Altus sprzedaje, a Tar Heel Capital i prezes spółki kupują akcje Cherrypick Games
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
13 wrz 2018, 16:37

Mocne zmiany w akcjonariacie Cherrypick Games. Altus sprzedaje, a Tar Heel Capital i prezes spółki kupują

Duże zmiany w akcjonariacie Cherrypick Games. Poniżej 5% w kapitale spółki schodzą fundusze związane z Altus TFI. Powyżej 5% wchodzi natomiast fundusz Tar Heel Capital. W międzyczasie akcje zarządzanej przez siebie spółki dokupuje też jej główny akcjonariusz Marcin Kwaśnica. Notowania natomiast po silnej przecenie szybko odrabiają straty.

Zamieszanie związane z Altus TFI wywiera ostatnio presję na wycenę wielu spółek na GPW. Jedną z tego rodzaju firm jest producent gier z segmentu free to play Cherrypick Games. Jeszcze pod koniec sierpnia akcje spółki były notowane po 220 zł. Zaledwie 10 dni później kurs twórcy gry My Hospital spadł do 140 zł.

W spółce nic się nie zmieniło. Zarząd podtrzymuje planowane terminy premiery gry "My Beauty Spa" i wprowadzania do soft lunchu gry "Crime Stories". Wszystko wskazuje na to, że presja na wycenę związana była wyłącznie z dużą obecnością funduszy związanych z Altus TFI w akcjonariacie. Funduszy, które jak się dzisiaj dowiadujemy, powoli znikają, a w raz z tym kurs akcji rośnie.

Zobacz także: Altus i Getback pogrążają giełdę. Największe spadki notowań małych spółek od kryzysu PIIGS

Altus sprzedaje, a Tar Heel Capital kupuje akcje Cherrypick Games      

Spadający kurs akcji Cherrypick Games znalazł się w okolicy solidnego wsparcia technicznego w postaci wyłamanej konsolidacji z 2018 roku. Tutaj pojawiły się też solidne obroty. Na sesji z 10 września ręce zmieniło aż 35 635 akcji. To rekord w historii spółki. W tym też dniu kurs akcji wyznaczył minimum.
 

Notowania Cherrypick Games od IPO w 2017 roku

ChP


Dzisiaj pojawiły się komunikaty o zmianach w akcjonariacie spółki. Spółka poinformowała, że fundusze Altus TFI mają już poniżej 5% akcji Cherrypick Games, a ich pozycja wynosi 4,81%. To duży spadek, bo w szczytowym momencie fundusz miał 7.87% udziałów w spółce. W akcjonariacie powyżej 5% akcji spółki wyszedł natomiast, zarządzany przez Rafała Dobrowolskiego, Tar Heel Capital.

Fundusz zwiększył zaangażowanie w spółce z 4.16% do 6.66% kapitału. W trakcie przeceny akcji Cherrypick Games dokupywał też główny akcjonariusz i prezes spółki Marcin Kwaśnica. W sumie w ostatnich dniach obroty na akcjach Cherrypick Games były rekordowe, wyższe niż podczas IPO w 2017 roku.

Zobacz także: „My Beauty Spa oraz Crime Stories mają jeszcze większy potencjał komercyjny niż My Hospital” – czat ze spółką Cherrypick Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.