Optymalizacja działalności, nowe produkty, wzrost organiczny rynku oraz przejęcia - 4 silniki wzrostu niedawnego debiutanta [WIDEO] | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
29 maj 2018, 10:30

Optymalizacja działalności, nowe produkty, wzrost organiczny rynku oraz przejęcia - 4 silniki wzrostu niedawnego debiutanta [WIDEO]

Spółka R22 jest na giełdzie od stosunkowo niedawna. To całkowicie nowy rodzaj biznesu na naszym rynku, który inwestorzy muszą zrozumieć i nauczyć się, jak go analizować. Charakteryzuje się skalowalnością, dywersyfikacją klientów i produktów oraz modelem wzrostu opartym o przejęcia i konsolidację branży.

W tej chwili R22 stawia na optymalizację obsługi klienta, obniżenie kosztów poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji, rozwój nowych usług, jak SMS-y w formacie RCS i ekspansję zagraniczną.
 

Dynamiczne wzrosty wyniku R22 w Q1 2018 i kurs powyżej ceny z IPO

W pierwszym kwartale 2018 roku R22 odnotowało wzrost przychodów do analogicznego okresu 2017 roku o 44,5% z 20,1 do 29,1 mln zł oraz wzrost zysku o 82,3% z 1,4 mln zł do 2,6 mln zł. Co ciekawe, inwestorzy to doceniają, bo kurs akcji wciąż utrzymuje się zdecydowanie powyżej poziomu z IPO z grudnia 2017, czyli 17,5 zł.

Kurs akcji R22 od IPO w grudniu 2017

R22 wykres

Przykład spółki rozwijającej się poprzez przejęcia

R22 to ciekawa z punktu biznesowego spółka, na którą trzeba patrzeć w zupełnie inny sposób niż w przypadku znanych nam biznesów, obecnych na giełdzie. Model prowadzonej przez nią działalności powoduje, że może ona przyjąć strategię rozwoju poprzez przejęcia. To z kolei niemal z automatu wpływa na poprawę wyników w przyszłych kwartałach, co wycena firmy powinna uwzględniać już teraz.

Dlatego już teraz zapowiadamy wraz z Rafałem Irzyńskim webinar na temat tego, jak analizować spółki rozwijające się poprzez przejęcia. W trakcie webinaru spółka R22 będzie nam służyła jako przykład. Omówimy to, co jest najważniejsze w tego rodzaju modelu rozwoju, jakie są szanse i zagrożenia oraz w jaki sposób należy patrzeć na wyniki. Spotkanie online przeprowadzimy na początku czerwca.

Zobacz także: Debiut R22: Analiza IPO. Czy warto kupić akcje spółki?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.