Premiery polskich gier marzec 2023 - Drago, 11 bit studios, Playway
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
01 mar 2024, 07:38

Premiery gier spółek z polskiej giełdy marzec 2024. Inwestorów czeka intensywny początek miesiąca

Pierwsze dni nowego miesiąca przyniosą premiery tytułów od m.in. 11 bit studios, Drago entertainment czy Frozen Way. Co więcej, kilka produkcji nadal pozostaje niewiadomą.

Nie ulega wątpliwości, że sporo inwestorów przyglądać się będzie grze The Thaumaturge, która na rynku pojawi się 4 marca. Rozpoczyna ona bowiem okres premier jednego z największych studiów w Polsce – 11 bit studios. Zainteresowanie rynku przyciągnie również Winter Survival od Drago entertainment. Marzec przyniesie też konsolową wersję dobrze sprzedającej się flagowej produkcji PlayWaya, czyli House Flippera 2.

Zobacz także: Premiery polskich gier w lutym 2024. Do graczy trafi sześć produkcji od spółek notowanych na giełdzie

The Thaumaturge – 11 bit studios

Grę zależnego od giełdowej firmy studia Fool’s Theory mieliśmy ujrzeć pierwotnie 20 lutego. Plany jednak pokrzyżowała nieoczekiwana zmiana daty wydania The Nightingale. Aby uniknąć konkurencji z tytułem, którego peak graczy sięgnął niespełna 50 tys., zdecydowano się na przełożenie premiery na 4 marca.

Przypomnijmy, że fabuła The Thaumaturge osadzona została w Warszawie XX w., a gracz wciela się w bohatera, który jest w stanie współpracować z tajemniczymi istotami – salutorami. Aktualnie tytuł zajmuje 67 pozycję w rankingu produkcji najchętniej dodawanych do listy życzeń przez użytkowników platformy Steam. Szacunki analityków DM BDM mówią o sprzedaży 0,5 mln kopii gry w rok od premiery. Z kolei serwis Gamalytic prognozuje, że w ciągu pierwszego miesiąca sprzeda się ponad 115 tys. sztuk.
 

Zobacz także: Premiera wyczekiwanego tytułu 11 bit studios już w I półroczu 2024 r. Współpraca studia z Microsoftem budzi emocje

Winter Survival – Drago entertainment

Twórca „Gas Station Simulatora” również musiał liczyć się z niespodziewanym przesunięciem premiery The Nightingale, która to gra jest z tego samego gatunku co Winter Survival. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, tytuł Drago entertainment pojawi się na rynku w trybie wczesnego dostępu 6 marca.

Prace nad wspomnianym Winter Survivalem toczyły się od dobrych kilku lat, a pierwsze demo pojawiło się jeszcze w 2021 r. Zadaniem gracza jest przetrwanie w mroźnych warunkach, a przy tworzeniu produkcji podjęto współpracę z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Przed premierą spółka pokazała dwie wersje demo oraz prolog Winter Survivala. Spośród niemal 500 recenzji graczy prologa 68 proc. z nich było pozytywnych.

Aktualnie gra okupuje 130 miejsce w rankingu najchętniej dodawanych do listy życzeń Steam. Serwis Gamalytic przewiduje, że sprzedaż w trakcie pierwszych 30 dni sięgnie 67 tys. sztuk.
 

Statystyki liczby graczy prologa Winter Survival

Statystyki graczy prologa Winter Survival

Źródło: SteamDB

Zobacz także: 9 premier gier, spółek z GPW i NewConnect, które mogą pozytywnie zaskoczyć akcjonariuszy i inwestorów w 2024

Hairdresser Simulator – Frozen Way

Symulator prowadzenia salonu piękności od spółki z grupy PlayWay, podobnie jak Winter Survival, ma pojawić się na rynku 6 marca, a jego cenę na rynku amerykańskim ustalono na 20 dolarów.

W najnowszej grze studia gracz wciela się w zarządzającego salonem piękności, do którego zadań należy m.in. strzyżenie klientów i dbanie o zakład. W tym momencie Hairdresser Simulator zajmuje miejsce w czwartej setce gier najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń Steam. Na początku roku na wspomnianej liście tytuł posiadało niemal 68 tys. osób. Szacowana przez Gamalytic sprzedaż w pierwszym miesiącu to 20 tys. sztuk.
 

