Premiery gier polskich spółek gamingowych z GPW w 2018 r. – sprawdzamy co planuje CD PROJEKT, 11 bit studios i inni | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
08 mar 2018, 10:27

Premiery gier polskich spółek gamingowych z GPW w 2018 r. – sprawdzamy co planuje CD PROJEKT, 11 bit studios i inni

W branży gamingowej konkurencja cały czas rośnie, a fani mają coraz większe oczekiwania. Nic więc dziwnego, że spółki gamingowe starają się dostarczać kolejne produkcje na coraz wyższym poziomie. Jakimi nowymi projektami zaskoczą nas w tym roku producenci gier? Oto lista największych premier gier spółek gamingowych w 2018 r.

Zapytaliśmy producentów gier, co zamierzają zaprezentować swoim fanom w nadchodzącym roku. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że spółki zaplanowały premiery nowych gier lub zdecydowały się na wydanie kolejnych dodatków do już istniejących tytułów. Oto informacje, jakie udało nam się zebrać.

CD Projekt stawia na promocję GWINTA

W 2018 r. Gwint wyjdzie z etapu publicznych beta testów i osiągnie status premiery. Twórcy Wiedźmina będą kontynuować pracę nad dalszym rozwojem nowej produkcji. Zamierzają cały czas dodawać do gry nowe elementy, wydarzenia tak, żeby zachęcić jeszcze większa liczbę graczy do rozgrywania kolejnych karcianych potyczek. Fanów CD PROJEKT czeka również premiera Wojny Krwi.

- W kolejnych miesiącach 2018 r. GWINT wzbogaci się m.in. o nowe karty, przedmioty, wyzwania i liderów frakcji. Na ten rok zaplanowaliśmy także premierę Wojny Krwi – wielogodzinnej kampanii fabularnej GWINTA skierowanej do jednego gracza. Wierzymy w ten tytuł, bo będzie on naturalnym łącznikiem pomiędzy wieloosobowym, sieciowym GWINTEM a wciągającymi wiedźmińskimi historiami, z których jesteśmy znani na całym świecie. Może więc z jednej strony przyciągnąć kolejnych graczy do GWINTA, a z drugiej zainteresować Wiedźminem tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po nasze gry AAA – powiedziała Strefie Inwestorów Karolina Gnaś, dyrektor ds. relacji inwestorskich CD PROJEKT.

Od początku roku CD PROJEKT zorganizował już w Gwincie m.in. pojedynek frakcji i wydarzenie związane z Księżycowym Nowym Rokiem. Ponadto w grze pojawił się nowy tryb rozgrywki – Arena. Został on stworzony z myślą o graczach, którzy nie są zainteresowani profesjonalnym trybem rankingowym.

Arena – nowy tryb rozgrywki Gwinta

Arena Gwint(1)

Zobacz także: CD PROJEKT wejdzie do indeksu WIG20, największych spółek na polskiej giełdzie 16 marca

Premiera gry Frostpunkt największym wydarzeniem tego roku dla 11 bit studios

11 bit studios zaplanował premierę Frostpunka na I kwartał 2018 r. Spółka cały czas podgrzewa atmosferę wokół gry i przekazuje kolejne informacje o jej nowych elementach i rozgrywkach. Niestety nie zdradziła jeszcze swoim fanom dokładnej daty premiery Frostpunka. Natomiast z uzyskanych przez Strefę Inwestorów informacji wynika, że 11 bit studios rozpoczęło pracę nad dodatkami (DLC) do „Frostpunka”, które będą rozbudowywały i rozwijały rozgrywkę. Premiery pierwszego DLC również należy oczekiwać w 2018 r.

Zobacz także: 11 bit studios ujawniło jaka będzie cena gry Frostpunk i pokazało nowy zwiastun gry

W bieżącym roku warszawskie studio deweloperskie zamierza wydać także dwa kolejne dodatki do gry „This War of Mine”. Pierwszy pod tytułem „TWoM: Stories – Father’s Promise” został wydany w listopadzie 2017 r.

Poza tym, spółka planuje dwie premiery gier tworzonych przez zewnętrzne studia deweloperskie. Chodzi o „Moonlighter” produkcję hiszpańskiego studia Digital Sun oraz „Children of Morta” amerykańsko-irańskiego studia Dead Mage. W ocenie 11 bit studios zarówno „Moonlighter” jak i „Children of Morta” mają spory potencjał sprzedażowy dlatego wyniki pionu wydawniczego powinny w 2018 roku mieć już zauważalny wpływ na wyniki finansowe spółki.

grafiki11bitstudios(1)

Vivid Games planuje 3 duże premiery gier, a PlayWay aż 13 nowych tytułów

Spółka Vivid Games już ustaliła miesięczne terminy premier:

  • Space Pioneer (wcześniej jako Outer Pioneer) – maj 2018 r.
  • Metal Fist – czerwiec 2018 r.
  • Gravity Rider (wcześniej jako Moto: Hot Tracks) – sierpień 2018 r.

