CD PROJEKT: premiera Gwinta i Wojny Krwi pod koniec października | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
18 wrz 2018, 14:53

CD PROJEKT: premiera Gwinta i Wojny Krwi pod koniec października

Gwint w końcu po dwóch latach wyjdzie z fazy beta. Pojawi się też Gwint Premium, czyli Thronebreaker za kilkadziesiąt USD. To wszystko stanie się już pod koniec października tego roku. Wreszcie jakieś konkrety od CD PROJEKT.

23 października światło dzienne ujrzą nowe produkcje CD PROJEKT w wersji na PC – ogłosiła dziś spółka. Chodzi o gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Thronebreaker: The Witcher Tales) oraz GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana (GWENT: The Witcher Card Game). Pojawią się one na platformie GOG. Od 4 grudnia gry mają być dostępne na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gwint wreszcie wychodzi z fazy beta

Gwint to będzie zwieńczenie projektu Homecoming, czyli aktualizacji, która wprowadza szereg zmian uwzględniających opinie społeczności graczy, które były zbierane przez długie miesiące w fazie publicznej bety. Wśród udoskonaleń są zupełnie nowe, w pełni trójwymiarowe pola bitwy (zastąpiły tradycyjną planszę z wcześniejszych wersji gry) oraz bardziej mroczna oprawa graficzna czy też nowy system budowania talii.

To oznacza, że Gwint wreszcie wyjdzie z fazy beta, która trwa już mniej więcej 2 lata. Pamiętajmy, że ta gra jest projektem, który ma rozruszać rozwój cyfrowej platformy dystrybucji gier, jaką posiada CD PROJEKT, czyli GOG Galaxy. Wyniki grupy GOG rozczarowują w tym roku - w I połowie 2018 segment dystrybucji cyfrowej CD PROJEKT wygenerował 38 mln zł przychodu i 300 tys. zł straty.

Zobacz także: CD PROJEKT planuje do końca roku restart gry GWINT. Ma on nastąpić wraz z premierą dodatku Thronebreaker

Gwint Premium, czyli Thronebreaker za kilkadziesiąt USD

Thronebreaker, po polsku Wojna Krwi, to gra role-playing (RPG), w której gracze powracają do świata Wiedźmina. To będzie coś w stylu Gwinta w wersji premium. Za produkcję są współodpowiedzialni ludzie, którzy tworzyli Wiedźmina 3: Dziki Gon. Fabuła Wojny Krwi koncentruje się na przygodach Meve, władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii. Na razie nie jest znana cena Wojny Krwi.

Początkowo Thronbreaker miał mieć premierę w 2017 roku i być dużo mniejszą grą, sprzedawaną za kilka USD. Jednak projekt się rozrósł. Cena gry ma sięgnąć kilkadziesiąt USD.

DnX4vohXsAA8T5n
 

Wreszcie pojawiły się jakieś konkrety ze strony CD PROJEKT, po dłuższym okresie milczenia. Wydaje się, że zbliżające się premiery mogą ożywić niemały ruch na walorze. Pozostaje czekać na pierwsze recenzje nowych produktów ze stajni twórców Wiedźmina.

Zobacz także: Program motywacyjny pracowników CD PROJEKT jest obecnie warty ponad 1 miliard złotych, a spółka nie musi do 2021 roku wydać drugiej gry AAA, aby go zrealizować

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.