 11 bit studios jest drugą najbardziej wyczekiwaną polską grą, zaraz po innej strategicznej produkcji Manor Lords, która ma pojawić się na rynku 26 kwietnia. Jak skomentował redakcji Strefy Inwestorów Grzegorz Styczeń, twórca Manor Lords, wydawca Hooded Horse ma być w stałym kontakcie z giełdową firmą, aby premiery obu tytułów się nie pokryły. Według portalu Gamalytic, na swojej liście życzeń Frostpunka 2 ma prawie 2 mln graczy. Co więcej, w dniu premiery gra będzie dostępna w ramach usługi PC Game Pass od Xbox.

Lista 10 produkcji najchętniej dodawanych do listy życzeń przez graczy na platformie Steam

lista 10 najbardziej wyczekiwanych gier

Źródło: Gaminganalytics

Społeczność przywiązana do tytułu

Przypomnijmy, że pierwsza część Frostpunka pojawiła się na rynku w kwietniu 2018 r. Strategiczna rozgrywka utrzymana w postapokaliptycznym klimacie doczekała się trzech dodatków, a liczba sprzedanych kopii z pewnością przekroczyła 3 mln. Co więcej, według serwisu Steamspy, może ona wynosić nawet 5 mln egzemplarzy. Choć produkcja trwała około trzech lat, to zwróciła się w niespełna trzy doby po premierze. Tytuł zgromadził też bardzo dobre oceny krytyków oraz graczy. W serwisie Metacritic gra otrzymała 84/100 punktów. Trzeba też zauważyć, że spośród niemal 100 tys. ocen graczy na Steam, ponad 92 proc. jest pozytywnych.

Statystyki dotyczące liczby graczy Frostpunka

liczba graczy FP1

Źródło: Steamdb

Przed studiem intensywne I półrocze

W ciągu ostatnich 12 miesięcy notowania 11 bit studios zjechały o ponad 5 proc., a od lipcowego szczytu cena akcji spadła o 25 proc. Kapitalizacja firmy sięga 1,4 mld zł. W 2024 r., poza premierą Frostpunka 2, 11 bit studios pokażą tytuł The Alters, w którym gracz wcieli się w rolę Jana, a jego misja polegać będzie na samotnym przetrwaniu na nieprzyjaznej planecie. Dział wydawniczy również nie będzie próżnował. 20 lutego gracze otrzymają The Thaumaturge produkcji zależnego Fool’s Theory. W I kw. premierę będzie miała gra przygodowa Indika.

Notowania 11 bit studios w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Notowania 11 bit studios

Zobacz także: 11 bit studios wstrzymuje inwestycje w nowe zespoły i skupi się na "dowiezieniu" nadchodzących premier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost