Premiery polskich gier kwiecień 2024. Do graczy trafi Manor Lords i Infection Free Zone
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
03 kwi 2024, 07:02

W tym miesiącu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra. Premiery rodzimych tytułów w kwietniu 2024 r.

Oczy graczy oraz rynku zwrócone będą na datę 26 kwietnia, kiedy premierę w trybie wczesnego dostępu będzie miała strategiczna gra Manor Lords studia Slavic Magic. Produkcja ta jest drugą najbardziej oczekiwaną na Steam, o czym świadczy liczba graczy, którzy dodali ją do swojej listy życzeń.

Inwestorzy z pewnością wyczekiwać będą też premiery Infection Free Zone (IFZ) od Games Operators. Produkcja również zdobyła sympatię graczy, co widać m.in. po ocenach prologa. Warto także odnotować konsolową premierę House Flippera 2 oraz Builder Simulatora.

Zobacz także: Premiery gier spółek z polskiej giełdy marzec 2024. Inwestorów czeka intensywny początek miesiąca

Yet Another Fantasy Title – Games Operators

10 kwietnia, dzień przed IFZ, na rynku pojawi się przygodowy tytuł Yet Another Fantasy Title. Gracz wciela się w postać łotra z magicznymi zdolnościami, którego celem jest wykradnięcie goblinom pierścienia. Demo produkcji pojawiło się w lutym podczas Steam Next Festivalu, a peak przebił 100 graczy.

Aktualnie gra wydawnictwa Games Operators z grupy PlayWay zajmuje 323 pozycję wśród tytułów najchętniej dodawanych do listy życzeń na Steamie. Serwis Gamalytic szacuje, że sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca sięgnie około 27 tys. kopii.

Liczba graczy dema Yet Another Fantasy Title

YAFT statystyki demo

Źródło: Steamdb

Zobacz także: Premiery polskich gier w lutym 2024. Do graczy trafi sześć produkcji od spółek notowanych na giełdzie

House Flipper 2 na najnowsze konsole – PlayWay

Twórcy jednej z najpopularniejszych gier giełdowej grupy - zależne studio Frozen District - zdecydowali się na przełożenie premiery konsolowej wersji z 21 marca na 10 kwietnia celem udostępnienia produkcji wraz z najnowszymi aktualizacjami na komputery.

Przypomnijmy, że House Flipper 2, który na rynku zadebiutował w grudniu, ma za sobą udane pierwsze miesiące sprzedaży. W niespełna trzy miesiące od premiery, sprzedaż gry sięgnęła 315 tys. kopii, a lista życzeń przekroczyła 1 mln osób. Co więcej, spośród ponad 6,3 tys, recenzji graczy, 78 proc. jest pozytywnych. Zgodnie z przedstawionym planem rozwoju tytułu, w maju rozpoczną się zamknięte testy trybu kooperacyjnego House Flippera 2.

Zobacz także: Premiera House Flipper 2 cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Akcjonariusze PlayWay wierzą w potencjał tytułu

Infection Free Zone – Games Operators

11 kwietnia na rynku pojawi się w ramach wczesnego dostępu produkcja od Jutsu Games, studia zależnego wydawcy Games Operators. W grze typu city builder zadaniem gracza będzie sterowanie grupą ocalałych pandemię i zapewnienie im przetrwania w świecie potworów. Tytuł powstał przy wykorzystaniu silnika Engine.Unity. Jak opowiadał nam w styczniu członek zarządu Games Operators Jakub Ananicz, do notowanej na GPW firmy trafi całość zysków za wyjątkiem Azji, gdzie dzielą się z tamtejszym wydawcą 50/50. Dodatkowo, kluczowi członkowie zespołu mają dodatkowe wynagrodzenie w postaci tzw. revshare (ang. revenue share). Za egzemplarz Infection Free Zone zapłacić będzie trzeba 25 euro.

Pod koniec marca IFZ okupuje 20 miejsce wśród gier najchętniej dodawanych do listy życzeń Steam. Szacowana sprzedaż w ciągu pierwszych 30 dni to 304 tys. sztuk.

Liczba graczy prologa IFZ

Liczba graczy prologa IFZ

Źródło: Steamdb

Zobacz także: Premiera Infection Free Zone od Games Operators coraz bliżej. Udana sprzedaż gry w formule super early access poprawi jakość i usprawni rozgrywkę

Builder Simulator Nintendo Switch – Frozen Way

Studio z grupy PlayWay 24 kwietnia wypuści jedną ze swoich popularniejszych gier na konsole Nintendo Switch. Cenę kopii ustalono na 20 dolarów.

Przypomnijmy, ze Builder Simulator swoją premierę na PC miał w czerwcu 2022 r. Spośród około 1,6 tys. recenzji 75 proc. okazało się pozytywnych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że sprzedaż gier na Nintendo Switch w przypadku Frozen Way póki co nie odgrywa istotnej roli, a w 2023 r. opiewała na ponad 0,5 mln zł. Przychody spółki w ubiegłym roku sięgnęły niespełna 20 mln zł, co oznacza ponad 60-proc. wzrost względem 2022 r.

Zobacz także: Czarny tydzień polskiego gamingu. Giełdowi producenci gier zaliczają przeciętne lub słabe premiery

Manor Lords – Slavic Magic

Najbardziej wyczekiwana polska produkcja będzie miała swoją premierę w trybie wczesnego dostępu 26 kwietnia. Strategia osadzona w średniowiecznym świecie zaoferuje graczom głównie rozbudowany tryb sandbox (rozgrywka z dużą swobodą tworzenia – red.), ale zawierać też będzie elementy walki. Jak mówił nam kilka miesięcy temu twórca Grzegorz Styczeń, premiera w trybie wczesnego dostępu wynika z faktu, że projekt zyskał większy rozmach i nie uda się wdrożyć wszystkich poprawek do 26 kwietnia.

W tym momencie gra jest drugą najchętniej dodawaną do listy życzeń przez graczy Steama. Od pierwszego dnia premiery tytuł pojawi się także na platformie Microsoft PC Game Pass. Cena kopii dotychczas nie została ujawniona. W przyszłości Manor Lords ma doczekać się portu na konsole. Niewykluczone również, że w kolejnych latach pojawi się tryb wieloosobowy.

Lista 10 polskich gier z największą wishlistą Steam

Lista 10 polskich gier z największą wishlistą

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Wielkimi krokami zbliża się premiera Manor Lords. Prace nad produkcją studia Slavic Magic idą zgodnie z planem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost