Drug Dealer Simulator 2 pozytywnie zaskakuje
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
21 cze 2024, 12:53

Drug Dealer Simulator 2 pozytywnie zaskoczył rynek. Notowania Movie Games rosną o ponad 20%

Druga odsłona popularnego symulatora handlarza narkotyków osiągnęła wysoki peak graczy oraz dość pozytywne oceny. Niespodziewany sukces gry wywindował cenę akcji Movie Games.

Najnowsza gra giełdowego studia pojawiła się na rynku w czwartek o godzinie 17. Póki co Drug Dealer Simulator 2 utrzymuje się wśród 20 najlepiej sprzedających się produktów na Steam, a oceny tytułu wzrosły z mieszanych na przeważnie pozytywne.

Zobacz także: Drug Dealer Simulator 2, wyczekiwana kontynuacja przeboju od Movie Games, zadebiutuje w czwartek o 17:00 na platformie Steam

Udane pierwsze godziny

Choć aktualnie na liście bestsellerów Drug Dealer Simulator 2 zajmuje 14 pozycję, to w najlepszym momencie okupował 6 lokatę. Warto podkreślić, że w ostatnich godzinach udało się mocno poprawić oceny produkcji. Od razu po premierze przeważały negatywne recenzje graczy, jednak w piątkowy poranek spośród 455 ocen, ponad 70% jest pozytywnych. Zadowalający jest także peak graczy, który sięgnął 6,5 tys., co jest rezultatem zbliżonym do tego z premiery pierwszej części. Zaznaczmy, że największy peak Drug Dealer Simulatora osiągnięty został w pierwszy weekend po premierze.

Notowania Movie Games w ciągu ostatnich 12 miesięcy

MOV wykres (1)

Póki co sprzedaż gry nie jest znana, jednak zgodnie z komunikatem Movie Games, po 3 godzinach od premiery zwróciły się koszty produkcji. Serwis Gamalytic szacował, że w ciągu pierwszych 30 dni od premiery sprzedaż wyniesie 80 tys. kopii. Uwagę zwraca cena samej gry. Wygląda na to, że w tym momencie Drug Dealer Simulatora 2 najtaniej można kupić w ramach bundle z pierwszą częścią za 76 zł. Tymczasem za wyłącznie drugą odsłonę gry trzeba zapłacić 88 zł.

Ranking 10 najlepiej sprzedających się polskich gier

10 najlepiej sprzedających się polskich gier (2)

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Premiery gier spółek z polskiej giełdy czerwiec 2024. Po spokojnym maju znowu czeka nas kilka premier

Nastroje w gamingu coraz lepsze

Ostatnie miesiące są dla rodzimej branży gier dość udane. Na początku kwietnia na rynku zadebiutował w trybie wczesnego dostępu Infection Free Zone od Games Operators, którego sprzedaż w 14 dni od premiery sięgnęła niemal 13 mln zł. Jednocześnie tytuł osiągnął peak graczy na poziomie ponad 19 tys.

Pod koniec kwietnia, także w early acces, na rynku pojawiło się Manor Lords polskiego studia Slavic Magic. Gra spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem graczy, co zaowocowało komercyjnym sukcesem i sprzedażą przekraczającą 2 mln kopii.

Ostatnie miesiące do udanych zaliczyć też może 11 bit studios. Po ciepłym przyjęciu przez społeczność i analityków beta testów Frostpunka 2, które jednocześnie nakręciły przedsprzedaż city-buildera oraz sporym zainteresowaniu inną grą studia o nazwie The Alters na Steam Next Festiwalu, rynek ma spore nadzieje względem nadchodzących tytułów własnych spółki. Co więcej, niedawny sukces Drug Dealer Simulatora 2 pokazuje, że rozwijanie posiadanego solidnego IP i tworzenie sequeli przynosi bardzo dobre rezultaty.

Od początku roku indeks WIG-gry wzrósł o ponad 13%. Pamiętajmy jednak, że znaczną wagę w nim mają akcje CD Projektu, które zyskały w tym roku 22,4%.
 

Zobacz także: Marshall Wace znacząco zmniejsza krótką pozycję na akcjach CD Projektu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost