Akcje spółki Netflix mogą kosztować nawet 1000 USD – uważają analitycy
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
21 paź 2021, 09:48

Netflix pozytywnie zaskakuje. Cena akcji może dojść nawet do 1000 USD – uważają analitycy po wynikach finansowych

Netflix pokazał w trzecim kwartale 2021 roku, zyski powyżej oczekiwań analityków. Przychody za trzeci kwartał wyniosły 7,48 mld USD, co oznacza wzrost o 16,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym i jest zgodne z prognozami firmy.

Zyski wyniosły 3,18 USD na akcję, przekraczając konsensus szacunków Wall Street na poziomie 2,56 USD na akcję. Marża operacyjna wyniosła 23,5%, co oznacza wzrost z 20,4% rok temu, ale spadek z 25,2% w czerwcowym kwartale. Spółka podała, że wolne przepływy pieniężne w kwartale były ujemne i wyniosły 106 mln dolarów.

Analitycy widzą akcje Netflixa nawet po 1000 USD

Akcje Netflixa spadły mimo rewelacyjnych wyników. To nie sygnał słabości, ale kwestia realizacji zysków przez niektórych inwestorów po ostatniej hossie, gdzie akcje wzrosły 25% wynikającej z rosnącego optymizmu co do wyników za czwarty kwartał.

Zarząd spółki potwierdził, że Squid Game jest obecnie największym sukcesem firmy. Serial został obejrzany w 142 mln gospodarstwach domowych. We wrześniowym kwartale Netflixowi przybyło ponad 4,4 mln nowych abonentów. Globalna liczba abonentów to 213,6 mln. To przebija prognozy firmy, która zakładała 3,5 mln nowych klientów. Netflix spodziewa się, że w najbliższym czasie baza klientów wzrośnie o 8,5 mln. Firma jednak ostrzega, że spadną dochody z marży ze względu na wzrost kosztów produkcji.

W grudniu Netflix przewiduje przychody w wysokości 7,7 mld USD, co oznacza wzrost o 16,1%. Firma zwiększa wydatki na nowe treści. Netflix spodziewa się, że w całym roku osiągnie próg rentowności w zakresie przepływów pieniężnych, a w 2022 r. i później osiągnie dodatnie przepływy pieniężne. Prognozuje marżę operacyjną na poziomie 20% lub nieco lepszą za cały rok w 2022 roku.

Zobacz także: Na spółkach wzrostowych i technologicznych w USA jest już bańka spekulacyjna jak w 2000 roku – twierdzą analitycy firmy GMO

Rekomendacje dla akcji Netflixa w górę

Analityk Deutsche Bank, Bryan Kraft zareagował na te informacje obniżając swoją rekomendację dla akcji Netflixa z „kupuj” do „trzymaj”, utrzymując jednocześnie swoją cenę docelową na poziomie 590 USD, czyli około 5% poniżej obecnego poziomu. „Z jednej strony podzielamy entuzjazm rynku w związku z bardzo mocnym kontentem Netflixa w IV kw. i opcjonalnością, jaką niesie on dla przyrostów netto w IV kw.".

Niedźwiedzia rekomendacja Krafta nie jest wyjątkiem. Przynajmniej kilkunastu innych analityków podniosło swoje ceny docelowe dla akcji.

Analityk Morgan Stanley, Benjamin Swinburne, na przykład podniósł swoją cenę docelową z 675 USD do 700 USD. Powiedział, że mocne prognozy na czwarty kwartał opierają się na lepszych od oczekiwań wynikach za trzeci kwartał, wzmacniając argumenty przemawiające za inwestowaniem w Netflixa, gdy skutki Covid-19 dla biznesu obserwowane w ciągu ostatnich 18 miesięcy zaczynają zanikać. „Przez pierwsze trzy kwartały 2021 r. wzrost liczby klientów Netflixa wyglądał zdecydowanie nie jak Netflix" - napisał Swinburn. Powiedział, że oprócz mocniejszych perspektyw dla biznesu bazowego, spółka ma „tanie opcje kupna" na nowe obszary biznesowe, w tym gry, produkty konsumenckie.

Analityk Evercore ISI, Mark Mahaney podniósł cenę docelową z 695 USD do 710 USD. W nocie zatytułowanej „Zielone światło!" Mahaney napisał, że spółka zanotowała „solidny" kwartał.

Analityk William Blair, Ralph Schackart, również spodziewa się znacznie wyższej ceny w czasie. Jego model finansowy zakłada 30% wzrost zysków do 2025 roku, 326 milionów subskrybentów na całym świecie do końca tego roku, 10% roczny wzrost średniego przychodu na użytkownika i 30% marży operacyjnej. Akcje mogą osiągnąć 980 dolarów do 2025 roku.

Netflix wykres

Zobacz także: 34 lata temu rynki giełdowe ogarnęła panika. Dzisiaj rocznica „czarnego poniedziałku” z 1987 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.