Taxi Life: A City Driving Simulator – Simteract

W tytule tworzonym przez notowaną na NewConnect firmę, gracz wcieli się w rolę profesjonalnego kierowcy, którego celem jest otwarcie własnej spółki przewozowej. Jak czytamy w zapowiedzi, produkcja ma oferować m.in. odzwierciedloną cyfrowo w skali 1 do 1 Barcelonę. Premierę zapowiedziano na 7 marca.

Przy wydaniu produkcji Simteract współpracować będzie z francuskim Naconem. Na platformy PC gra kosztować ma 30 euro, a na konsole – 40 euro. W tym momencie Taxi Life jest w trzeciej setce gier najchętniej dodawanych przez graczy do platformy Steam, chociaż trzeba odnotować, że w ostatnich dniach widać było znaczące wzrosty. Sprzedaż w pierwszym miesiącu, według witryny Gamalytic, opiewać ma na około 27 tys. egzemplarzy.
 

Zobacz także: Premiery polskich gier w styczniu. Do graczy trafią produkcje od CFG, Incuvo i Brave Lamb Studio

House Flipper 2 – PlayWay

Druga odsłona symulatora renowatora domów od zależnego Frozen Districta póki co sprzedaje się bardzo dobrze. Zgodnie z ostatnimi aktualnościami prezesa Krzysztofa Kostowskiego, na początku lutego wynosiła ona niespełna 300 tys. sztuk. Premiera wersji konsolowej zapowiedziana jest na 21 marca.

Jak wynika z opublikowanego niedawno planu dalszego rozwoju produkcji, w maju ruszyć mają zamknięte testy trybu kooperacyjnego House Flippera 2, natomiast nie zdradzono przybliżonej daty wyczekiwanego przez graczy trybu.
 

Zobacz także: Udana premiera House Flippera 2. Koszty produkcji zwróciły się w 72 godziny

Potencjalne premiery

Poza wymienionymi wyżej produkcjami istnieje prawdopodobieństwo, że zobaczymy jeszcze dwa tytuły, których debiut zapowiadano jeszcze w I kw.

Jednym z nich jest Indika, czyli produkcja kazachskiego studia Odd Meter wydawnictwa 11 bit studios. Gdy jesienią 2023 r. Bici podali informację o wydaniu gry, większość obserwatorów podeszło do tego z rezerwą. Sytuacja zmieniła się podczas Steam Next Fest organizowanego na początku lutego, gdzie Indika przyciągnęła graczy i zgromadziła dobre opinie branżowych ekspertów.

Przypomnijmy, że w produkcji gracz wciela się w postać zakonnicy, która stara się odkryć, kim naprawdę jest i jednocześnie może porozumiewać się z diabłem. Aktualnie gra zajmuje 213 pozycję wśród gier najchętniej dodawanych do wishlisty Steam. Gamalytic przewiduje, że sprzedaż w pierwszym miesiącu po premierze sięgnie 65 tys. egzemplarzy.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku miało także dojść do premiery Drug Dealer Simulatora 2 od Movie Games. Spółka, podobnie jak 11 bit studios, pokazała kolejną wersję demo podczas Steam Next Fest, która zawierała liczne poprawki względem pierwszej z grudnia. Jak komentował kilka tygodni temu prezes Mateusz Wcześniak, studio było bardzo zadowolone z dema zaprezentowanego pod koniec 2023 r. Dzięki temu spółce udało się m.in. potwierdzić duże zainteresowanie tytułem, a peak graczy sięgnął 1,5 tys.

Podczas Steam Next Fest spółce zależało przede wszystkim na dopracowaniu produktu i wdrożeniu uwag graczy.
Drug Dealer Simulator 2 jest na 157 miejscu wśród gier najchętniej dodawanych do listy życzeń Steam. Serwis Gamalytic szacuje, że sprzedaż w pierwszym miesiącu opiewać będzie na ponad 60 tys. kopii.

Zobacz także: Movie Games zadowolone z wersji demo Drug Dealer Simulatora 2. Tytuł przyciąga zainteresowanie graczy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.