Lot Charlesa Bransona w kosmos w niedzielę. Akcje Virgin Galactic już w stratosferze
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
09 lip 2021, 16:02

Akcje Virgin Galactic w kosmosie, jeszcze przed lotem Bransona – inwestorzy kupują plotki

W niedzielę, 11 lipca, współzałożyciel Virgin Galactic Sir Richard Branson, poleci w kosmos. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie pierwszym miliarderem w kosmosie. 20 lipca poleci natomiast Jeff Bezos.

Tymczasem akcje Virgin Galactic kontynuują swój rajd. Kurs cały czas rośnie, a ruch na akcjach wygląda jak realizacja strategii „kupuj plotki, sprzedawaj newsy”. Część inwestorów może rozważyć redukcję pozycji jeszcze przed weekendem na koniec piątkowej sesji.

Zobacz także: Virgin Galactic to akcje przyszłości. Od komercyjnego lotu testowego w kosmos kurs wzrósł ponad 100%

Virgin Galactic: lot w kosmos jest już w cenie

Akcje Virgin Galactic wzrosły w czwartek o 17%. Cena akcji wzrosła od maja z 15 USD do ponad 50 USD po tym jak firma wróciła do programów lotów testowych zgodnie z harmonogramem. Zakończenie testów doprowadzi w końcu do rozpoczęcia komercyjnych lotów w kosmos. Dla porównania indeksy S&P500 i Dow Jones Industrial Average spadły o około 1%. To reakcje giełdy po tym jak Japonia ogłosiła nowy stan zagrożenia COVID związany z infekcjami wariantu Delta.

Pozytywne wyniki ostatnich lotów testowych ruszyły akcjami o 28% w pierwszym dniu notowań po tym jak firma zakończyła załogowy lot testowy 22 maja. Akcje skończyły o kolejne 39%, 25 czerwca po tym jak firma otrzymała licencję od Federalnej Administracji Lotnictwa na przewożenie klientów.

Zobacz także: Wallstreetbets i meme stock - o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Inwestorzy Virgin Galactic są uzależnieni od impulsów jak udane loty w kosmos. Sądząc po wzroście akcji liczą na powtórkę powodzenia lotu samego współzałożyciela Sir Richarda Bransona 11 lipca. „Szczerze wierzę, że przestrzeń kosmiczna należy do nas wszystkich” – powiedział Branson w komunikacie z 1 lipca. „Jako część niezwykłej załogi specjalistów od misji, jestem zaszczycony, że mogę pomóc w podróży, którą podejmą nasi przyszli astronauci i upewnić się, że dostarczamy unikalne doświadczenia klientom, którego oczekuje się od Virgin”.

Sir Richard Branson ma szanse być pierwszym miliarderem w kosmosie

24 maja, w pierwszym dniu notowań po locie testowym 22 maja, średnia cena docelowa według analityków wynosiła około 30 USD. Średnia cena docelowa dla analityków wynosi obecnie 35 USD, a akcje zamknęły się w czwartek na poziomie ponad 52 USD. Ta rozbieżność zwiększa ryzyko spadków po locie Bransona. Rynek zawsze patrzy w przyszłość, co oznacza, że wartość lotu Bransona będzie w akcjach zanim lot faktycznie się odbędzie.

Akcje Virgin Galactic w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o 213%, a od stycznia do lipca akcje wzrosły o 122%, więc inwestorzy mogą być póki co zadowoleni. Wszystko wyjaśni się w niedzielę kiedy Sir Richard Branson z powodzeniem wróci z lotu kosmicznego.

virgin-usa-akcje-branson

Zobacz także: Michael Burry przewiduje krach na akcjach AMC i GameStop

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.