Gra Wiedźmin i GWINT zostanie wydana na telefon? CD PROJEKT powołuje nową spółkę i wchodzi w gry mobilne
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
20 sie 2018, 15:44

CD PROJEKT powołuje spółkę Spokko i wchodzi w segment gier mobilnych. Wreszcie doczekamy się Wiedźmina i GWINT-a na telefon?

Grupa CD PROJEKT właśnie poinformowała o tym, że zawiązała nową spółkę Spokko. Na stronie internetowej nowo powstałej firmy można przeczytać, że jest to dynamicznie rozwijające się studio deweloperskie, specjalizujące się w realizacji projektów na urządzenia mobilne. CD PROJEKT objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, pozostałe przypadną na kluczowe osoby odpowiedzialne za proces produkcji i koncepcję projektu.

Na razie nie wiadomo jaki jest dokładny stosunek udziałów, ale grupa CD PROJEKT udostępni nowej spółce m.in. prawo do wykorzystywania posiadanego IP. To oznacza, że najprawdopodobniej wreszcie doczekamy się mobilnej wersji Wiedźmina i GWINTA!

CD PROJEKT wchodzi w sektor gier mobilnych

Wszystko wskazuje na to, że tym posunięciem CD PROJEKT oficjalnie rozpoczyna rozwój działalności w segmencie gier mobilnych. Do tej pory firma stawiała jedynie na rozwój działalności wydawniczej w segmencie PC. Tymczasem CD PROJEKT ma duży potencjał sprzedażowy w segmencie mobilnym, ze względu na Wiedźmina i Cyberpunka.

- Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania grupy CD PROJEKT - powiedział Adam Kiciński, prezes grupy CD PROJEKT.

Jak widać spółka Spokko zachowa pełną niezależność, choć będzie korzystać z infrastruktury CD PROJEKT, a grupa będzie jej większościowym udziałowcem. Za działalność nowej spółki w strukturze CD PROJEKT będą odpowiadać Maciej Weiss i Rafał Staszewski.

Zobacz także: CD PROJEKT rozpoczyna prace nad wersją mobilną Gwinta, a sama gra zbiera coraz lepsze recenzje

Wiedźmin i GWINT w wersji na smartfona

Jak wynika z opublikowanych informacji, CD PROJEKT przekazał spółce prawa do jednego ze swoich hitów. Najprawdopodobniej chodzi o Wiedźmina. To oznacza, że fani sagi wreszcie doczekają się wersji mobilnej gry. Na razie nie wiadomo czy w wersji premium, czy też free to play. Najważniejsze, że gra na telefony wreszcie powstanie.
 

Wiedźmin wersja mobilna


Gry mobilne to w tej chwili jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku gier. Wygląda na to, że plany spółki Spokko na wydaniu Wiedźmina i GWINT-a się nie kończą. Na stronie Spokko możemy przeczytać: "Zachowując niezależność, z dostępem do zaplecza twórczego i biznesowego grupy, będziemy tworzyć wyjątkowe, ambitne, wysokiej jakości tytuły dla graczy z całego świata. Na razie spółka jest w organizacji i koncentruje się na rekrutacji nowych osób do zespołu. Kolejnych informacji będziemy mogli się spodziewać wkrótce."

Zobacz także: Polscy emeryci w rok zarobili na CD PROJEKT 2,4 mld zł

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.