Trwają prace nad premierą wyczekiwanej polskiej produkcji, gry Manor Lords
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
30 sty 2024, 08:00

Wielkimi krokami zbliża się premiera Manor Lords. Prace nad produkcją studia Slavic Magic idą zgodnie z planem

Najbardziej wyczekiwana polska produkcja, Manor Lords trafi do graczy w trybie early access w kwietniu. Co ważne, tytuł ma wyjść w oddaleniu od innej ważnej premiery zapowiadanej w I półroczu, czyli Frostpunka 2.

Od miesięcy Manor Lords, gra strategiczna osadzona w średniowiecznym świecie, zajmuje wysoką pozycję wśród produkcji najchętniej dodawanych do listy życzeń przez użytkowników Steama. Jak zdradza nam twórca gry Grzegorz Styczeń, zapowiadany na 26 kwietnia debiut gry w trybie early access jest niezagrożony.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane premiery gier od spółek z GPW w 2024 roku. Kto i co może pozytywnie zaskoczyć inwestorów?

Sporo zadań do wykonania

Tytuł produkowany od 2017 r. gracze mieli już szansę zobaczyć w październiku 2022 r., gdy udostępniono wersję demonstracyjną. Od tego czasu gra przeszła spore zmiany. Pamiętajmy jednak, że w kwietniu ukaże się wersja w trybie early access, a przy jego dalszym ulepszaniu pomogą klienci.

„Wersja demo już wysłała pozytywne sygnały, jednak bugów było wiele, a od października usunąłem ich ponad 200, jednocześnie dodając brakujące poprawki i wciąż opracowując nowe mechaniki. Z każdym dniem jest coraz lepiej, ale na pewno nie poprawię wszystkiego do kwietnia, a planuję jeszcze dodać sporo mechanik zanim wyjdzie wersja 1.0 (w tym trzeba przepracować AI budowania miast) - stąd decyzja o premierze w trybie early access. Niestety, projekt zrobił się dość ambitny” komentuje dla Strefy Inwestorów Grzegorz Styczeń z Slavic Magic, twórca Manor Lords.

Jak słyszymy, od kwietnia udostępniony ma być także ważny komponent bitewny. Jako, że w tytule gracz przede wszystkim będzie musiał skupić się na budowaniu miasta, podjęto decyzję o tym, by nie tworzyć czasochłonnej kampanii.

„W grze przewiduję tylko sandbox, (rozgrywka z dużą swobodą tworzenia – red.), do włączenia opcjonalnie będzie fabularyzowane osadzenie scenariusza w postaci skryptowego przeciwnika, ale nie nazwałbym tego kampanią. Skupiam się na rozgrywce sandboksowej, ponieważ przewidywalna gra szybko robi się powtarzalna i przy tym rozmiarze studia, praktycznie jednoosobowym poza freelancerami, projektowanie kampanii nie byłoby wystarczająco efektywne” dodaje Styczeń. Warto podkreślić, że aktualnie twórca nie zdecydował jeszcze, czy w grze zobaczymy tryb wieloosobowy.
 


 

Owocna współpraca z wydawcą

Przypomnijmy, że studiu Slavic Magic przy premierze Manor Lords pomagać będzie amerykański wydawca Hooded Horse. W ostatnim czasie współpraca między podmiotami wygląda bardzo dobrze.

„Mój wydawca jest najlepszym, co mogło mi się trafić. Póki co daje mi wszystko czego potrzebuję, jednocześnie szanując moje zdanie w każdej kwestii. Dotyczy to również planów marketingowych, ponieważ Hooded Horse pozwala mi nie skupiać się na działaniach promocyjnych, jeżeli miałyby w jakikolwiek sposób odciągnąć mnie od rozwoju gry. Praca idzie o wiele szybciej, gdy nie trzeba przejmować się elementami produkcji, które źle wyglądałyby w demie lub trailerze. Robimy tylko to, co zwróci się najbardziej w wishlistach. Żadnych niepotrzebnych, marnujących czas rozmów z zarządem. Jestem za to bardzo wdzięczny” uzupełnia twórca Manor Lords.

Strategiczny tytuł od Slavic Magic zadebiutuje na PC 26 kwietnia, także w ramach usługi Microsoft PC Game Pass. Co ciekawe, premiera nie powinna pokrywać się z innym tytułem strategicznym, którego wydanie planowane jest na I półrocze, czyli drugą odsłoną Frostpunka. Jak słyszymy, Hooded Horse ma być w kontakcie z 11 bit studios, aby uniknąć takiego scenariusza.

Produkcje najchętniej dodawane przez graczy do listy życzeń Steam

Gry najchętniej dodawane przez graczy na wishlistę Steam

Źródło: Gaminganalytics.info

Nadal trwają rozmowy na temat tego, ile przyjdzie nam zapłacić za egzemplarz Manor Lords. Wiadomo jednak, że gra doczeka się portu na konsole, co ma być zbieżne z oczekiwaniami graczy.

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost