Nowa emisja obligacji PCC Rokita. Nawet 8,6% w pierwszym okresie odsetkowym. Zapisy rozpoczną się 22 lutego
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
20 lut 2024, 13:32

Nowa emisja obligacji PCC Rokita. Nawet 8,6% w pierwszym okresie odsetkowym. Zapisy rozpoczną się 22 lutego

Grudniowa 74% redukcja na obligacjach PCC Rokita skłoniła zarząd do kolejnej emisji. 22 lutego ruszą zapisy na warte 25 mln zł papiery serii HC. Zdecydowano się na obniżkę marży, z 3,2% do 2,8%. Choć wciąż, razem z WIBOR3M to ponad 8,6% w pierwszym okresie odsetkowym.

PCC Rokita, spółka z branży chemicznej zdecydowała się na pierwszą w nowym roku emisję obligacji. Niezabezpieczone papiery o wartości 25 mln zł skierowane będą do inwestorów indywidualnych. Ciekawe jest, że zarząd zdecydował się na obniżenie marży, z 3,2% do 2,8%. To najniższa marża, na jaką decydowali się emitenci od 2018 r. Mimo to, wciąż jest to ponad 8,6% w pierwszym okresie odsetkowym (WIBOR3M + marża).

Zobacz także: Rynek obligacji korporacyjnych rozgrzany do czerwoności. Fundusze inwestycyjne notują rekordowe napływy, a emisje duże redukcje

Obligacje PCC Rokita z obniżoną marżą

Od 22 lutego ruszą zapisy na 5-letnie niezabezpieczone obligacje PCC Rokita. Seria HC warta jest 25 mln zł, a oprocentowane kształtować się będzie na podstawie wskaźnika WIBOR 3M powiększonego o 2,8% marży. Co ciekawe, zarząd zdecydował się na obniżkę marży w odniesieniu do grudniowej oferty, w której marża wynosiła 3,2%.

Środki pozyskane w wyniku emisji oferty HC mają zostać przeznaczone na finansowanie potrzeb korporacyjnych spółki. Zapisy można składać od 22 lutego do 5 marca za pośrednictwem Domu Maklerskiego BDM.

Zgodnie z informacjami zawartymi w prospekcie, dopuszczenie do obrotu obligacjami ma nastąpić do końca marca 2024 r. Obligacje będą zdematerializowane, nie będą miały formy dokumentu. Okres zapadalności wynosi 5 lat i 3 miesiące, a wykup przewidziany jest na dzień 6 czerwca 2029 r. Emitent zastrzega sobie prawo do wcześniejszego wykupu na zasadach bliżej określonych w prospekcie. „Emitent zastrzega sobie prawo wcześniejszego wykupu wyemitowanych Obligacji serii HC, na własne żądanie. Prawo Emitenta do wcześniejszego wykupu Obligacji może zostać wykonane zarówno w odniesieniu do części jak i wszystkich Obligacji tej serii.” – napisano w prospekcie. 

parametry oferty PCC Rokita

Źródło: Dom Maklerski BDM

Poprzednia emisja z dużą redukcją

W grudniowej ofercie spółki chemicznej, wartej 25 mln zł inwestorzy zgłosili 97 mln zł popytu. Ostateczne dług przydzielono 1043 osobom. Stopa redukcji na zapisach wyniosła 74,2% i osiągnęła najwyższy rezultat w minionym roku.

Emitent oferował w grudniu niezabezpieczone 5-letnie obligacje oprocentowane na podstawie indeksu WIBOR 3M + 3,2% marży.

Zarówno grudniowa, jak i obecna oferta PCC Rokita powstały na bazie warto 200 mln zł programu.

Zobacz także: Trzecia emisja obligacji Kruka w tym roku. Oferowane oprocentowanie będzie zmiennie w oparciu o WIBOR 3M + 4% marży

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.