Oszałamiające strategie inwestycyjne z TikToka dla akcji i kryptowalut
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
19 sty 2021, 06:30

Strategie inwestycyjne z TikToka. Zasada 1 akcje zawsze drożeją, zasada 2 „uwierz w pompę na kryptowalutach”

Kupuj drożejące akcje i zarabiaj. Uwierz w moc pompy na kryptowalutach. Oto porady inwestorów z TikToka.

Nie od dziś wiadomo, że w ostatnich miesiącach – w trakcie koronawirusowej pandemii – na rynku kapitałowym pojawiło się mnóstwo świeżaków, zazwyczaj młodych, a na pewno niedoświadczonych inwestorów. Z ich strategiami inwestycyjnymi, które jeżą włosy na głowie, można się zapoznać na twitterowym kanale TikTok Investors.

Kupuj drożejące akcje, to takie proste

Inwestorzy z TikToka korzystają głównie z aplikacji Robinhood, która pozwala bezprowizyjnie kupować akcje notowane na amerykańskiej giełdzie. Są to zazwyczaj młodzi ludzie nie dysponujący wielkimi sumami pieniędzy, ale… osiągający niesamowite wyniki inwestycyjne, głównie dzięki strategii momentum.

Strategia momentum to znana profesjonalnym inwestorom strategia. Polega na zakupie akcji, których notowania w ostatnim okresie szybko rosły, lub na krótkiej sprzedaży walorów, których cena spadała. Opiera się bowiem na założeniu (potwierdzalnym historycznie), że w perspektywie średnioterminowej notowania akcji przejawiają tendencję do kontynuacji dobrej lub złej passy.

Inwestorzy z TikToka wyraźnie lubują się w tej strategii, być może nawet nie wiedząc, że ona ma swoją nazwę. Wydaje się, że nie wiedzą także nic o spółkach, które kupują, ani o zarządzaniu ryzykiem. Nie wiedzą zapewne o tym, co to beta czy odchylenie standardowe. Wiedzą po prostu jedno: że trzeba kupować drożejące akcje.

Furorę na Twitterze w ostatnich dniach robi filmik z parką inwestorów, którzy tłumaczą na czym polega ich sposób na zarabianie pieniędzy na giełdzie.
 


Filmik ten doczekał się wielu komentarzy od szacownych użytkowników Twittera:

Kupuj akcje tanio, sprzedawaj drogo – radzą inwestorzy z TikToka. To takie proste, mieć idealny timing na rynku akcji…

Zobacz także: Huuuge Games rozpoczyna IPO. Spółka planuje debiut na głównym rynku GPW

„Uwierz w moc pompy”

Przejrzenie kanału TikTok Investors otwiera oczy na to, dlaczego trwa koronawirusowa hossa na akcjach i na kryptowalutach. Niedoświadczeni inwestorzy wierzą, że akcje które drożały będą to robiły nadal. Wierzą, że kryptowaluty, które idą w górę, będą to robiły wiecznie, bo inni inwestorzy będą napływać i kupować. „Uwierz w moc pompy” – przekonuje inwestor kryptowalutowy:
 


Na stale drożejących akcjach małych spółek i spółek groszowych (penny stock) można osiągać dochód pasywny – przekonuje inwestorka:
 


Niektórzy podkreślają, że to są „dzieci Rezerwy Federalnej”, a konkretnie: szalonego druku dolarów…
 


Jak to się wszystko skończy? No cóż, dla wielu z tych ludzi zapewne nie najlepiej. Ale co wcześniej zarobią, to ich. Pytanie tylko, czy zyski będą realizowali i wycofywali, czy też będą je nadal agresywnie - ryzykownie, bez zarządzania ryzykiem - reinwestowali na rynku kapitałowym. Jeśli wybiorą tą drugą opcję, końcówka hossy i późniejsza bessa mogą wyglądać epicko.

Zobacz także: Aż 24 gry w TOP 100 Wishlist Steama to polskie produkcje - oto najpopularniejsze z nich

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.