Berkshire Hathaway kupił akcje Activision Blizzard o wartości 1 mld USD, jeszcze przed przejęciem przez Microsoft
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 lut 2022, 11:12

Berkshire Hathaway kupiło akcje Activision Blizzard o wartości 1 mld USD, jeszcze przed przejęciem przez Microsoft

Wehikuł Warrena Buffetta zakupił akcje Activision Blizzard o wartości blisko 1 mld USD. Miało to miejsce w IV kwartale 2021, czyli przed oficjalną informacją o przejęciu giganta z branży gier przez Microsoft.

Zgodnie z dokumentami regulacyjnymi, opublikowanymi przez spółkę Warrena Buffetta, akcje Activision Blizzard zostały zakupione jeszcze w IV kwartale 2021 roku. Natomiast ogłoszenie przejęcia firmy przez Microsoft zostało ogłoszone dopiero 18 stycznia br., a wtedy akcje globalnego producenta gier poszły górę o ponad 20%. Według oficjalnych informacji, Berkshire Hathaway zakupiło blisko 14,7 mln akcji Blizzarda o wartości około 1 mld USD.

Warto dodać, że w minionym kwartale Berkshire Hathaway zwiększyło pozycję w Chevron Corp. oraz zakupiło akcje spółek z sektora ochrony zdrowia: Bristol-Myers Squibb Co i Abbvie Inc.

Zobacz także: Akcje CD PROJEKT +6,5% po informacji o tym, że Microsoft przejmie Activision Blizzard

Berkshire Hathaway wchodzi w gaming

Czyżby Warren Buffett miał nosa do zakupu akcji Activision Blizzard, czy może przyjaźń z Billem Gatesem była dla niego podpowiedzią do transakcji? Spekulacji może pojawić się wiele, jednak faktem jest, że jeszcze w IV kwartale ub.r. Berkshire Hathaway zakupiło 14,66 mln akcji producenta takich gier, jak Call of Duty czy Diablo, o wartości 975 mln USD. Co prawda nie była to jedyna transakcja, jakiej dokonała spółka Buffetta, jednak o tyle znacząca, że nastąpiło to przed oficjalną informacją o akwizycji Microsoftu.

O przejęciu Activision Blizzard dowiedzieliśmy się dokładnie 18 stycznia. Wartość transakcji opiewa na kwotę 68,7 mld USD i będzie to największa akwizycja w branży gier. W tym dniu kurs Blizzarda wzrósł w handlu przedsesyjnym o 37%. Choć warto mieć na uwadze, że na finalizację przejęcia jeszcze zaczekamy. Całej transakcji przyjrzy się najpierw Federalna Komisja ds. Handlu w USA.

Notowania Activision Blizzard

ACTIVISION AKCJE

Wszystkim zmianom, które zaszły w portfelu Berkshire Hathaway w IV kwartale ub.r., możecie przyjrzeć się poniżej. Oprócz zakupu akcji Activision Blizzard, dokupiono również akcje spółki z branży energetycznej Chevron oraz zwiększono udział w firmach z sektora ochrony zdrowia. Łączna wartość portfela Berkshire Hathaway na koniec grudnia 2021 roku wyniosła blisko 330 mld USD.

Zobacz także: Wyniki Take-Two Interactive rozczarowały analityków. Strauss Zelnick ocenił co przejęcie Activision przez Microsoft oznacza dla rynku gier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.