Akcja dwóch pierwszych produkcji rozgrywa się w kosmosie. Natomiast w Metal Fist gracze walczą z innymi użytkownikami na całym świecie. Wszystkie gry są przeznaczone do korzystania na urządzeniach mobilnych.

PlayWay na bieżący rok zaplanował aż 13 nowych gier. Są to głównie nisko- oraz średniobudżetowe produkcje na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne. W portfolio znajdziemy m.in. takie tytuły jak: Agony, Car Mechanic Simulator 2018, Phantom Doctrine, House Flipper (PC) czy Uboot.

W tyle nie pozostaje też Artifex Mundi

Spółka chce wydać w 2018 r. aż kilkanaście nowych gier. W I kwartale zaplanowane są debiuty 3 gier z gatunku HOPA:

  • Noir Chronicles: City of Crime,
  • Demon Hunter 4: Riddles of Light,
  • Chronicles of Magic: Divided Kingdoms.

Artifex Mundi planuje także 4 premiery wydanych już wcześniej gier na nowych platformach. Chodzi o takie tytuły jak Nightmares from the Deep 3 i Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala, które będą dostępne na PS4 oraz Nightmares from the Deep 3 i Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala przeznaczone na Xbox On.

Spółki gamingowe z NewConnect również mają w planach kilka premier nowych gier w 2018 r.

Cherrypick Games

Najważniejszym projektem spółki na 2018 r. jest nowa produkcja o roboczym tytule „Beauty”. Ma ona wygenerować jeszcze większe przychody niż wydana wcześniej gra „My Hospital”. W III kwartale tego roku przewidziany jest również soft-launch gry o roboczym tytule „Idle Spa”. Natomiast w marcu ruszył już soft-launch gry „MatchUp Friends”.

Gra „Beauty”

beauty_screen(1)

Wyniki sprzedaży gry „Beauty” dla Cherrypick Games będą bardzo ważne. Przypominamy, że spółka planuje zadebiutować na głównym parkiecie GPW. Dlatego zależy jej na pozyskaniu nowego źródła przychodów oprócz tych generowanych ze sprzedaży gry „My Hospital.

Zobacz także: Cherrypick Games, twórcy gry My Hospital, planują debiut na giełdzie

T-Bull

Spółka na początku tego roku wydała nowy tytuł wyścigowy z gatunku idle racing – Nitro Racing GO.

- W branży dużo mówi się o tym, jak znaczącą rolę odegrają rozwiązania multiplayer w najbliższym czasie, dlatego dla nas kolejne miesiące w kalendarzu stoją przede wszystkim pod znakiem wprowadzania dodatkowych rozwiązań właśnie tej funkcjonalności – wskazuje Strefie Inwestorów Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i prezes zarządu T-Bull SA.

Trwają także prace nad kolejnymi produkcjami.

- Obecnie pracujemy nad nową grą wyścigową, podejmującą dość 'extremalny' temat. Informacje o niej powinny pojawiać się wkrótce. Z innego punktu widzenia, podchodzimy do kolejnego produktu czyli tank battles – bitwy czołgów. To nowa dla nas gałąź gamingu, która pozwoli nam zdywersyfikować portfolio – dodaje Grzegorz Zwoliński.

Jujubee

Na 15 marca Jujubee zaplanowała wydanie pierwszego dodatku do gry strategicznej Realpolitiks. Rozszerzenie o nazwie "New Power" wprowadzi świeżą zawartość i większy realizm do świata gry.

Natomiast w 2018 r. najważniejszym tytułem dla Jujubee będzie przygodowo-dokumentalna gra KURSK. Spółka chce ukończyć produkcję jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

The Farm51

Spółka na 2018 r. zaplanowała premierę gry World War 3. Odbyły się już zamknięte pokazy najnowszej produkcji. Twórcy gry spotkali się z fanami w Katowicach 3 i 4 marca.

WW3 Jest multiplayerową grą akcji z gatunku FPS, osadzoną w realiach globalnego konfliktu zbrojnego rozgrywającego się w trzeciej dekadzie XXI wieku. W grze będzie można wziąć udział w wirtualnych bitwach z udziałem jednostek piechoty oraz pojazdów wojskowych.

Jak widać, w 2018 r. możemy spodziewać się wielu nowych i ciekawych gier. Spółki gamingowe z GPW trzymają rękę na pulsie i cały czas wydają nowe tytuły. Fanom pozostaje więc cierpliwie czekać na kolejne gry, a inwestorom – na publikację wyników finansowych, po których zweryfikują kurs akcji poszczególnych producentów gier.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.