PepsiCo będzie publikować raport za II kwartał. Może wyprzedzić Coca - Colę pod względem sprzedaży
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
12 lip 2021, 16:45

PepsiCo będzie publikować raport za II kwartał. Może wyprzedzić Coca-Colę pod względem sprzedaży

Pepsi od momentu debiutu na giełdzie w 1977 roku jest w trendzie wzrostowym. Oczywiście wzrosty nie są spektakularne jak na spółkach technologicznych, ale widać, że spółka ma jeden kierunek i cena akcji idzie jak po sznurku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena akcji Pepsi wzrosła o 15%, a od stycznia do lipca o 1,60%. Dla porównania Coca-Cola w tym samym czasie zaliczyła wzrost cen akcji o 27%. We wtorek Pepsi publikuje raport za drugi kwartał, a analitycy są dosyć byczo nastawieni.

Zobacz także: Wyższe prognozy dla inflacji oraz PKB w Polsce - najnowszy „Raport o inflacji” Narodowego Banku Polskiego

PepsiCo może wyprzedzić Coca–Colę pod względem wzrostu sprzedaży

W piątek analityk Cowen&Co, Vivien Azer podtrzymała docelową cenę 165 USD dla PepsiCo. Przewiduje zysk na poziomie 1,51 USD na akcję, 2 centy poniżej średniej szacunków analityków. Azer spodziewa się, że wzrost przychodów Frito Lay North America wyniesie 4% i zauważa, że ten sektor żywieniowy trzyma się bardzo dobrze, ponieważ jak pokazują badania, konsumenci podjadali coraz więcej w trakcie pandemii. Frito Lay to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją chrupek, chipsów i innych przekąsek. W 1965 roku, spółką połączyła się z Pepsi Cola International, tworząc nową spółkę pod nazwą PepsiCo.

Za dwie trzecie zysków Pepsi odpowiada USA. Inni analitycy również są optymistycznie nastawieni do wyników Pepsi. Nieco ponad połowa z 23 ankietowanych analityków przez FactSet ocenia spółkę na KUPUJ. Tylko jeden jest nastawiony niedźwiedzio. Średnia cena docelowa dla analityków wynosi 156 USD.

pepsi-akcje-1

(wykres od 2008 roku)

pepsi-akcje-2

(wykres od 04.2020 roku)

Zobacz także: Bądźmy gotowi na kolejne debiuty na GPW. Wskaźnik Koniunktury IPO w pierwszej połowie 2021 r. na bardzo wysokim poziomie

Konsensus zakłada, że Pepsi zarobi 1,53 USD na akcję przy przychodach 18 mld USD. Jest to wzrost z 1,21 USD i 14,80 mld przychodów według publikacji raportu z kwietnia. Przez ostatnie pięć lat, zysk na akcję Pepsi nie był większy niż konsensus.

coca-cola-akcje

Zobacz także: Czy polska giełda przełamie historyczne maksima i dlaczego dolar jest w tym kluczowy – analiza wideo

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.