Elon Musk zaprezentuje jak zaawansowana jest sztuczna inteligencja samochodu Tesla
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
01 sie 2021, 11:46

Elon Musk zaprezentuje jak zaawansowana jest sztuczna inteligencja samochodu Tesla. Trzy powody dlaczego akcje zaatakują szczyty

Elon Musk na przesłuchaniu przed sędzią ze stanu Delawer wyznał, że bycie prezesem Tesli to ciężki orzech. Szczerze przyznał, że nie znosi tego zajęcia i wolałby się poświęcić projektowaniu, ponieważ to sprawia mu największą przyjemność. - Niemniej muszę to robić, bo inaczej Tesla upadnie. - dodaje. Tesla jest pionierem w dziedzinie samochodów elektrycznych oraz liderem tego rynku w Chinach.

Co jakiś ujawnia się znany niedźwiedź, Michael Burry, który podsyca atmosferę w debacie byków z niedźwiedziami. Rekordowe wyniki Tesli jednak mówią jasno – firma osiąga rekordowe zyski. Oto trzy powody, dlaczego akcje Tesli rosną.

Zobacz także: Najwyższa forma bogactwa to wolny czas

Elon Musk organizuje światowy dzień sztucznej inteligencji

Po pierwsze, tweet od Elona Muska. Poinformował on 58,6 mln swoich obserwatorów, że 19 sierpnia Tesla organizuje dzień sztucznej inteligencji. Pionier pojazdów elektrycznych zaprezentuje technologie autonomicznej jazdy, ponieważ tym ruchem chce przekonać inwestorów do przewagi swojej firmy w dziedzinie autonomicznej jazdy. Wydarzenie będzie podobne do dnia technologii akumulatorów we wrześniu. To event w trakcie które spółka przedstawia swoje innowacje takie jak większe ogniwa baterii, które mają poprawić koszty i zasięg Tesli w przyszłości.

Po drugie, projekt ustawy infrastrukturalnej w Senacie. Nie ma tam bezpośredniej zachęty do zakupu samochodów elektrycznych co było największym dobrodziejstwem dla producentów elektryków, ale jest budżet na inwestycję w infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych.

tesla-akcje

Zobacz także: Rafał Irzyński w podcaście Akcje bez tajemnic GK Immobile - O tym jak inwestować różnicy między spekulacją a inwestowaniem fundamentalnym

Po trzecie, mamy do czynienia z opóźnioną reakcją na wyniki finansowe. Raport Tesli o wynikach za drugi kwartał był bardzo dobry. Firma ustanowiła rekordy w zakresie zysku operacyjnego i netto. Ale już następnego dnia akcje spadły o 2%, podobnie jak spadły akcje NIO (NIO) i Xpeng (XPEV) – odpowiednio o 8,8% i 14,7%.

nio-akcje

Winą za to należy obarczyć działania chińskich regulatorów, które pociągnęły w dół akcje wszystkich spółek. Tesli trudno było nie dać się wciągnąć w tę rutynę, ale chińskie akcje odbiły się od dna już w kolejne dni rosnąć o 6% i kolejne 2%.

xpeng-akcje

Inwestorzy Tesli powinni zwrócić uwagę na akcje Ford Motor. W środę spółka publikowała wyniki finansowe, które były znacznie lepsze niż oczekiwano. Kierownictwo Forda powiedziało, że globalny niedobór chipów, który spowolnił produkcję samochodów przemija. To dziwna opinia, ponieważ tak jak opisywaliśmy, CEO Nvidii (link do art) oraz Elon Musk wspominali, że globalny kryzys niedoboru chipów dopiero nadchodzi. Mimo wszystko akcje Forda zyskują.

ford-akcje

W tym tygodniu Tesla zanotowała 7% wzrostu. Akcję spółki Muska w ujęciu rocznym spadły o zaledwie 4%, ale nadal są o 25% niżej od ATH na poziomie 900 USD. Dobre wyniki nie były wystarczającym impulsem do wzrostu. Byki czekają na impuls jak dzień AI, wsparcie rządowe i ostatecznie nowa produkcja w Niemczech i Teksasie.

Zobacz także: Transformacja energetyczna światowej gospodarki ku zeroemisyjności będzie kosztować minimum 56 bilionów dolarów, ocenia Goldman Sachs

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.