LPP wyemituje obligacje o wartości 300 mln zł
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 wrz 2019, 13:14

LPP wyemituje obligacje o wartości 300 mln zł

LPP zamierza wyemitować obligacje o wartości 300 mln zł. Dziś akcjonariusze największej polskiej spółki odzieżowej zatwierdzili program emisji obligacji podzielony na kilka serii. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Niestety program obligacji będzie skierowany wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych.

Budowa centrum dystrybucyjnego LPP

W czwartek na zwołanym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu podjęto uchwałę o emisji obligacji. Obligacje LPP będą emitowane w seriach o wartości i ilości określonej przez zarząd spółki. Planowany wykup obligacji będzie przypadał pięć lat od daty emisji danej serii obligacji.

Zarząd podał, że zebrane środki oszacowane na 300 mln zł zostaną przeznaczone na sfinansowanie budowy centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Całość inwestycji opiewa na 500 mln zł. Rozpoczęcie budowy będzie miało miejsce w 2020 r., zaś pełne uruchomienie centrum według planu przypadnie na pierwszą połowę 2022 r. Inwestycja zwiększy powierzchnię magazynową spółki o 100 tys. m2. Z centrum będzie wysyłane nawet 10 mln ubrań i akcesoriów tygodniowo. Zatrudnienie sięgnie kilkaset osób.

Zobacz także: Inflacja zjada zyski z detalicznych obligacji Skarbu Państwa

Obligacje LPP nie dla inwestorów detalicznych

Spółka podała też, że emisja odbędzie się w trybie do oznaczonych inwestorów kwalifikowanych. To oznacza, że oferta zostanie skierowana w pierwszej kolejności do funduszy inwestycyjnych. Inwestorzy indywidualni nie będą mogli zakupić obligacji.

Zarząd LPP nie podał też na razie szczegółów emisji. Nie wiadomo na ile serii zostanie podzielona oraz jakie będzie oprocentowanie oraz na czym będą zabezpieczone obligacje.

Zobacz także: Jeszcze nigdy w historii trzymane przez Polaków pieniądze w bankach nie traciły realnie tak szybko na wartości 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.