Data premiery gry Frostpunk od 11 bit studios ostatecznie ustalona na 24 kwietnia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
09 mar 2018, 10:11

Data premiery gry Frostpunk od 11 bit studios ostatecznie ustalona na 24 kwietnia

Tuż przed rozpoczęciem piątkowej sesji 11 bit studios ujawniło, kiedy fani mogą spodziewać się premiery najnowszej produkcji warszawskiego studia. Data premiery gry „Frostpunk” została ustalona na 24 kwietnia 2018 roku.

Najnowsza produkcja 11 bit studios to kluczowy projekt dla spółki w 2018 r. Frostpunk ma wygenerować jeszcze większe przychody niż „This War of Mine”. Kurs akcji na informację zareagował pozytywnie i w tym momencie znajduje się na historycznych maksimach.

- Chcieliśmy zakończyć pracę nad „Frostpunkiem” przed końcem I kwartału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno, minimalne przesunięcie. Powód jest prosty. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ostateczne szlify i stworzenie gry, która jak wierzę, jest najlepszym tytułem w historii 11 bit studios – tłumaczy wyznaczenie kwietniowej daty premiery „Frostpunka” Grzegorz Miechowski, prezes spółki.

Zobacz także: Frostpunk, nowa gra 11 BIT studios, z większym potencjałem, niż This War of Mine

Czym jest gra Frostpunk?

Frostpunk to strategiczna gra wpisana w popularny, zwłaszcza za oceanem, nurt literatury fantasy, zwany Steampunk. Zwiększa to potencjał marketingowy nowej produkcji !! bit studios. Akcja Frostpunka rozgrywa się w alternatywnym XIX wieku, w którym doszło do nagłego zlodowacenia i niemal całkowitej zagłady ludzkości.

W grze zarządzamy osadą, która znajduje się w samym środku krainy lodu. Centralnym punktem jest generator ciepła i energii. Celem grającego jest to, aby społeczność, którą zarządza, przetrwała w tych ekstremalnych warunkach. Przeciwnikiem jest mróz. Gracz musi walczyć o przetrwanie, podejmując czasem ciężkie wybory.
 

Frostpunkscreengry

Napięcie rosło przez ostatnie kilka miesięcy

Przez cały I kwartał 2018 r. spółka co rusz podawała nowe informacje dotyczące gry Frostpunk. Jednak datę premiery nowej produkcji zdradziła dopiero na samym końcu.

W lutym 11 bit studios zaprezentowało kolejny element produkcji, czyli Automatony. Są to olbrzymie maszyny, napędzane parą. W grze będą mogły zastąpić ludzi w ciężkiej pracy i być używane do bardziej ryzykownych zadań.

Kilka dni temu, dowiedzieliśmy się jaka będzie cena gry Frostpunk (29,99 USD). Mogliśmy także obejrzeć nowy zwiastun gry – „Irreversible". Dzięki rozgrywce "Irreversible" gracze odkryją w jaki sposób mogą rządzić społeczeństwem za pomocą totalitarnych, radykalnych metod.

Zobacz także: 11 bit studios ujawniło jaka będzie cena gry Frostpunk i pokazało nowy zwiastun gry

„Serenity”, czyli najnowszy trailer „Frostpunka”

Spółka wypuściła także kolejny zwiastun nowej produkcji. Film, za stworzenie którego odpowiadał Platige Image, ujawnia datę premiery „Frostpunka”, cenę gry oraz szczegóły specjalnego wydania pudełkowego – Edycji Wiktoriańskiej.
 

Kurs akcji 11 bit studios mocno w górę

Po opublikowaniu informacji o dacie premiery gry Frostpunk, na otwarciu piątkowej sesji kurs akcji 11 bit studios wystrzelił w górę. Notowania wzrosły o 5%.
 

Wyk. 1. Notowania 11 bit studios (ostatni miesiąc)

Ticker

Kurs akcji producenta Frostpunka znajduje się w okolicy historycznych maksimów. Jeśli nowa gra okaże się sukcesem, to papier nie ma na swojej drodze z technicznego punktu widzenia, żadnych oporów i może zyskiwać na wartości.

Zobacz także: Premiery gier polskich spółek gamingowych z GPW w 2018 r. – sprawdzamy co planuje CD PROJEKT, 11 bit studios i inni

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.