11 bit studios ujawniło jaka będzie cena gry Frostpunk i pokazało nowy zwiastun gry | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
28 lut 2018, 13:13

11 bit studios ujawniło jaka będzie cena gry Frostpunk i pokazało nowy zwiastun gry

Spółka 11 bit studios właśnie opublikowała kolejny zwiastun „Frostpunka” zatytułowany "Irreversible". To już ostatni etap prac nad nową produkcją. Spółka ujawniła jaka będzie cena gry, która zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji za 29,99 USD na Steam, GOG, Humble Store i innych platformach.

Na początku lutego 11 bit studios przedstawiło swoim fanom nowy element gry – Atomatony. Jednocześnie Przemysław Marszał, członek zarządu i dyrektor artystyczny warszawskiego studia gier zapowiedział przedstawienie w późniejszym czasie nowego trailera z niepokazywanymi dotąd elementami rozgrywki, pod intrygującym tytułem "Irreversible" czyli 'nieodwracalne zmiany'. Oto on:
 

Zobacz także: Premiera gry Frostpunk, największej produkcji w historii 11 bit studios coraz bliżej

"Irreversible", czyli skuteczny władca na zamarzniętej planecie

- Co czyni człowieka dobrym władcą? Albo ujmując to w inne słowa – co czyni człowieka skutecznym władcą? Jeśli jesteś demokratycznie wybranym liderem w jakimś nowoczesnym państwie albo jeśli rządzisz ostatnim miastem na Ziemi, starającym się przetrwać na zamarzniętej planecie, reguły władania zostają takie same – mówi Aleksander Kauch, główny programista gameplayu we „Frostpunku”.

Dzięki rozgrywce "Irreversible" gracze odkryją w jaki sposób mogą rządzić społeczeństwem za pomocą totalitarnych, radykalnych metod. Spółka, żeby lepiej zobrazować istotę tej części gry, posłużyła się cytatem Niccolò Machiavelliego: „chciałoby się i jednej, i drugiej rzeczy, lecz ponieważ trudno połączyć je, więc gdy jednej ma brakować, o wiele bezpieczniej budzić strach niż miłość".

- Możesz starać się być szlachetnym władcą i słuchać ludu, bez względu na to, czy lud ma rację czy nie, albo możesz wierzyć w to, że twoje chłodne kalkulacje okażą się słuszne w czasie walki o przetrwanie. Wprowadzenie prawa Straż Sąsiedzka może być odpowiedzią na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ulicach... chyba, że uznasz to za niewystarczające lub nieefektywne i zdecydujesz się wysłać strażników, aby zaprowadzili spokój pałkami. Od uważnego, troskliwego nadzorcy do rygorystycznego wizjonera, który stawia przetrwanie ponad przyzwoitością - to będzie spektrum twoich wyborów jako gracza – dodaje Aleksander Kauch.

„Frostpunk" ma zastąpić „This War of Mine”

11 bit studios wiąże z nową produkcją wielkie nadzieje. Do tej pory głównym źródłem przychodów spółki nadal była gra „This War of Mine”, której premiera miała miejsce trzy lata temu. „Frostpunk" ma ją zastąpić, a przychody z jego sprzedaży poprawić tegoroczne wyniki finansowe spółki. Budżet nowej produkcji wyniesie około 9 mln zł.

11 bit sudios nie ujawniło jeszcze dokładnej daty wydania gry, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera „Frostpunka” ma nastąpić w I kw. 2018 r.

Po opublikowaniu nowego trailera kurs spółki nie wzrósł, ale może być to spowodowane ogólnie negatywną sytuacją panującą na rynku. Jednak cały czas notowania 11 bit sudios są bliskie historycznych maksimów.

Notowania 11 bit studios za ostatnie 12 miesięcy

Ticker

Zobacz także: Interaktywny wykres, notowania i kurs akcji 11 bit studios

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.