Berkshire i Warren Buffett ma górę gotówki, a mimo to nie kupuje akcji
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
24 sie 2021, 10:59

Warren Buffett ma górę gotówki, a mimo to nie kupuje akcji innych niż swoje. Berkshire Hathaway zaczęło je nawet sprzedawać

Berkshire Hathaway ma 144 mld USD w gotówce oraz ekwiwalentach – lub nawet dużo więcej, podkreślają analitycy. Mimo to wciąż nie dokonuje znaczących zakupów. W drugim kwartale tego roku, prezes Warren Buffett oraz jego zarządzający, Todd Combs i Ted Weschler, sprzedali akcje o wartości 1 mld USD.

Buffett wciąż woli siedzieć na gotówce… i powoli sprzedawać akcje

Berkshire zmniejszyło swoje udziały w trzech spółkach farmaceutycznych nabytych w 2020 roku - AbbVie, Bristol-Myers Squibb i Merck. Spółka sprzedała również siedem milionów akcji General Motors, zmniejszając swoją ilość akcji do 60 milionów, wartych obecnie 3,2 miliarda USD. Berkshire nieznacznie zmniejszyło też swoją pozycję w Chevronie i zwiększyło udziały w Krogerze.

chevron-notowania

gm-notowania

Zobacz także: W co i jak inwestował Warren Buffett i Charles Munger w pierwszej połowie 2021 - podsumowanie wyników Berkshire Hathaway

W dwóch największych pakietach nie zaszły jednak żadne zmiany. Udziały firmy Apple pozostały na niezmienionym poziomie 887 mln akcji, wartych obecnie 134 mld USD, a Bank of America posiadał 1,01 mld akcji, wartych 41 mld USD. Łączny stan posiadania akcji Berkshire na dzień 30 czerwca przekroczył 300 miliardów USD.

aple-notowania

bank-of-america-notowania

Zobacz także: Warren Buffett skupuje własne akcje i siedzi na górze gotówki. Berkshire Hathaway raportuje silne zyski

Berkshire głównie skupowało 1% własnych akcji. Obie klasy akcji A i B wzrosły w tym roku o 25% wyprzedzając indeks S&P500, który wzrósł 20%.

brk-a-notowania

brk-b-notowania

sp500

Zobacz także: Hiroto Kiritani to japoński Warren Buffett. Jeździ rowerem i żyje z giftów dla akcjonariuszy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.