Wycena Apple zbliża się do 2,5 bln USD bo analitycy liczną na rekordową sprzedaż Iphone 13
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
15 lip 2021, 08:29

Apple zbliża się do 2,5 biliona USD, analitycy liczą, że akcje producenta iPhone`a będą dalej rosły

Rośnie klub spółek giełdowych o bilionowej wycenie rynkowej. Microsoft, Facebook, Amazon, Alphabet oraz spółka, która jako pierwsza to osiągnęła, czyli Apple. Akcje kultowego producenta „jabłka” szybują na nowe maksima podnosząc wycenę spółki do niemal 2,5 bln USD. Inwestorzy liczą, że jesienią nastąpi premiera nowego iPhone`a, a za dwa tygodnie poznamy wyniki finansowe spółki za miniony kwartał.

Zobacz także: Jak pasywne inwestowanie w oparciu o analizę fundamentalną przyniosło 147% w 2,5 roku? [WIDEO Z WEBINARU]

Analitycy liczą na rekordowa sprzedaż iPhone 13

Analityk J.P. Morgan, Samik Chatterjee, podniósł swoją cenę docelową z 170 USD do 175 USD. Samik twierdzi, że dostrzega dalszą siłę sprzedaży komputerów Mac oraz uważa oczekiwania ulicy co do iPhone 13 za zbyt niskie. „Apple przewyższy oczekiwania inwestorów w dłuższym horyzoncie czasowym, ponieważ tutaj trzeba patrzeć szerzej niż nadchodząca publikacja wyników”.

Bloomberg donosi, że Apple wyprodukuje 90 mln sztuk iPhone 13, więcej względem poprzednich generacji smartfonów co sugeruje, że firma widzi silny popyt na drugą generację telefonów obsługujących 5G.

Tymczasem analityk Citigroup, Jim Suva podtrzymuje swoją rekomendację kupca i cenę docelową na poziomie 170 USD, podnosząc jednocześnie swoje szacunki zysków w tym i przyszłym kwartale, a także w roku fiskalnym 2022 i 2023 roku. Jego zdaniem konsensus prognoz jest zdecydowanie zbyt niski. Suva pisze, że jego badania wskazują na utrzymujący się silny popyt komputerów Mac, iPhone`ów oraz Apple Watch. „Nasze niezależne badania pokazują, że wielu użytkowników iPhone`ów chętniej kupują nowe akcesoria. Co ważne, wielu z nich decyduje się również na breloczki, a więc produkty Apple przekładają się coraz bardziej na modę. Zauważamy, że akcesoria mają jeszcze wyższe marże, a światowej klasy marketing firmy Apple nie tylko zwiększa sprzedaż dodatkowych akcesoriów, ale także powoduje, że użytkownicy organicznie reklamują się tworząc w ten sposób samonapędzający się cykl, który dopiero się zaczyna. Wszystko jest możliwe tylko dzięki platformie Apple o wyjątkowym zintegrowanym środowisku, które chroni prywatność”. Akcje Apple`a będą się przebijać na nowe szczyty dynamiczniej przed premierą nowych telefonów.

Akcje Apple wzrosły o 2,5% do 149,33 USD w ostatnich sesjach zwiększając kapitalizację rynkową spółki do 2,492 bln USD. Od początku roku akcje spółki wzrosły o 13%.

wykres-apple-akcje-iphone

Zobacz także: Goldman Sachs świetnie zarabia i notuje lepsze wyniki od oczekiwań, akcje w mocnym trendzie wzrostowym

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.