Wall Street czeka na wyniki finansowe Alphabet. Wyniki Google wyznaczą trend dla całego sektora technologicznego
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
26 lip 2022, 11:32

Wall Street czeka na wyniki finansowe Alphabet. Wyniki Google wyznaczą trend dla całego sektora technologicznego

Potocznie Google, a oficjalnie Alphabet otwiera sezon wynikowy 2Q2022 dla spółek technologicznych. Wyniki tej spółki są traktowane jako wskaźnik sentymentu wśród konsumentów, przedsiębiorców oraz inwestorów w czasie spowolnienia gospodarczego. Alphabet opublikuje dane finansowe po wtorkowej sesji.

Akcje giganta technologicznego spadły 26% w 2022 roku. Jeśli raport Alphabetu namaluje ponury obraz to z pewnością uderzy to w szereg akcji spółek technologicznych. Z drugiej strony dobry wynik może być paliwem do szybszego powrotu do wzrostów. Średnia cena docelowa wśród 48 analityków pokrywających spółkę wynosi 150 USD.

ALPHABET WYKRES

Zobacz także: Tesla przebija szacunki i notuje wyższy zysk od oczekiwań. Spółka Elona Muska sprzedała większość Bitcoinów

Wall Street prognozuje zysk GAAP na akcję w wysokości 1,27 USD, według FactSet, przy przychodach 69,87 mld USD. Analityk Evercorse ISI Mark Mahaney napisał w ostatniej nocie, że prognozuje przychody za drugi kwartał na poziomie 69,9 mld USD, choć spodziewa się, że wzrost przychodów z reklam spowolni do 10,5% rok do roku przy 55,7 mld USD.

Mahaney nie wierzy, że Alphabet będzie odporny na spowolnienie, ale postrzega go jako najbardziej odporną na recesję spółką z tak mocną ekspozycją na reklamę. Zauważył, że Alphabet nie ucierpiał tak bardzo, jak inne firmy internetowe zależne od reklam, z powodu zmian Apple do ograniczenia śledzenia reklam na swojej platformie bez zgody. Oprócz tego powiedział, że myśli, że jego segment chmury będzie bardziej odporny ze względu na oprogramowanie jako usługę, lub SaaS, model i efektywności kosztowej jego oferty przedstawić klientów korporacyjnych.

Analityk Rosenblatt Securities Barton Crockett jest również optymistycznie nastawiony do akcji Alphabet, pisząc, że inwestorzy powinni być gotowi trzymać akcje w trakcie dużej zmienności, jaką może przynieść recesja. Choć uważa, że rzeczywiste wyniki mogą być gorsze niż oczekuje Wall Street, to jednak ma on rekomendację „Kupuj" i cenę docelową na poziomie 205 USD. „Nadal widzimy w długim terminie przewagę wyszukiwarek Google oraz YouTube`a nad całym Internetem, co czyni akcje giganta najbardziej atrakcyjne w przypadku obaw związanych z recesją oraz kryzysem" - napisał. „Najsilniejszą stroną spółki jest ekspozycja na reklamę, a to może pomóc innym trendom w najbliższym czasie". 

Oczywiście jeżeli po sesji raporty Alphabetu oraz Microsoftu będą mocne - wpłynie to pozytywnie na cały sektor technologiczny. Oprócz tego kolejne obserwujemy kolejne spółki jak Meta, Apple i Amazon, które opublikują wyniki w środę i czwartek.

alphabet dane finansowe

Zobacz także: Na giełdzie są obecnie niesamowite okazje inwestycyjne, warto kupować akcje spółek Amazon, Teva czy Alibaba – przekonują eksperci Miller Value Partners

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.